Гінекологія
Гінекологія

Розтин кісти бартолінової залози в Івано-Франківську

Чи знаєте ви, що у товщі великих статевих губ є маленькі парні залози, які забезпечують необхідне зволоження піхви та комфорт жінки під час статевого акту. Вони виділяють спеціальну тягучу речовину, що також забезпечує захист слизової оболонки піхви від травматизації та зовнішніх інфекційних збудників.

Бартолінові залози є екзокринним органом, а отже вони мають тонку вивідну протоку. При певних порушеннях можлива закупорка цієї протоки. Залоза продовжує працювати і виробляти цю специфічну речовину, яка не може вийти назовні, цим же викликає підвищення тиску у залозі, перерозтягнення її стінок. Так формується кіста бартолінової залози.

Чинники, що сприяють розвитку кісти бартолінової залози

Що може викликати вищеописаний процес? Чинників насправді багато, і майже кожна жінка стикалась із більшістю:

  • травматизація та проникнення інфекції під час епіляції воском, цукром чи просто бриття (часта причина у жінок, в яких є проблема вростаючого волосся інтимних зон);

  • помилки у веденні інтимної гігієни – використання неякісних інтимних дезодорантів, спиртовмісних засобів для вмивання;

  • пубертатний вік та гормональна перебудова - надмірна продукція секрету залози;

  • носіння білизни з матеріалів, що викликають попрілості та тертя – як наслідок тріщини, які стають вхідними воротами для інфекцій;

  • бартолініт - запалення залоз;

  • постійне стиснення статевих губ тугою білизною чи тісними штанами.

На які симптоми скаржиться жінка?

Симптоматика кісти бартолінової залози напряму залежить від двох чинників: її розміру та наявності інфекційного ускладнення. Невеликі незапалені кисти насправді часто навіть не викликають жодних симптомів, жінка може випадково пропальпувати її під час підмивання чи під час епіляції. 

Або ж кісту виявляє лікар під час огляду. Вона виглядатиме як невелике ущільнення в товщі великої статевої губи позаду (ближче до відхідника). Зовні виникатиме асиметрія статевих губ – збільшення у розмірах губи, у якій є кіста. При пальпації кіста є рухомою та не болючою. Якщо кіста дещо більших розмірів – жінка може відчувати її як стороннє тіло під час ходьби.

Проте, коли приєднується інфекція – симптоми стають набагато вираженішими. Жінку починає турбувати сильний біль та дискомфорт у статевих губах, набряк та почервоніння статевої губи. Можливе загальне підвищення температури тіла і нездужання – реакція організму жінки на гостре запальне інфекційне явище. Додатково збільшуються місцеві лімфовузли. 

Наскільки ви розумієте, ці симптоми значно знижують статевий потяг, через що виникають проблеми у сексуальному плані.

Розтин кісти бартолінової залози в Оксфорд Медікал

Якщо вже виникла закупорка бартолінової залози – вона потребує лікування, адже сама кіста не зникатиме. Для цього варто звернутися до лікаря гінеколога. Під час загального огляду лікар визначає особливості кісти. Додатково варто зробити мазок на флору, щоб знати, чи не могли спричинити цю проблему запальні захворювання органів малого тазу. Обов’язково проводиться бактеріальне дослідження – посів матеріалу для ідентифікації збудника та визначення його чутливості до антибіотика.

Підбір правильного методу лікування залежить від багатьох чинників, в першу чергу – від стадії та ускладнень. Лікар може провести розтин залози із санацією вмісту та підшиванням її стінок, може провести пункцію залози (якщо нема інфекції), може повністю видалити залозу із її стінками.

Лікування проводиться в умовах процедурного кабінету. Дана процедура передбачає місцеве знеболення. Завдяки застосуванню радіохвильової хірургії реабілітаційний період нетривалий і жінка не потребує перебування в стаціонарі. Лікарі призначають додатково місцеві процедури: накладання мазей, ванночки та загальну антибактеріальну терапію. 

В Оксфорд Медікал Івано-Франківськ всі маніпуляції проводять з дотриманням усіх правил стерильності, тому ми можемо сміливо гарантувати кожній нашій пацієнтці комфорт та безпеку. Довіряйте найкращим! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Христина Бойко 12-05-2022 Добрий день. Хочу висловити такі щирі та величезні слова подяки вашій клініці. А особливо лікарю-гінекологу Острижнюк Мар’яні Миколаївній. Завдяки Вам ми зараз щасливі тримаючи на руках мале Янголянтко. Програма ведення вагітності, всі аналізи проходили вчасно, ставлення до пацієнтів хороше. Дякую, Вам, що за цей час були завжди на дзвінку і давали багато порад, коли були трішки проблеми підтримували і допомогли вирішити швидко все. Тому, дівчата рекомендую лікаря Мар’яну Миколаївну, хороша та добра людина, яка завжди рада вислухати, допомогти і зробити все необхідне

відділення: Гінекологія

Любов 11-05-2022 Бойчук Олександра Степанівна- найкращий лікар-гінеколог, УЗД: високий професіоналізм, розуміння пацієнтів, доброта та людяність. Це лікар, яка віддана своїй справі на всі 100% і дуже відповідальна людина. Від спілкування, консультацій - спокій та впевненість у тому, що ваше здоров'я у надійних руках. Це лікар, якому не тільки можна, а і хочеться довіряти.

відділення: Гінекологія

Ярослав 15-07-2021 Чудовий лікар, сумлінний, легкий в спілкуванні. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Наталія 15-07-2021 Вітаю Бойчук Олександру Степанівну з професійним святом! Це чудовий лікар і дуже хороша людина. Нехай у житті все здається, хай душа співає, а серце сміється)

відділення: Гінекологія

Наталя 09-07-2021 Найкращий гінеколог!Дуже розумний лікар і хороша людина!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом