Імунітет – це так звана «охоронна система» нашого організму. Щойно всередину проникає щось чуже, або щось, що сприймається як чуже, саме імунітет видає негайну реакцію для подолання проблеми.
Існує такий парадокс, що чим складніша робота певної системи організму, тим більше небезпек може бути на її шляху. Прості банальні причини, як екологічний фактор, спадковість, нездоровий спосіб життя, генетичні порушення є серйозною загрозою для імунної системи, адже вони провокують імунні захворювання. Наука, що вивчає імунітет, його порушення та методи лікування – імунологія, лікар, що компетентний у даній галузі – імунолог.
Коли варто звернутися до імунолога?
Насправді, враховуючи складну ситуацію з екологією та високим рівнем захворюваності, консультація лікаря-імунолога потрібна кожній людині, незважаючи на те, чи наявні вже якісь порушення, чи людина поки почуває себе добре.
Перелік симптомів, що вказують на потребу в консультації імунолога:
постійна втомлюваність та знижена працездатність;
знижена опірність до інфекційних захворювань;
стійке та тривале підвищення температури тіла;
безсоння або навпаки – постійна сонливість;
відхилення з боку загального аналізу крові;
аутоімунні захворювання в анамнезі та у близьких родичів;
порушення роботи травного тракту;
запальні зміни лімфовузлів та ін.
Чим займається лікар-імунолог?
Імунологія – це галузь медицини, що тісно співпрацює з інфектологією, ревматологією, алергологією, гінекологією, та ін. Спектр роботи імунолога надзвичайно широкий, адже лікар консультує та надає поради щодо діагностики та лікування таких станів;
імунодефіцитні захворювання, як вроджені, так і набуті;
рецидивуючі захворювання органів дихання;
алергічні захворювання, такі як сезонні полінози, кон’юктивіти, алергічні дерматити;
аутоімунні патології;
хронічні фурункульози;
часті вірусні та інфекційні захворювання;
кандидози та ін.
Також лікар надає консультації особам з обтяженим спадковим анамнезом, консультує осіб щодо питань планування сім’ї, осіб, що проходять променеве та хіміотерапевтичне лікування, консультує осіб щодо потреби у вакцинації.
Методи діагностики та лікування в імунології
В сучасній імунології недостатньо інформації, взятої під час опитування пацієнта та загального огляду. Важливу роль в діагностиці імунних захворювань відіграє лабораторне обстеження пацієнта, а саме:
загальноклінічні обстеження
імунограма;
бактеріологічні дослідження;
серологічне дослідження;
молекулярно-генетичне дослідження;
оцінка інтерферонового статусу;
діагностичні тести на рівень аутоантитіл до тканинних антигенів;
алергологічні панелі;
імуноблотинг та ін.
Лікування залежить від того, чи потрібно стимулювати імунні систему, чи, навпаки, - дещо пригнітити її роботу. Основу складає медикаментозна терапія – використовуються сертифіковані, безпечні препарати, що передбачені уніфікованими протоколами лікування та доказово підтверджені у плані ефективності.
Також не варто забувати і про загальну загальнозміцнюючу терапію. Лікар надає дійсно дієві рекомендації щодо вітамінотерапії, вживання імуномодуляторів, ефективного та безпечного загартовування, збалансованого та корисного харчування.
Імунітет – це скарб, який варто оберігати з самого дитинства, тому не займайтесь самолікуванням, та за потреби одразу зверніться до лікаря! В медичному центрі Оксфорд Медікал працюють досвідчені фахівці, які знають, як вам допомогти!
Для запису варто тільки зателефонувати: 0503777299, 0673777299