Лікування стійкого підвищення температури тіла в Івано-Франківську

Підвищення температури тіла є для нас чіткою ознакою хвороби. Насправді, відома нам цифра «36,6» - це еталон. В нормі температура може коливатися від 36,0 до 37,2⁰С. Це обумовлено різними фізіологічними станами. Проблема виникає у випадку, якщо підняття температури тіла не обумовлено відповідними чинниками і зберігається тривалий час.

Фізіологічні стани, при яких підвищення температури – норма

Навіть якщо у вас систематично 36,6, а в цей момент температура незначно підвищилась, пояснити це явище можуть такі фізіологічні фактори:

  1. Фізичне навантаження. Після тривалої активної фізичної роботи посилюється обмін речовин, що супроводжується невеликим підвищенням температури. Приблизно за 1-2 години температура тіла повертається до норми.
  2. Овуляція. Протягом циклу жінки виникають значні гормональні зміни, які супроводжуються скачками температури тіла, тому під час овуляції незначне підвищення температури – варіант норми.
   • Прийом висококалорійної їжі, для переробки якої організм може витрачати багато енергії, внаслідок чого виділяється тепло.
    • Стресова ситуація. Під час стресу наші наднирники виділяють велику кількість адреналіну, ефектом якого є посилення діяльності ЧСС, емоційна збудженість та підвищення температури тіла.
     • Побічний ефект внаслідок прийому деяких ліків.
      • Фізіологічне підвищення температури у вечірній час (до 0,5-0,7⁰С).

        Тривале перебування в умовах тепла: сауна, задушливі приміщення, вулиця у період спеки. Варто чітко відділяти незначне підвищення температури від теплового удару!

        Вищеперераховані чинники є тимчасовими, тому здебільшого температура тіла все-таки повертається до норми. Якщо підвищення є стійким і не закріплене жодним із цих чинників – варто звернутися до лікаря!

        Причини патологічного стійкого підвищення температури

        Якщо причина підвищення температури при ГРВі, токсикоінфекціях, грипі та інших станах є чітко зрозумілою, то варто звернути увагу на стійке підвищення температури, яке не супроводжується явними симптомами. Викликати це явище можуть такі стани:

        • початок розвитку аутоімунних патологій;

        • перші прояви системних захворювань сполучної тканини;

        • хронічні алергічні стани;

        • синдром хронічної втоми внаслідок перенесених інфекцій;

        • захворювання ендокринних залоз, які відповідають за температурну регуляцію (гіпоталамус, щитоподібна залоза, наднирники);

        • хронічні патології;

        • туберкульоз;

        • вірус Епштейн-Барра;

        • цитомегаловірусна інфекція та ін.

        Діагностика та лікування причин підвищення температури тіла в Оксфорд Медікал

        Ми не зупиняємось наголошувати кожному пацієнту – приділяйте більше уваги своєму здоров’ю. Незначне підвищення температури тіла не завжди явно свідчить про себе, тому пацієнт може про це навіть не підозрювати. Старайтеся принаймні раз на день міряти температуру тіла, частоту пульсу та рівень артеріального тиску. І це стосується не тільки осіб категорії 50+, а й молоді. Якщо ви відмічаєте тривале підвищення температури тіла, не варто шукати причини у інтернеті – одразу зверніться до лікаря-терапевта або імунолога.

        Лікар проведе ретельну діагностику, яка полягатиме спочатку у проведенні загальних обстежень, а потім прицільній діагностиці проблеми. За потреби, до діагностики залучаються інфекціоніст, ревматолог, алерголог, кардіолог та ін.

        Коли лікар з’ясує причину проблеми, одразу ж призначається відповідна ефективна терапія. Ми лікуємо не хворобу, а пацієнта. Саме ця теза обумовлює наш комплексний та індивідуальний підхід. Не зволікайте – довіртесь спеціалістам! Запис: 0503777299, 0673777299

        ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

        відгуки
        Залишити відгук
        Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

        Акції
        актуальна інформація

        Дякуємо!

        Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

        Залишити повідомлення для адміністрації кліників
        Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
        up

        Записатися на прийом

        Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом