У нашому організмі є потужна захисна система – імунітет. Завдяки імунітету всі чужорідні тіла та організми, які проникають в організм, підлягають негайній ліквідації. В деяких випадках людина навіть не підозрює, що відбувається всередині неї, в деяких виникає сильна запальна реакція. Нажаль, навіть наша імунна система дає збій. Проявляється це аутоімунними патологіями та алергічними реакціями.
Патогенез алергії – чому і як вона виникає?
Для того, щоб знати про свій організм більше, варто розуміти, що таке алергія та як вона виникає.
Алергія – це патологічна реакція на повторне (повторюємо: ПОВТОРНЕ) проникнення чужорідної частинки в організм людини. Чинник, що викликає алергію, називається алергеном. Багато речовин, продуктів, пилкових агентів можуть бути алергенами (цитрусові, горіхи, мед , віск, пилок деяких рослин, бджолина отрута, і навіть фізичні фактори, наприклад холод).
При першому проникненні в організм симптомів не виникає, оскільки відбувається тільки первинна сенсибілізація. Це стосується також і лікарських засобів. Тому, коли лікар питає про те, чи є у вас алергія на певний препарат, одноразове введення не є інформативним, все-таки бажано провести специфічну алергічну пробу на чутливість. Під час сенсибілізації організм утворює величезну кількість імуноглобулінів класу Е, які вже під час проникнення цього ж алергена викличуть тяжку алергічну реакцію. Алергічні реакції бувають негайного типу (набряк Квінке, анафілактичний шок) та сповільненого типу (наприклад контактний дерматит).
Алергологія як сучасна галузь медицини
Систематичні алергічні реакції, неадекватна реакція на велику кількість алергенів, часті напади ядухи, висип значно спотворюють якість життя пацієнта. Хочемо сказати, що ці стани в жодному разі не можна терпіти чи накачувати себе антигістамінними. Проблему потрібно якісно та професійно лікувати! Діагностикою та лікуванням цих станів займається алергологія. Також до терапії залучаються такі галузі як імунологія, дерматологія, пульмонологія, професійна патологія, ревматологія.
У відділенні алергології Оксфорд Медікал Івано-Франківськ успішно діагностують та лікують такі стани:
сезонна алергія;
хронічний алергічний кон’юктивіт;
хронічний алергічний дерматит;
хронічна кропив’янка;
хронічний алергічний риніт;
бронхіальна астма.
Також наші лікарі пропонують послугу комплексного алергологічного обстеження, яке дозволяє визначити, який саме чинник провокує алергічну реакцію, якими є особливості алергічної реакції у вашому випадку, які наслідки завдає алергія для вашого організму.
Як боротися із алергією?
Якщо вас турбують ці симптоми, варто в обов’язковому порядку звернутися до алерголога:
поява висипу після вживання певних продуктів, використання засобів догляду чи при контакті з дезінфектантами;
сильна ядуха при контакті з тваринами;
часті немотивовані напади експіраторної задишки та виділення тягучого мокротиння;
тяжка алергічна реакція на укуси комах;
поява подразнення та тріщин від дії холоду;
розлади ШКТ після прийому деяких продуктів;
сильна сльозотеча, ринорея;
сезонний поліноз та ін.
Самостійний прийом класичних антигістамінних препаратів не завжди рятують ситуацію, а просто тимчасово усувають явища запалення. Тим паче, самолікування здебільшого призводить до ускладнень, адже не варто забувати про індивідуальну непереносимість деяких препаратів.
Пропонуємо звернутися до спеціаліста медичного центру Оксфорд Медікал! Саме професіонал надасть дійсно дієву медичну допомогу! Лікар приймає за попереднім записом: 0503777299, 0673777299