Лікування алергічного контактного дерматиту в Івано-Франківську

Хімія оточує нас повсюди. Фактично, навіть наш організм – це велика хімічна лабораторія. Та не варто забувати про значний прогрес у штучному синтезуванні різноманітних хімічних сполук, які відыграють велику роль у веденні нашого повсякденного життя. Миючі засоби, косметика, ліки і навіть їжа – всюди можна зустріти сучасні штучні хімічні сполуки.

Проте, ці сполуки є чужорідними для нашого організму, тому передбачити його реакцію досить складно. В зв’язку зі значним поширенням хімічних речовин серед предметів щоденного вжитку, все частіше до нас звертаються пацієнти із проблемою алергічного контактного дерматиту.

Алергічний контактний дерматит – особливість проблеми та її причини

Контактний дерматит – це запальне ураження шкіри, що виникає під впливом дії певної хімічної речовини. Варто зазначити, що існує алергічний та неалергічний дерматити. Неалергічний виникає внаслідок агресивної дії хімічної сполуки, що може навіть призвести до порушення цілісності шкіри чи хімічного опіку. Він виникає при дії отрут, лугів, кислот, концентрованих розчинів. У даному випадку не виникає активація імуноглобулінів Е.

Алергічний контактний дерматит виникає тільки у випадку сенсибілізації організму даною хімічною речовиною, тобто після одномоментного контакту реакція не відбувається. Тривалість сенсибілізації залежить від агресивності алергена: в деяких випадках достатньо 2-3 дні контакту, а в деяких – контакт повинен відбуватися протягом кількох місяців і навіть років, щоб виникла місцева алергічна реакція.

Найчастіше алергенами виступають хімічні сполуки з вмістом молекул тяжких металів, що здатні без проблем проникати в шкіру. Також поширена місцева реакція шкіри на:

  • антисептичні та дезінфікуючі розчини;

  • косметичні і лікувальні креми, мазі, пасти;

  • засоби на основі деяких рослин, бджолиної отрути;

  • харчові добавки;

  • гумові та латексні вироби;

  • спиртовмісні сполуки;

  • ПАР (головний компонент побутових миючих засобів та засобів гігієни);

  • будь-яка косметика.

Симптоматика алергічного контактного дерматиту

Симптоми алергічного контактного дерматиту виникають поетапно. Спочатку виникає почервоніння шкіри, місцево вона є теплішою на дотик, можливий незначний набряк, свербіж та печіння. Потім на цьому місці можуть формуватися пухирці із прозорим вмістом, які згодом лопаються і на їх місці виникають вологі ерозії. Якщо й надалі контакт з алергеном не усунуто і не надана медична допомога, пухирі та почервоніння розповсюджуються на інші зони, виникає значна загальна інтоксикація. 

Додатково приєднуються алергічний риніт та кон’юктивіт, можливе формування процесу системної запальної відповіді, розвиток в подальшому аутоімунних патологій.

Діагностика та лікування алергічного контактного дерматиту

При виявленні ознак контактного дерматиту, варто негайно звернутися до лікаря алерголога або дерматолога. Фахівці проведуть детальний огляд та збір анамнезу, щоб визначити, якої природи причина: алергічна чи інфекційна. Додатковими методами обстеження є загальний аналіз крові та імунограма (для виявлення запальної відповіді і визначення рівня імуноглобулінів класу Е).

Відповідно до даних отриманих обстежень, лікарі формують курс лікування, який полягає як в місцевій терапії, так і в загальному лікуванні. Головна умова – повне уникнення алергену. У легких випадках призначають антигістамінні засоби, протизапальну терапію та місцеве лікування для попередження інфекції і пришвидшеного загоєння уражених тканин. У більш тяжких випадках призначають ГКС, які можуть бути і в складі мазі і в таблетованих чи ін’єкційних формах.

Запис до лікаря: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення АлергологіяЦіна
Первинний прийом алерголога 400.00 грн
Вторинний прийом алерголога 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом