(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування аномальних маткових кровотеч в Івано-Франківську

Аномальна маткова кровотеча (АМК) – це узагальнене поняття відхилень у здоров’ї жінки, яке передбачає розлади МЦ, пов’язані із надмірною тривалістю менструації, надмірними крововтратами, ациклічними матковими кровотечами.

Маткова кровотеча може не тільки спричинити паніку в жінки, а й призвести до тяжкої крововтрати, несумісної із життям. Варто зауважити, що кровотеча буває гострою (стрімка кровотеча, що не зупиняється) або хронічною (мізерні крововтрати понад 6 місяців). Тому, незалежно, наскільки обширна кровотеча, якщо побачили кров – негайно зверніться до лікаря!

Причини аномальних маткових кровотеч

Наскільки ви розумієте, АМК небезпечна не тільки фактом самої кровотечі, а й причинами, що могли їй посприяти. Кровотеча не виникає самостійно, тому лікарі гінеколог сформували алгоритм PALMCOEIN, який орієнтує лікаря у органічних та функціональних причинах АМК.

Органічні чинники, що призводять до аномальних маткових кровотеч:

 • Р – поліп. Це доброякісне новоутворення ендометрію, яке схильне до кровоточивості;

 • А – аденоміоз . Патологічне розростання ендометрію за межі матки. Є частою причиною надмірних крововтрат під час менструації;

 • L – лейоміома. Доброякісне новоутворення матки;

 • M – малігнізація. Іншими словами, злоякісне переродження клітин – рак.

Фунціональні порушення, що є причиною АМК:

 • C – коагулопатія. Розлади гемостазу, наприклад гемофілія;

 • O – оваріальнадисфункція;

 • E – функціональні порушення росту ендометрію;

 • I – ятрогенія, оперативні втручання;

 • N – не з’ясовані.

Ця класифікація визнана міжнародними фахівцями і нею користуються гінекологи з усього світу.

Методи діагностики аномальних маткових кровотеч

Діагностикою та лікуванням аномальних маткових кровотеч займається лікар гінеколог. Діагностика АМК полягає в:

 • детальному опитуванні (скарги + анамнез);

 • огляді пацієнтки у дзеркалах;

 • бімануальному дослідженні;

 • відеокольпоскопії;

 • гістологічному дослідженні патологічно зміненої тканини;

 • лабораторних дослідженнях (ЗАК, коагулограма);

 • УЗД органів малого тазу.

Тривалі скудні маткові кровотечі призводять до розвитку залізодефіцитної\анемії, що в наслідку проявляється млявістю, запамороченням, випадінням волосся, дратівливістю, ламкістю нігтів, формуванням «заїд» у кутиках рота.

В деяких випадках, якщо попередні обстеження не дали повної картини, лікарі призначають гістероскопію або діагностичну лапароскопію.

Як лікувати аномальну маткову кровотечу?

Зверніть увагу! Якщо кровотеча виникла різко і стрімко прогресує із значною крововтратою – необхідна невідкладна медична допомога!

У мовах медичного центру Оксфорд Медікал лікарі гінекологи лікують хронічні аномальні маткові кровотечі. Метод лікування обирається в залежності від причини розвитку АМК. У сучасних клінічних протоколах рекомендоване медикаментозне гормональне лікування АМК, як гострих так і хронічних. Гормональне лікування полягає у призначенні комбінованих оральних контрацептивів, що містять гестагени.

Хочемо звернути вашу увагу, що одним із найбільш дієвих та тривалих методів лікування АМК – застосування внутрішньоматкової спіралі. Ефект полягає в контрацептивній дії та регулюванню АМК.

У вкрай тяжких випадках доводиться вдаватися до більш складних методів лікування у стаціонарі – вишкрібання порожнини матки, гістероскопії, ампутації або екстирпації матки.

В надійних руках наших гінекологів ви можете бути спокійною за власне здоров’я! Довіртесь найкращим! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки
Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом