(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування бактеріального вагінозу в Івано-Франківську

Стрес, втома, неправильне харчування, шкідливі звички – ці та багато інших факторів, на жаль, стали буденністю для багатьох жінок. Буденністю, котра поступово та повільно руйнує наш організм. Як не дивно, та першою на ці стресові чинники реагує саме наша мікрофлора. Одним із найпоширеніших захворювань, яке спричинене даними факторами, є бактеріальний вагіноз.

Бактеріальний вагіноз  - що це?

Бактеріальний вагіноз – це інфекційне ураження слизової оболонки піхви, що спричинене дисбалансом мікрофлори. Мусимо зазначити, що це захворювання не спричинене певним збудником, як захворювання, різноманітні специфічні сечостатеві інфекції. Це скоріш різка зміна співвідношення нормальної мікрофлори та умовно-патогенних мікроорганізмів. Виникає даний стан як наслідок різних факторів. Окрім вищеперелічених чинників, бактеріальний вагіноз може викликатися:

  • гормональним дисбалансом;

  • зниженням імунітету;

  • прийомом певних лікарських препаратів, особливо антибіотиків;

  • зміною статевого партнера;

  • використанням антисептичних засобів для інтимної гігієни, надмірним миття статевих органів, використанням білизни з низькоякісних синтетичних матеріалів;

  • супутніми захворюваннями органів малого тазу.

Відповідно, ці чинники сприяють зменшенню числа лактобактерій (головних представників мікрофлори), середовище піхви зсувається у лужну сторону. І це все надалі створює ідеальні умови для розмноження представників умовно-патогенної флори та гандерелл. Тому бактеріальний вагіноз також називають гандерелльозом.

Які симптоми вказують на бактеріальний вагіноз?

В половині випадків бактеріальний вагіноз не проявляється певними клінічними ознаками. Фактично жінка не має жодних суб’єктивних скарг, а збільшення кількості виділень асоціює з другою фазою циклу. А саме виділення є найчастішим симптомом. Характерними при бактеріальному вагінозі є рясні кремоподібні білуваті виділення з піхви з неприємним «рибним» запахом. Зуд чи печіння виникають рідко, в деяких випадках вони взагалі відсутні.

Через збіднену симптоматику, бактеріальний вагіноз виявляється при огляді у гінеколога, де лікар звертає увагу на посилені виділення з піхви і вирішує призначити додаткові лабораторні обстеження.

Ускладнення бактеріального вагінозу виникають при інвазивних втручаннях, коли разом з інструментом лікаря інфекція потрапляє вглиб організму і продовжує розмножуватися. 

Діагностика та принципи лікування бактеріального вагінозу

Для діагностики бактеріального вагінозу лікареві акушеру гінекологу достатньо вивчення анамнезу жінки, клінічної картини, дослідження мазка на мікрофлору (CVU), взятого з трьох точок: церві кальний канал, піхва, сечовивідний канал.

Проте, лікарі наполегливо рекомендують проводити диференціальну діагностику на наявність сечостатевих інфекцій, викликаних специфічних збудником. Адже це вирішить подальшу роль у призначенні лікування.

Надалі проводимо поетапне лікування бактеріального вагінозу. Перший етап передбачає ліквідацію патогенної мікрофлори. Для цього лікар гінеколог призначає місцеве спринцювання спеціальними антисептичними розчинами, антибактеріальну терапію, імуномодулятори. Після контрольного мазка можна розпочинати другий етап лікування. Під час другого етапу йде так зване «штучне заселення» нормальної мікрофлори за допомогою еубіотиків. Паралельно продовжується корекція імунітету, призначення вітамінів групи В, вітаміну D.

Наголошуємо, що для досягнення ефекту лікування варто проводити обидва етапи почергово, дотримуючись усіх призначень лікаря!  

Не варто чекати перших симптомів, завітайте на профілактичний огляд прямо зараз! 

Для запису телефонуйте: 067 3 777 299, 050 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки
Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом