Гінекологія
Гінекологія

Лікування аденоміозу в Івано-Франківську

Кожна п’ята сімейна пара певним чином стикається з проблемою безпліддя. Інколи причина полягає у гормональному дисбалансі, інколи у порушенні прохідності маткових труб, інколи у банальній імунологічній несумісності між партнерами.

А чи знаєте ви, що однією з причин безпліддя виступає також одне з досить поширених захворювань – аденоміоз?

Що таке «аденоміоз»? Які причини його появи?

Матка – це порожнистий орган, який складається із таких шарів: серозний, м’язовий (міометрій), підслизова та слизова оболонка (ендометрій). За певних причин, ендометрій матки може поширюватися на шийку матки та інші органи, цей патологічний стан називається ендометріозом. Аденоміоз – це стан, що характерний проростанням слизової оболонки у товщу стінки матки, що викликає порушення її функціонування.

Специфічної проблеми аденоміозу наразі не визначено. Проте є перелік факторів, що в рази підвищують ризик його появи:

  • прийом оральних контрацептивів;

  • початок менструальної функції після 15 років;

  • пізній початок статевого життя;

  • гормональний дисбаланс;

  • втручання на ендометрій – діагностичне вишкрібання, оперативні втручання на матці, травми матки;

  • використання неякісної внутрішньоматкової спіралі.

Не варто забувати про випадки вродженого аденоміозу. Обумовлено це, частіш за все, спадковим чинником.

Різновиди та клінічні прояви аденоміозу

Лікарі-гінекологи виділяють такі різновиди аденоміозу:

  • опосередкований – проростання окремих груп клітин у стінку матки;

  • вузловий – формування вузлів з порожниною, заповненою кров’ю;

  • дифузний – розсіювання клітин по всій матці, не сформованих у групи;

  • змішаний – поєднання вузлів та дифузної форми аденоміозу.

Кожна стадія аденоміозу характерна пошаровим ураженням стінки матки. Перша стадія – ураження підслизового шару, друга – проникнення у міометрій, третя – проростання понад половин міометрія, четверта – проростання крізь біометрій, можливий перехід на сусідні органи.

Клінічно прояви аденоміозу характерні змінами менструального циклу. Жінки скаржаться на те, що менструації стають більш тривалими та болючими з масивними кров’янистими виділеннями. Виражені маткові кровотечі можуть викликати прояви незначної анемії – блідість та холод кінцівок, ламкість і випадіння волосся, швидка втома та сонливість, в’ялість.

Також можливий періодичний біль внизу живота, що не обов’язково має зв’язок із менструацією. Через порушення нормальної будови біометрія, порушується репродуктивна функція – запліднена яйцеклітина не може нормально прикріпитися до стінки матки, тому порушується процес імплантації та виникає безпліддя.

Діагностика та лікування аденоміозу в Оксфорд Медікал

Аденоміоз діагностується переважно або під час профілактичних оглядів, або при зверненні пацієнтки з проблемою безпліддя. Фактично, лікар може запідозрити аденоміоз вже під час огляду на кріслі та бімануальному обстеженню, адже виникають певні зміни розміру та форми матки, вона може ставати горбистою при вузловій формі. 

У такому випадку лікар призначає обстеження на гормональне дзеркало та УЗД органів малого тазу для підтвердження діагнозу.

Лікування аденоміозу є здебільшого консервативним. Все залежить від ступеню проростання ендометрію у глибину стінки матки та можливості корекції цього стану. Лікар призначає гормональну терапію, НПЗП, усунення проявів анемії. За потреби вдаються до радіохвильового лікування.

Любі жінки! Знайдіть 30 хвилин для свого здоров’я – зверніться до спеціаліста! Наші контакти для запису: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Анастасія 03-08-2022 Доброго дня. Дуже вдячна Бойчук Олександрі Степанівні! Завдяки її професіоналізму моє жіноче здоров'я збереглося і я маю можливість народжувати. Адже до початку війни я проживала та лікувалася в Києві, відвідувала багатьох гінекологів, але ефекту від лікування не було і тільки під час війни, коли я була змушена потрапити в Івано Франківськ, мені пощастило натрапити на Олександру Стапанівну і вирішити всі проблеми. Тепер я вже не вперше приїжджаю і буду приїжджати с Києва для консультації лише до неї, бо впевнена, що отримаю професійну пораду, комплексне обстеження та психологічну підтримку і мені на всі питання дадуть змістовну відповідь. Це єдиний лікар між всіма, яких я відвідувала, після консультації якого не залишається ніяких питань, все чітко, зрозуміло та як то кажуть: "по людському". Величезне дякую за допомогу! Щиро рекомендую!

відділення: Гінекологія

Ірина 01-08-2022 Хочу подякувати Бойчук Олександрі Степанівні, за професіоналізм! Дуже задоволена, що стала на облік вагітності саме до неї! Завжди на зв‘язку, гарно все пояснює, підтримує і чітко надає відповіді на всі мої питання! Щиро рекомендую!))

відділення: Гінекологія

Христина 21-07-2022 Хочу порекомендувати лікаря Острежнюк Мар‘яну Миколаївну. Дуже хороший спеціаліст, чудова людина, яка вміє знайти підхід до будь-якого пацієнта. Щиро вам вдячна!

відділення: Гінекологія

Анастасія 17-07-2022 Вітаю! Дуже хочу подякувати Мар'яні Миколаївні Острижнюк за допомогу та професіоналізм у вирішенні моєї ситуації. Мар'яна Миколаївна підійшла до проблеми комплексно, враховуючи всі нюанси здоров'я, завжди пояснювала, якщо щось було не зрозуміло і відповідала на всі запитання. Дуже фаховий лікар, який підтримає, допоможе, порадить. Однозначно рекомендую ВСІМ, адже Мар'яна Миколаївна - найкращий спеціаліст у своїй справі.Дякую ще раз!

відділення: Гінекологія

Mariana 06-07-2022 Велике дякую Гайсенюк О.В!!! Професіонал своєї справи! Чуйна та щира людина! Рекомендую!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом