(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування аденоміозу в Івано-Франківську

Кожна п’ята сімейна пара певним чином стикається з проблемою безпліддя. Інколи причина полягає у гормональному дисбалансі, інколи у порушенні прохідності маткових труб, інколи у банальній імунологічній несумісності між партнерами.

А чи знаєте ви, що однією з причин безпліддя виступає також одне з досить поширених захворювань – аденоміоз?

Що таке «аденоміоз»? Які причини його появи?

Матка – це порожнистий орган, який складається із таких шарів: серозний, м’язовий (міометрій), підслизова та слизова оболонка (ендометрій). За певних причин, ендометрій матки може поширюватися на шийку матки та інші органи, цей патологічний стан називається ендометріозом. Аденоміоз – це стан, що характерний проростанням слизової оболонки у товщу стінки матки, що викликає порушення її функціонування.

Специфічної проблеми аденоміозу наразі не визначено. Проте є перелік факторів, що в рази підвищують ризик його появи:

  • прийом оральних контрацептивів;

  • початок менструальної функції після 15 років;

  • пізній початок статевого життя;

  • гормональний дисбаланс;

  • втручання на ендометрій – діагностичне вишкрібання, оперативні втручання на матці, травми матки;

  • використання неякісної внутрішньоматкової спіралі.

Не варто забувати про випадки вродженого аденоміозу. Обумовлено це, частіш за все, спадковим чинником.

Різновиди та клінічні прояви аденоміозу

Лікарі-гінекологи виділяють такі різновиди аденоміозу:

  • опосередкований – проростання окремих груп клітин у стінку матки;

  • вузловий – формування вузлів з порожниною, заповненою кров’ю;

  • дифузний – розсіювання клітин по всій матці, не сформованих у групи;

  • змішаний – поєднання вузлів та дифузної форми аденоміозу.

Кожна стадія аденоміозу характерна пошаровим ураженням стінки матки. Перша стадія – ураження підслизового шару, друга – проникнення у міометрій, третя – проростання понад половин міометрія, четверта – проростання крізь біометрій, можливий перехід на сусідні органи.

Клінічно прояви аденоміозу характерні змінами менструального циклу. Жінки скаржаться на те, що менструації стають більш тривалими та болючими з масивними кров’янистими виділеннями. Виражені маткові кровотечі можуть викликати прояви незначної анемії – блідість та холод кінцівок, ламкість і випадіння волосся, швидка втома та сонливість, в’ялість.

Також можливий періодичний біль внизу живота, що не обов’язково має зв’язок із менструацією. Через порушення нормальної будови біометрія, порушується репродуктивна функція – запліднена яйцеклітина не може нормально прикріпитися до стінки матки, тому порушується процес імплантації та виникає безпліддя.

Діагностика та лікування аденоміозу в Оксфорд Медікал

Аденоміоз діагностується переважно або під час профілактичних оглядів, або при зверненні пацієнтки з проблемою безпліддя. Фактично, лікар може запідозрити аденоміоз вже під час огляду на кріслі та бімануальному обстеженню, адже виникають певні зміни розміру та форми матки, вона може ставати горбистою при вузловій формі. 

У такому випадку лікар призначає обстеження на гормональне дзеркало та УЗД органів малого тазу для підтвердження діагнозу.

Лікування аденоміозу є здебільшого консервативним. Все залежить від ступеню проростання ендометрію у глибину стінки матки та можливості корекції цього стану. Лікар призначає гормональну терапію, НПЗП, усунення проявів анемії. За потреби вдаються до радіохвильового лікування.

Любі жінки! Знайдіть 30 хвилин для свого здоров’я – зверніться до спеціаліста! Наші контакти для запису: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки
Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом