Шок, паніка, розгубленість – ці емоції переважно оволодівають жінкою після почутого діагнозу «передчасного виснаження яєчників».
Рання менопауза, спонтанна первинна недостатність яєчників, передчасний клімакс – усі ці поняття мають на увазі один патологічний стан, а саме синдром передчасного виснаження яєчників.
Це захворювання характерне недостатністю жіночих статевих гормонів, розвитком гіпогонадизму у жінок віком до 40 років. У зв’язку із масовою урбанізацією, поширеним синдромом хронічної втоми, частим стресом та багатьма іншими чинниками ми спостерігаємо сумну картину поширення явища передчасно виснажених яєчників у молодих і прогресивних жінок.
Причини розвитку синдрому передчасного виснаження яєчників
В нормі репродуктивна функція жінки згасає поступово у віці від 45 років, без супутніх розладів та виражених клінічних проявів. При синдромі передчасного виснаження яєчників мішенню є переважно жінки 35 років, які могли не встигнути вирішити питання планування сім’ї.
Причинами синдрому передчасного виснаження яєчників здебільшого виступають:
іонізуюче випромінювання;
хіміотерапія, прийом деяких лікарських засобів;
вроджена особливість: критично мала кількість фолікулів;
хромосомні порушення;
вроджені мутації гену MFR-1;
перенесені оперативні втручання на яєчниках;
спайковий процес у яєчниках;
аутоімунні захворювання.
Як запідозрити синдром передчасного виснаження яєчників?
Перш прояви захворювання дають помітний відбиток на загальний стан жінки. На жаль, саме ці сигнали сприймаються як звичайна перевтома, недоїдання чи стрес. Жінка частіше почувається виснаженою, звертає увагу на різку зміну настрою, загальмованість, розлади когнітивних функцій (пам’яті, уваги).
Ключовими діагностичними критеріями синдрому передчасного виснаження яєчників є:
поява відчуття приливів;
зниження менструальної функції, часті затримки, скудні менструації;
посилена пітливість вночі;
відчуття сильної сухості у піхві;
різке зниження лібідо;
безпліддя;
ознаки остеопорозу на тлі естрогенної недостатності;
атрофічний вагініт.
Жодна молода жінка не готова почути діагноз синдрому передчасного виснаження яєчників, адже у сучасних реаліях жінки на рівні із чоловіками прагнуть досягти успіхів у кар’єрі, а вже потім думати про малюків. На жаль, повідомити молодій 30-річній жінці про ранню менопаузу досить тяжко, особливо якщо вона так і не встигла стати мамою.
Проте, сучасна медицина не стоїть на місці і наші лікарі гінекологи докладають максимальних зусиль, щоб відновити нормальну функцію яєчників жінки.
Особливості лікування синдрому передчасного виснаження яєчників
Перед плануванням курсу лікування необхідно звернути увагу на декілька вирішаючи питань, які включають в себе загальний стан жінки, її емоційну стабільність, стан опорно-рухового апарату, сексуальну функцію, репродуктивну функцію. Тому ми першочергово проводимо детальне комплексне обстеження жінки, що включатиме в себе дослідження гормонального фону, УЗД, фолікулометрію, огляд в суміжних спеціалістів.
Лікування синдрому передчасного виснаження яєчників передбачає замісну терапію препаратами естрогену. При легких формах ми призначаємо пероральні низькогормональні препарати, при більш складних – ін’єкційні форми. Попри стереотипи про серцево-судинні захворювання чи рак молочної залози, які нібито спровоковані прийомом естрогену, можемо заспокоїти вас: молоді жінки є найменш вразливим контингентом щодо даних захворювань. З пацієнтками, що страждають психоемоційними розладами, працюють також наші лікарі психотерапевти.
Ми гарантуємо якісний результат! Обирайте найкращих! Запис: 0673777299, 0503777299.