(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування синдрому передчасного виснаження яєчників в Івано-Франківську

Шок, паніка, розгубленість – ці емоції переважно оволодівають жінкою після почутого діагнозу «передчасного виснаження яєчників».

Рання менопауза, спонтанна первинна недостатність яєчників, передчасний клімакс – усі ці поняття мають на увазі один патологічний стан, а саме синдром передчасного виснаження яєчників. 

Це захворювання характерне недостатністю жіночих статевих гормонів, розвитком гіпогонадизму у жінок віком до 40 років. У зв’язку із масовою урбанізацією, поширеним синдромом хронічної втоми, частим стресом та багатьма іншими чинниками ми спостерігаємо сумну картину поширення явища передчасно виснажених яєчників у молодих і прогресивних жінок.

Причини розвитку синдрому передчасного виснаження яєчників

В нормі репродуктивна функція жінки згасає поступово у віці від 45 років, без супутніх розладів та виражених клінічних проявів. При синдромі передчасного виснаження яєчників мішенню є переважно жінки 35 років, які могли не встигнути вирішити питання планування сім’ї.

Причинами синдрому передчасного виснаження яєчників здебільшого виступають:

 • іонізуюче випромінювання;

 • хіміотерапія, прийом деяких лікарських засобів;

 • вроджена особливість: критично мала кількість фолікулів;

 • хромосомні порушення;

 • вроджені мутації гену MFR-1;

 • перенесені оперативні втручання на яєчниках;

 • спайковий процес у яєчниках;

 • аутоімунні захворювання.

Як запідозрити синдром передчасного виснаження яєчників?

Перш прояви захворювання дають помітний відбиток на загальний стан жінки. На жаль, саме ці сигнали сприймаються як звичайна перевтома, недоїдання чи стрес. Жінка частіше почувається виснаженою, звертає увагу на різку зміну настрою, загальмованість, розлади когнітивних функцій (пам’яті, уваги).

Ключовими діагностичними критеріями синдрому передчасного виснаження яєчників є:

 • поява відчуття приливів;

 • зниження менструальної функції, часті затримки, скудні менструації;

 • посилена пітливість вночі;

 • відчуття сильної сухості у піхві;

 • різке зниження лібідо;

 • безпліддя;

 • ознаки остеопорозу на тлі естрогенної недостатності;

 • атрофічний вагініт.

Жодна молода жінка не готова почути діагноз синдрому передчасного виснаження яєчників, адже у сучасних реаліях жінки на рівні із чоловіками прагнуть досягти успіхів у кар’єрі, а вже потім думати про малюків. На жаль, повідомити молодій 30-річній жінці про ранню менопаузу досить тяжко, особливо якщо вона так і не встигла стати мамою.

Проте, сучасна медицина не стоїть на місці і наші лікарі гінекологи докладають максимальних зусиль, щоб відновити нормальну функцію яєчників жінки.

Особливості лікування синдрому передчасного виснаження яєчників

Перед плануванням курсу лікування необхідно звернути увагу на декілька вирішаючи питань, які включають в себе загальний стан жінки, її емоційну стабільність, стан опорно-рухового апарату, сексуальну функцію, репродуктивну функцію. Тому ми першочергово проводимо детальне комплексне обстеження жінки, що включатиме в себе дослідження гормонального фону, УЗД, фолікулометрію, огляд в суміжних спеціалістів.

Лікування синдрому передчасного виснаження яєчників передбачає замісну терапію препаратами естрогену. При легких формах ми призначаємо пероральні низькогормональні препарати, при більш складних – ін’єкційні форми. Попри стереотипи про серцево-судинні захворювання чи рак молочної залози, які нібито спровоковані прийомом естрогену, можемо заспокоїти вас: молоді жінки є найменш вразливим контингентом щодо даних захворювань. З пацієнтками, що страждають психоемоційними розладами, працюють також наші лікарі психотерапевти.

Ми гарантуємо якісний результат! Обирайте найкращих! Запис: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки
Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом