(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування аменореї в Івано-Франківську

«Що може бути гірше за менструацію?» Кожна жінка одноголосно відповість – «її затримка!» Кілька днів затримки менструації зазвичай не вказують на суттєву проблему. Але, що робити, якщо при встановленій менструальній функції ви не відмічаєте місячних понад півроку? Необхідно звернутися до спеціаліста, оскільки це ознака аменореї!

Що таке «аменорея» і чи небезпечна вона?

Аменорея – це один із різновидів порушень менструального циклу, при якій, грубо кажучи, абсолютно відсутня менструація. Щоб ви орієнтувалися у цьому терміні, одразу звернемо вашу увагу:

 • Фізіологічна аменорея – стан, коли менструація не повинна бути (у дівчаток до 12-16 років, у вагітних, під час лактації, під час менопаузи).

 • Патологічна аменорея – відсутність менструації понад 3-6 місяців, якщо не встановлено факт жодної із вищеперерахованих фізіологічних причин.

Патологічна аменорея може бути первинною – коли у дівчинки менархе (перша менструація) не настала у віці до 16 років; або вторинною – коли у дівчини/жінки із нормованою менструальною функцією припинились менструації.

Як визначити причину аменореї?

Причиною аменореї є порушення на будь-якому із рівнів регулювання менструального циклу. Регуляція менструального циклу відбувається на наступних рівнях: кора головного мозку, гіпоталамус, гіпофіз, яєчники, матка. Також незначний вплив на МЦ можуть нести гормони наднирників, щитоподібної залози і навіть підшкірно-жирова клітковина.

У питанні діагностики аменореї лікар першочергово проводить опитування та загальний огляд, надалі визначає, на якому із рівнів регуляції існує проблема, починаючи із найнижчих:

  1. Маткова аменорея – ураження ендометрію матки внаслідок системних інфекційних захворювань, синехії матки, гіпоплазія матки, недорозвиток матки. Тут також можемо дописати синехії піхви, повне зарощення гімну і тд. В таких випадках проводимо огляд пацієнтки у дзеркалах, УЗД органів малого тазу, за потреби скеровуємо на проведення гістероскопії.
  2. Яєчникова аменорея – порушення регуляції на рівні яєчників. Сюди входять такі захворювання як синдром полікистозних яєчників, гіпо- та гіпергоромнальні порушення, вплив радіації, механічні травми, оперативні втручання, хромосомні порушення (синдром Тернера і тд.)
   • Гіпофізарна аменорея – недостатність гормонів передньої частки гіпофіза, обумовлена різноманітними чинниками (синдром порожнього турецького сідла, новоутворення гіпофіза, травми черепа і т.д.)
    • Гіпоталамічна аменорея – вплив нейроінфекційї, тривалого стресу, травм основи черепа.
     • Коркова аменорея – здебільшого обумовлена психічними розладами, а саме патологічним страхом вагітності, шизофренією, надмірним стресом, ПТСР, розладами адаптації.

      Для встановлення виду і причини аменореї, лікарі гінекологи проводять обширний комплекс обстежень, залучаючи до діагностики суміжних лікарів (ендокринолог, невропатолог, психіатр).

      Як лікувати аменорею?

      Якщо ви зустрілись із будь-яким розладом менструального циклу, в тому числі і з аменореєю, радимо без зволікань звернутися до лікаря. Гінеколог завдяки сучасним неінвазивним методам обстеження зуміє визначити причину та успішно усунути її. Подолання аменореї можливе завдяки повному усуненні патологічного чинника, або за допомогою замісної гормональної терапії. В будь-якому випадку, повірте, ми допоможемо вам.

      Чому варто обрати саме Оксфорд Медікал? Наші лікарі мають вагому перевагу – неоціненний досвід практичної діяльності та постійне професійне вдосконалення. Ми не боїмось нових знань, а навпаки стараємось шукати тільки найоптимальніші та найбезпечніших методик лікування для наших пацієнток.

      Обирайте найкращих! Запис: 0673777299, 0503777299.

      ( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

      Наші СПЕЦІАЛІСТИ

      усі спеціалісти      Лікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
      Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

      інформація про лікаря

      У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

      З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

      2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

      З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

      З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

      показати повний текст

      відгуки
      Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

      відділення: Гінекологія

      Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

      відділення: Гінекологія

      Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

      відділення: Гінекологія

      Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

      відділення: Гінекологія

      Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

      відділення: Гінекологія

      Залишити відгук
      Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

      Акції
      актуальна інформація

      Дякуємо!

      Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

      Залишити повідомлення для адміністрації клініки
      Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
      up

      Записатися на прийом

      Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом