(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування гіперандрогенії в Івано-Франківську

«Настрій жінки залежить від гормонів» - максимально стереотипна фраза, яка викликає обурення у кожної сучасної жінки. На жаль, не буває диму без вогню і навіть у цій фразі можна знайти краплину правди. Стресові умови та численні негативні фактори, що оточують жінок, сприяють негативним змінам гормонального фону, що прямо пропорційно відбиваються на їх здоров’ї.

Порушення гормонального фону – не норма, і це потребує професійного лікування. В гінекології медичного центру Оксфорд Медікал працює команда спеціалістів, які допоможуть досягти повного гормонального без негативних наслідків для здоров’я жінки!

Гіперандрогенія – що це?

Ми розуміємо, що медицина – це галузь, оповита тисячами незрозумілих термінів, тому спробуємо якомога доступніше пояснити суть гіперандрогенії. 

В організмі людини існують різні типи гормонів, зокрема статеві гормони, які виробляються статевими залозами та сітчастим шаром кори наднирників. Статеві гормони поділяються на андрогени та естрогени. Обидва типи гормонів є у кожної людини, тільки в нормі у чоловіків андрогени переважають над естрогенами, а у жінок естрогени переважають над андрогенами.

Гіперандрогенія – це гормональний розлад, коли у жінки рівень андрогенів (чоловічих статевих гормонів) значно перевищує допустиму норму. Це дає негативний відблиск на репродуктивну функцію, менструальну функцію та розвиток вторинних статевих ознак у жінки.

Причинами гіперандрогенії можуть бути:

 • посилений синтез андрогенів у наднирниках та/або яєчниках (істинна або первинна гіперандрогенія);

 • підвищення активності 5а-редуктази, яка керує перетворенням тестостерону на дигідротестостерон (в рази активніша форма андрогену);

 • посилена чутливість рецепторів до андрогенів;

 • порушення транспорту андрогенів у кров’яному руслі (надмірна кількість зв’язуючих білків).

В залежності від рівня ураження, гіперандрогенія класифікується на відповідні форми, що визначає подальший план лікування пацієнтки.

Клінічні прояви гіперандрогенії

Гіперандрогенія скоріш вважається патологічним синдромом, що об’єднує у собі прояви:

 • гірсутизму – маскулінізації жінки, що проявляється посиленим оволосінням, перерозподілом жирової тканини за чоловічим типом, загрубінням голосу, гіпетрофією клітора, зменшенням грудей;

 • розладів менструального циклу (часті ановуляторні цикли, затримка менструації, болючі та скудні менструації);

 • акне -  андрогени стимулюють сальні залози, що посилено продукують себум, який закупорює залозу, призводить до її запалення, появи вугрів;

 • розладів метаболізму, що проявляються дисліпідемією, цукровим діабетом 2 типу, метаболічним ожирінням, гіперінсулінемією;

 • вторинних ускладнень у вигляді захворювань печінки, серцево-судинної системи та ін.

Варто зазначити, що вищеперераховані симптоми можуть бути вираженими по-різному в різних жінок. Організм кожної жінки особливий, тому варто підходити до них індивідуально. Також, в більшості випадків, перші прояви гіперандрогенії виникають саме у період пубертатну, тому варто бути особливо уважними до розвитку дівчинки. 

Діагностика та лікування гіперандрогенії в Оксфорд Медікал

План лікування напряму залежить від того, на який рівень проблеми необхідно вплинути: інгібувати самі залози, які продукують андрогени чи заблокувати їх транспорт, а можливо ізолювати тканини-мішені? Для того, щоб чітко відповісти на питання, необхідно провести детальне обстеження жінки:

 • опитування (збір скарг, анамнезу захворювання та анамнезу життя);

 • огляд на гінекологічному кріслі;

 • бімануальне обстеження;

 • УЗД органів малого тазу (особливу увагу слід звернути на яєчники) та УЗД наднирників;

 • лабораторні дослідження, а саме рівень андрогенів, пролактину, С-пептиду, глікозильованого гемоглобіну;

 • за потреби: рентгенографія турецького сідла або КТ гіпофіза.

Отримавши всі результати обстежень, лікар бачить повну картину для подальшого планування курсу лікування. У цьому плані застосовуються комбіновані оральні контрацептиви, анти-андрогенні засоби, патогенетична терапія, симптоматична терапія. Наша мета – компенсувати прояви андрогенії, відновити нормальну менструальну функцію та повноцінну фертильність жінки.

Ми працюємо для позитивного результату! Обирайте найкращих!

Запис до лікаря гінеколога: 0503777299, 0673777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки




Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом