Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Гінекологія
Гінекологія

Рідинна цитологія в Івано-Франківську

Онкопатологія – це проблема, яка вже довгі роки не втрачає свою актуальність. Дивна ситуація, адже на сьогоднішній день ми маємо неймовірно широкий доступ до медичної інформації, а спектр сучасних діагностичних можливостей, у порівнянні з минулими роками, став більш інформативним, доступним, якісним та безпечним.

Тоді в чому полягає проблема пізньої діагностики? На жаль, в більшості випадків проблема полягає у пацієнтах. Попри те, що рак шийки матки є однією з візуальних форм онкопатології, що мало б надавати перевагу у ранній діагностиці, ми досі не можемо досягнути необхідного рівня через банальні причини: брак часу пацієнта, постійна економія коштів, страх, недовіра до лікарів.

Ми стараємося постійно інформувати жінок про проблему та шляхи її попередження, необхідність профілактичних оглядів не для підпису, а для реального обстеження організму. На сьогоднішній день, лікарі-гінекологи пропонують доволі доступну та неймовірно інформативну методику дослідження для раннього виявлення раку шийки матки – ПАП-тест або рідинну цитологію.

Що являє собою рідинна цитологія як метод обстеження?

Ми знаємо, що під час прийому лікар гінеколог проводить забір мазків: на флору та цитологію. Так у порівнянні з мазком на цитологію, рідинна цитологія – це як смартфон останньої моделі у порівнянні зі старим кнопковим телефоном. Рідинна цитологія, або онкоцитологія – це лабораторне цитологічне дослідження, яке дозволяє виявити атипові клітини та якісно діагностувати розвиток онкопатології шийки матки.

Під час рідинної цитології, щіточка з матеріалом не наноситься у вигляді мазку на предметне скло, а занурюється у ємність зі спеціальною рідиною, яка дозволяє в повному обсязі зберегти якість матеріалу. 

Переваги рідинної цитології

Рідинна цитологія – це не забаганка лікаря, це дійсно неймовірно інформативне та точне дослідження. Просто зверніть увагу на переваги методу:

  • транспортування матеріалу у рідині дозволяє попередити будь-які зміни чи ушкодження;

  • збереження первинного матеріалу без впливу висушування та інших фізичних факторів;

  • збереження усього матеріалу, адже під час взяття мазка більшість матеріалу залишається на щіточці;

  • можливість зафарбовування матеріалу для більш точної диференціації атипових клітин від нормальних;

  • можливість проведення кількох досліджень на одному взятому матеріалі і відсутність потреби у численних мазках;

  • доступність у ціні;

  • значно вищий відсоток інформативності, оскільки завдяки технічному забезпеченню виключається «людський фактор похибки».

Рідинна цитологія в Оксфорд Медікал

Рідинна цитологія проводиться за рекомендацією лікаря-гінеколога, після розмови з пацієнткою, з’ясування її скарг, огляду та відеокольпоскопії. Найоптимальніший час для обстеження – 8-12 день менструального циклу.

Як правильно підготуватися? Лікарі рекомендують протягом 2-3 днів уникати статевих контактів, не користуватися тампонами, не використовувати вагінальні мазі, таблетки, свічки, не користуватися спринцівками чи ванночками. У день обстеження провести класичне підмивання без використання засобів інтимної гігієни. Ці всі фактори можуть вплинути на результат цитології. Обов’язково повідомте лікаря про прийом будь-яких препаратів, вагітність, наявність алергічних реакцій. 

Забір матеріалу проводиться спеціальною стерильною щіточкою буквально протягом 2 секунд. Це не викликає якогось болю, тільки невеликий дискомфорт, який миттєво минає. Щіточку занурюють у ємність з розчином, підписують етикетку та відправляють у лабораторію. Тривалість виконання – близько 7 робочих днів. Після забору протягом дня можливі незначні виділення з піхви – це є нормальна реакція слизової оболонки на втручання.

Бажаєте дізнатися більше інформації? Пропонуємо запис на прийом до гінеколога! Наші контакти: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Ярослав 15-07-2021 Чудовий лікар, сумлінний, легкий в спілкуванні. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Наталія 15-07-2021 Вітаю Бойчук Олександру Степанівну з професійним святом! Це чудовий лікар і дуже хороша людина. Нехай у житті все здається, хай душа співає, а серце сміється)

відділення: Гінекологія

Наталя 09-07-2021 Найкращий гінеколог!Дуже розумний лікар і хороша людина!!

відділення: Гінекологія

Соня 05-07-2021 Гинеколог Марьяна Миколаевна Острижнюк - всем рекомендую этого доктора. Делала 2 операции на пластику у этого доктора, все прошло быстро и результатом очень довольна. Прошла только неделя, а все уже зажило, для оценки результата нужно ждать месяц, а мне уже все нравится. Я довольна! Я рада что попала к этому доктору и всем советую!

відділення: Гінекологія

Галина Іванівна Оегме 05-07-2021 Привіт. Хочу подякувати Острижнюк Мар'яні Миколаївні. Дуже задоволена . Ця лікар сповнена професіоналізму і компетенції. Я комфортно себе почувала під час операції, ми розмовляли, вона завжди пояснювала і відповідала на мої запитання. Я рекомендую Маряну Миколаївна своїм друзям і знайомим. Дякую ще раз.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом