Онкопатологія – це проблема, яка вже довгі роки не втрачає свою актуальність. Дивна ситуація, адже на сьогоднішній день ми маємо неймовірно широкий доступ до медичної інформації, а спектр сучасних діагностичних можливостей, у порівнянні з минулими роками, став більш інформативним, доступним, якісним та безпечним.
Тоді в чому полягає проблема пізньої діагностики? На жаль, в більшості випадків проблема полягає у пацієнтах. Попри те, що рак шийки матки є однією з візуальних форм онкопатології, що мало б надавати перевагу у ранній діагностиці, ми досі не можемо досягнути необхідного рівня через банальні причини: брак часу пацієнта, постійна економія коштів, страх, недовіра до лікарів.
Ми стараємося постійно інформувати жінок про проблему та шляхи її попередження, необхідність профілактичних оглядів не для підпису, а для реального обстеження організму. На сьогоднішній день, лікарі-гінекологи пропонують доволі доступну та неймовірно інформативну методику дослідження для раннього виявлення раку шийки матки – ПАП-тест або рідинну цитологію.
Що являє собою рідинна цитологія як метод обстеження?
Ми знаємо, що під час прийому лікар гінеколог проводить забір мазків: на флору та цитологію. Так у порівнянні з мазком на цитологію, рідинна цитологія – це як смартфон останньої моделі у порівнянні зі старим кнопковим телефоном. Рідинна цитологія, або онкоцитологія – це лабораторне цитологічне дослідження, яке дозволяє виявити атипові клітини та якісно діагностувати розвиток онкопатології шийки матки.
Під час рідинної цитології, щіточка з матеріалом не наноситься у вигляді мазку на предметне скло, а занурюється у ємність зі спеціальною рідиною, яка дозволяє в повному обсязі зберегти якість матеріалу.
Переваги рідинної цитології
Рідинна цитологія – це не забаганка лікаря, це дійсно неймовірно інформативне та точне дослідження. Просто зверніть увагу на переваги методу:
транспортування матеріалу у рідині дозволяє попередити будь-які зміни чи ушкодження;
збереження первинного матеріалу без впливу висушування та інших фізичних факторів;
збереження усього матеріалу, адже під час взяття мазка більшість матеріалу залишається на щіточці;
можливість зафарбовування матеріалу для більш точної диференціації атипових клітин від нормальних;
можливість проведення кількох досліджень на одному взятому матеріалі і відсутність потреби у численних мазках;
доступність у ціні;
значно вищий відсоток інформативності, оскільки завдяки технічному забезпеченню виключається «людський фактор похибки».
Рідинна цитологія в Оксфорд Медікал
Рідинна цитологія проводиться за рекомендацією лікаря-гінеколога, після розмови з пацієнткою, з’ясування її скарг, огляду та відеокольпоскопії. Найоптимальніший час для обстеження – 8-12 день менструального циклу.
Як правильно підготуватися? Лікарі рекомендують протягом 2-3 днів уникати статевих контактів, не користуватися тампонами, не використовувати вагінальні мазі, таблетки, свічки, не користуватися спринцівками чи ванночками. У день обстеження провести класичне підмивання без використання засобів інтимної гігієни. Ці всі фактори можуть вплинути на результат цитології. Обов’язково повідомте лікаря про прийом будь-яких препаратів, вагітність, наявність алергічних реакцій.
Забір матеріалу проводиться спеціальною стерильною щіточкою буквально протягом 2 секунд. Це не викликає якогось болю, тільки невеликий дискомфорт, який миттєво минає. Щіточку занурюють у ємність з розчином, підписують етикетку та відправляють у лабораторію. Тривалість виконання – близько 7 робочих днів. Після забору протягом дня можливі незначні виділення з піхви – це є нормальна реакція слизової оболонки на втручання.
Бажаєте дізнатися більше інформації? Пропонуємо запис на прийом до гінеколога! Наші контакти: 0503777299, 0673777299