Гінекологія
Гінекологія

Лікування ендометріозу в Івано-Франківську

Ендометріоз набув широкого поширення серед представниць прекрасної статі, що у відсотковому значенні становить близько 10-15%. Це захворювання являє собою патологічне розростання ендометрію  у сусідні з маткою органи.

Для того, щоб зрозуміти патогенез захворювання, почнемо з основних понять жіночої анатомії. Матка у жінок, як і будь-який порожнистий орган, складається з шарів: серозний (периметрій), м’язовий (міометрій) і слизовий (ендометрій). Ендометрій вистилає матку зсередини і складається з 2 основних шарів: базального, що прилягає до міометрію, та функціонального, що відшаровується щомісячно на початку циклу. До кінця циклу цей функціональний шар поступово наростає.

Проте, в деяких випадках ендометрій наростає у надмірних кількостях і поступово переходить на шийку матки, маткові труби, яєчники. А це, в свою чергу, призводить до порушення функціонування жіночої статевої системи.

Розрізняють генітальний ендометріоз (в межах статевих органів), екстрагенітальний ендометріоз (поширення на сечовидільну систему, кишечник) та змішану форму.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЕНДОМЕТРІОЗУ

Лікування ендометріозу Оксфорд МедікалНа сьогоднішній день основну причину виникнення даного захворювання не встановлено. Проте існує ряд факторів, які своєрідно впливають на розвиток ендометріозу:

 • підвищення рівня фолікулостимулюючого (ФСГ) та лютеїнізуючого (ЛГ) гормонів у крові;

 • зниження імунної реактивності організму;

 • спадкова схильність;

 • метаплазія, тобто переродження однієї тканини в іншу;

 • будь-які внутрішньоматкові втручання;

 • несприятливі екологічні умови;

 • захворювання печінки;

 • залізодефіцитні стани.

СИМПТОМИ ЕНДОМЕТРІОЗУ

При ендометріозі симптоматика подібна до симптомів більшості розладів жіночої сечостатевої системи. Також поширеним явищем є безсимптомне протікання ендометріозу. Тому часто дане захворювання вперше діагностується під час щорічного профілактичного огляду у лікаря-гінеколога.

Основними скаргами при ендометріозі є:

 • біль різного ступеню, від незначного дискомфорту до сильних нападів болю, особливо на початку циклу;

 • зміна кров’яних виділень на початку жіночого циклу, схильність до виділень згустками;

 • порушення тривалості циклу;

 • біль при сечовипусканні (ендометріоз сечового міхура);

 • надмірна перистальтика кишечника (ендометріоз кишечника);

 • біль у грудній клітці, кровохаркання (ендометріоз легень).

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕНДОМЕТРІОЗУ

У медичному центрі «Оксфорд Медікал» діагностика ендометріозу базується на таких основних показниках:

 • анамнестичні дані;

 • огляд у дзеркалах;

 • біопсія ендометрію;

 • ультразвукове обстеження;

 • лабораторна діагностика рівня статевих гормонів у крові;

 • рівень онкомаркеру СА-125;

 • консультація суміжних спеціалістів: ендокринолога, уролога.

При ендометріозі лікування варто починати з консервативних методів, а саме корекції гормонального фону жінки, усуненні  больового синдрому. Доцільно призначати гормональні препарати, антагоністи гонадотропін-рилізинг фактору та гонадотропного гормону.

 

При неефективності медикаментозної терапії, та при аномальних формах ендометріозу призначають хірургічне лікування.

 

Лікування ендометріозу неймовірно складне, адже воно безпосередньо залежить від індивідуальних особливостей жінки і потребує спеціального підходу та окремого підбору методу.

Не затягуйте з лікуванням, не доводьте захворювання до незворотніх наслідків! Звертайтесь до спеціалістів Оксфорд Медікал та отримайте своєчасну та кваліфіковану допомогу!

Запис до лікаря за телефоном: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.82, голосів: 22 )

відгуки
Таня 10-06-2021 Всім привіт. Хочу лишити цей відгук (напевно вперше в житті пишу відгук), так як повністю задоволена і впевнена в професіоналізмі і компетенції цією лікарки. В мене були проблеми з вагітністю. І велике спасибі за швидку реакцію і вчасно надану кваліфіковану допомогу. Можна сказати, що завдячую життям. Тому дівчатка, якщо ви ще не знайшли свого лікаря, вам варто спробувати з Маряною Миколаївною (особливо, якщо це буде ваш перший досвід з гинекологом).

відділення: Гінекологія

Надія 17-05-2021 Звернулась до Оксани Василівни за багаточисельними рекомендаціями!дуже задоволена спілкуванням і процесом лікування!Справжній професіонал!Завжди все пояснює !Всім щиро рекомендую!

відділення: Гінекологія

Алла 04-04-2021 Хочу висловити щирі слова подяки Вікторії Тарасівні за проведене оперативне втручання. Лікар професіонал, вміє розрадити, надихнути. Веде пацієнта весь період реабілітації. Як людина- привітна, доброзичлива. Побільше б таких лікарів. Натхнення і успіхів вам. А ще спасибі сестричці,яка допомагала під час операції.

відділення: Гінекологія

Марта 02-03-2021 Дуже хороший лікар! Хочу подякув Острижнюк Мар’яні Миколаївні за професіоналізм і кваліфіковану допомогу. Випадково потрапила на прийом, вибрала лікаря по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою, назначила лікування, на всі питання ввічливо відповіла, дала гарні поради. Також консультувала на протязі всього лікування, в будь якій час. Всім рекомендую лікаря Мар’яну Миколаївна.

відділення: Гінекологія

Мар’яна 02-12-2020 Хочу висловити слова подяки Бойчук Олександрі Степанівній , Вже другу вагітність стояли на обліку , задоволені на всі 100%, все на вищому професійному рівні , дуже зручно , доступно і якість відповідає ціні ! Раджу кожній матусі, щоб цей період був під наглядом такого компитентного лікаря як Олександра Степанівна !

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом