Гінекологія
Гінекологія

Біопсія шийки матки в Івано-Франківську

Захворювання шийки матки є причиною 50% звернень до гінеколога. Неспецифічні кольпіти, ерозії, ендометріоз, дисплазія, лейкоплакія, поліпи – різномаїття патологічних змін шийки матки є надзвичайно великим. Часто їх симптоматика та візуальна макроскопічна картина є настільки подібними, що встановити вірний діагноз дещо складно. Тому необхідно вдаватися до мікроскопічного дослідження, для цього необхідно визначити гістологічну картину невеликого зразка тканини, взятої з ураженої зони, тобто провести біопсію шийки матки.

В чому полягає актуальність проведення біопсії?

Рак шийки матки є однією з найчастіше діагностованих візуальних форм раку. Частка виявлених випадків на ранніх стадіях є досить низькою, що обумовлено не проблемами діагностики, а проблемою невчасного звернення до лікаря. На сьогоднішній день існує маса окремих скринінгових програм обстеження, активна просвітницька робота, акційні пропозиції для комплексного обстеження. 

Сучасні клініки пропонують різні неінвазивні та малоінвазивні методи ранньої діагностики раку: онкомаркери, мазки на цитологію, ПАП-тест (рідинна цитологія), але жоден з них не надасть стовідсоткового результату. Найбільш достовірним методом на сьогодні є гістологічне дослідження зразків, взятих під час біопсії.

Суть біопсії та показання до її проведення

Біопсія є популярним та доступним обстеженням, яке проводиться шляхом відсічення дрібного клаптика патологічно ураженої тканини шийки матки. Цей матеріал піддається фіксації та обстежується під мікроскопом. У такому збільшенні лікар може побачити всі нетипові зміни клітин, які можуть розвиватися при різних захворюваннях – набухання клітин, їх апоптоз чи некроз, багато ядерність та ін.

Біопсію призначають строго за відповідними показаннями:

 • порушення забарвлення шийки матки при розширеній відеокольпоскопії;

 • патологічні зміни, виявленні у мазку на атипові клітини;

 • підозра на такі захворювання як дисплазія чи лейкоплакія шийки матки;

 • ендометріоз;

 • специфічний симптом раку шийки матки – симптом «цвітної капусти»;

 • червоні плями на слизовій шийки матки;

 • поліпи на шийці матки;

 • гострокінцеві кондиломи та ін.

Біопсія шийки матки в Оксфорд Медікал

Біопсію шийки матки проводить лікар-гінеколог, після проведення огляду та попередніх обстежень. Це необхідно для виключення протипоказань, таких як сечостатеві інфекції чи порушення згортання крові. 

В Оксфорд Медікал взяття матеріалу проводиться завдяки радіохвильовій петлі апарату Сургітрон. Цей метод є швидким та нетравматичним, адже петля миттєво коагулює судини та проводить температурну обробку для швидкого загоєння тканин. Враховуючи той факт, що на шийці матки нема нервових закінчень, жінка не відчуває болю чи дискомфорту під час маніпуляції, тому в анестезії нема необхідності. Отриманий матеріал занурюють у розчин формаліну і відправляють на дослідження до патанатома. 

Не дарма біопсія є головним методом діагностики. Окрім високої інформативності, біопсія радіохвильовим методом виділяється наступними перевагами:

 • швидке та якісне проведення маніпуляції без зайвих затрат часу пацієнтки;

 • доступність як в плані технічного забезпечення, так і в плані ціни;

 • миттєва коагуляція;

 • швидке загоєння;

 • можливість проведення тонкого зрізу тканини;

 • безпека;

 • відсутність ускладень;

 • збереження первинного стану тканини.

Довірте своє здоров’я професіоналам! Лікарі Оксфорд Медікал гарантують вам турботу, комфорт та результат! Запис до лікаря: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Христина Бойко 12-05-2022 Добрий день. Хочу висловити такі щирі та величезні слова подяки вашій клініці. А особливо лікарю-гінекологу Острижнюк Мар’яні Миколаївній. Завдяки Вам ми зараз щасливі тримаючи на руках мале Янголянтко. Програма ведення вагітності, всі аналізи проходили вчасно, ставлення до пацієнтів хороше. Дякую, Вам, що за цей час були завжди на дзвінку і давали багато порад, коли були трішки проблеми підтримували і допомогли вирішити швидко все. Тому, дівчата рекомендую лікаря Мар’яну Миколаївну, хороша та добра людина, яка завжди рада вислухати, допомогти і зробити все необхідне

відділення: Гінекологія

Любов 11-05-2022 Бойчук Олександра Степанівна- найкращий лікар-гінеколог, УЗД: високий професіоналізм, розуміння пацієнтів, доброта та людяність. Це лікар, яка віддана своїй справі на всі 100% і дуже відповідальна людина. Від спілкування, консультацій - спокій та впевненість у тому, що ваше здоров'я у надійних руках. Це лікар, якому не тільки можна, а і хочеться довіряти.

відділення: Гінекологія

Ярослав 15-07-2021 Чудовий лікар, сумлінний, легкий в спілкуванні. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Наталія 15-07-2021 Вітаю Бойчук Олександру Степанівну з професійним святом! Це чудовий лікар і дуже хороша людина. Нехай у житті все здається, хай душа співає, а серце сміється)

відділення: Гінекологія

Наталя 09-07-2021 Найкращий гінеколог!Дуже розумний лікар і хороша людина!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом