Захворювання шийки матки є причиною 50% звернень до гінеколога. Неспецифічні кольпіти, ерозії, ендометріоз, дисплазія, лейкоплакія, поліпи – різномаїття патологічних змін шийки матки є надзвичайно великим. Часто їх симптоматика та візуальна макроскопічна картина є настільки подібними, що встановити вірний діагноз дещо складно. Тому необхідно вдаватися до мікроскопічного дослідження, для цього необхідно визначити гістологічну картину невеликого зразка тканини, взятої з ураженої зони, тобто провести біопсію шийки матки.
В чому полягає актуальність проведення біопсії?
Рак шийки матки є однією з найчастіше діагностованих візуальних форм раку. Частка виявлених випадків на ранніх стадіях є досить низькою, що обумовлено не проблемами діагностики, а проблемою невчасного звернення до лікаря. На сьогоднішній день існує маса окремих скринінгових програм обстеження, активна просвітницька робота, акційні пропозиції для комплексного обстеження.
Сучасні клініки пропонують різні неінвазивні та малоінвазивні методи ранньої діагностики раку: онкомаркери, мазки на цитологію, ПАП-тест (рідинна цитологія), але жоден з них не надасть стовідсоткового результату. Найбільш достовірним методом на сьогодні є гістологічне дослідження зразків, взятих під час біопсії.
Суть біопсії та показання до її проведення
Біопсія є популярним та доступним обстеженням, яке проводиться шляхом відсічення дрібного клаптика патологічно ураженої тканини шийки матки. Цей матеріал піддається фіксації та обстежується під мікроскопом. У такому збільшенні лікар може побачити всі нетипові зміни клітин, які можуть розвиватися при різних захворюваннях – набухання клітин, їх апоптоз чи некроз, багато ядерність та ін.
Біопсію призначають строго за відповідними показаннями:
порушення забарвлення шийки матки при розширеній відеокольпоскопії;
патологічні зміни, виявленні у мазку на атипові клітини;
підозра на такі захворювання як дисплазія чи лейкоплакія шийки матки;
ендометріоз;
специфічний симптом раку шийки матки – симптом «цвітної капусти»;
червоні плями на слизовій шийки матки;
поліпи на шийці матки;
гострокінцеві кондиломи та ін.
Біопсія шийки матки в Оксфорд Медікал
Біопсію шийки матки проводить лікар-гінеколог, після проведення огляду та попередніх обстежень. Це необхідно для виключення протипоказань, таких як сечостатеві інфекції чи порушення згортання крові.
В Оксфорд Медікал взяття матеріалу проводиться завдяки радіохвильовій петлі апарату Сургітрон. Цей метод є швидким та нетравматичним, адже петля миттєво коагулює судини та проводить температурну обробку для швидкого загоєння тканин. Враховуючи той факт, що на шийці матки нема нервових закінчень, жінка не відчуває болю чи дискомфорту під час маніпуляції, тому в анестезії нема необхідності. Отриманий матеріал занурюють у розчин формаліну і відправляють на дослідження до патанатома.
Не дарма біопсія є головним методом діагностики. Окрім високої інформативності, біопсія радіохвильовим методом виділяється наступними перевагами:
швидке та якісне проведення маніпуляції без зайвих затрат часу пацієнтки;
доступність як в плані технічного забезпечення, так і в плані ціни;
миттєва коагуляція;
швидке загоєння;
можливість проведення тонкого зрізу тканини;
безпека;
відсутність ускладень;
збереження первинного стану тканини.
Довірте своє здоров’я професіоналам! Лікарі Оксфорд Медікал гарантують вам турботу, комфорт та результат! Запис до лікаря: 0503777299, 0673777299