(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Гінекологія
Гінекологія

Лікування бартолініту в Івано-Франківську

Бартолінові залози – це парні екзокринні залози, які знаходяться в присінку піхви. Залози виділяють спеціальний тягучий секрет, що в основному складається з води, білків, муцину та спеціальних бактерицидних речовин, які відповідають за захист від патогенних бактерій.

Бартолінові залози забезпечують нормальне зволоження піхви, що в свою чергу дозволяє утримувати баланс мікрофлори піхви, захищати стінки піхви. Залози продукують цю речовину постійно, а під час статевого збудження кількість виділення значно збільшується, що в свою чергу створює комфорт під час статевого акту.

Через вплив деяких факторів, можуть виникати запальні зміни у залозі, що може спричинити до її нагноєння, руйнування, формування кісти та ін. Запалення бартолінових залоз називають бартолінітом.

Чинники розвитку бартолініту

Головний чинник розвитку бартолініту – проникнення збудника інфекції. Це може бути або через вивідні протоки, що є частим явищем при запальних ураженнях органів малого тазу, або гематогенним шляхом при генералізованій бактерійеміїі зниженні опірності імунітету.

Сприяти цьому явищу можуть такі явища:

 • незахищений статевий акт;

 • часта зміна статевих партнерів;

 • недотримання правил інтимної гігієни;

 • використання спиртовмісних засобів для ведення інтимної гігієни;

 • епіляція з недотриманням умов асептики та з використанням багаторазового матеріалу, який не піддавався необхідній стерилізації;

 • носіння нижньої білизни з синтетичних тканин;

 • зловживання щоденними прокладками;

 • порушене зволоження піхви, що виникає при гормональному дисбалансі, ендометріозі, вагінітах різної етіології.

Симптоматика бартолініту

Розрізняють такі види бартолініту: гострий, хронічний, несправжній, істинний абсцес.

Симптоматично жінки відзначають такі прояви захворювання;

 • значне збільшення ураженої статевої губи, що спричиняє асиметрію губ, звуження статевої щілини, дискомфорт;

 • місцеві прояви запального процесу: сильний біль, печіння, свербіж статевих губ, почервоніння і місцеве підвищення температури;

 • позитивний симптом флуктуації;

 • можливе виділення гною з проток залози;

 • класичні прояви загальної інтоксикації – озноб, недомагання та висока температура тіла;

 • значно знижується статевий потяг;

 • збільшуються місцеві лімфатичні вузли.

Хронічний бартолініт характерний циклічністю періодів ремісії та загострення. Загострення виникають одразу при незначному зниженні опірності імунітету.

Діагностика та лікування бартолініту

Діагностикою та лікуванням бартолініту займається лікар-гінеколог. Запідозрити захворювання можна вже під час розмови з пацієнткою – скарги є типовими для даної патології. Надалі проводиться загальний огляд пацієнтки та огляд місця ураження. Оскільки бартолініт не завжди є самостійним захворюванням, лікар повинен оглянути піхву у дзеркалах та шийку матки за допомогою відеокольпоскопії. Лікар звертає увагу на стан слизової оболонки, наявність ерозії, наявність нетипових виділень. Обов’язково проводиться забір мазків на бактеріоскопічне дослідження, дослідження флори, посів на бактеріологічне дослідження та антибіотикограму. Також рекомендованим є УЗД.

Лікування бартолініту полягає у санації вогнища інфекції, ліквідації збудника, загальнозміцнюючій терапії, відновленні мікрофлори піхви, усуненні неприємних явищ захворювання. Лікар формує індивідуальний курс медикаментозного та фізіотерапевтичного лікування. Опісля лікування необхідний контрольний огляд та за потреби корекція лікування. Також варто зауважити, що в більшості випадків лікування потребує також статевий партнер.

Для того, щоб записатися на прийом до лікаря, просимо заздалегідь зателефонувати нам: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-гінеколог 2 категорії: Сьомак Христина Ігорівна
Сьомак Христина Ігорівна Лікар-гінеколог 2 категорії

інформація про лікаря

У 2010 році закінчила Івано- Франківський Державний Національний Університет.

З 2010 по 2013  проходила інтернатуру за спеціальністю акушерство та гінекологія на базі Івано-Франківського Обласного Перинатального Центру.

2013 році присвоєння звання лікаря акушер-гінеколога.

З 2014 -2022року лікар акушер-гінеколог Міського Перинатального  Центру жіноча консультація 2.

З 2014 до сьогодні лікар акушер -гінеколог Центральної Міської Клінічної Лікарні Івано- Франківська

показати повний текст

відгуки
Надія 12-07-2024 Хочу залишити відгук про найкращу жінку, прекрасного лікаря та неймовірну людину - Бойчук Олександру Степанівну! Раніше я боялась гінекологів і думала що коли приходиш до них починається фільм жахів але! Я вже 3 роки ходжу до Олександри Степанівни і це просто як релакс у якомусь готелі. Все акуратно, швидко, ніжно і мега професійно! Похід до гінеколога став тепер одним з улюблених. Щиро, чесно і від всієї душі рекомендую її!

відділення: Гінекологія

Діана 23-05-2024 Дуже хороший лікар Христина Ігорівна, з яким почуваєшся комфортно, відчувається професіоналізм лікаря, уважність у підході до лікування. Звернуся повторно)

відділення: Гінекологія

Nastya 09-05-2024 Хочу залишити відгук для чудового лікаря гінеколога Острижнюк Мар‘яни Миколаївни , подякувати за професіоналізм, компетентність, за хороше ставлення до пацієнтів, за консультації навіть по телефону, за швидке знайдення та вирішення проблеми . Дівчата, не треба зволікати з походом до лікаря, рекомендую Мар‘яну Миколаївну яка вас огляне , вислухає, допоможе і зробить все необхідне , щоб ви були здорові. ще раз велике ДЯКУЮ

відділення: Гінекологія

Ілона 22-04-2024 Вперше завітала до Христини Ігорівни. Дуже приємний лікар у комунікації, що дозволяє вільно почуватися на прийомі та обговорити всі моменти, що можуть турбувати. Буду точно звертатися повторно!

відділення: Гінекологія

Діана 19-04-2024 Я була вражена професіоналізмом і уважністю Христини Ігорівни. Вона створила дуже комфортну атмосферу під час візиту і була дуже ввічливою та дбайливою. Її розуміння і підтримка були важливі для мене, і я відчувала себе дуже комфортно під час консультації. Я б безперечно рекомендувала її як відмінного спеціаліста і хорошого лікаря для будь-якої жінки.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом