Здавалося б нічого складного у виборі контрацептивів немає, але насправді лікарям-гінекологам доволі часто доводиться мати справу з пацієнтками, які обирали засіб контрацепції, не врахувавши можливі побічні ефекти, індивідуальні особливості власного організму, а прислухавшись до порад подруг або рекламних оголошень.
Насправді, для того, щоб підібрати дієвий та безпечний метод контрацепції, слід врахувати всі можливі негативні наслідки та індивідуальні реакції організму, а також пройти консультацію у фахівця-гінеколога.
ЗАСОБИ КОНТРАЦЕПЦІЇ
Засоби контрацепції можна поділити на надійні та ненадійні. Надійні методи діють практично безвідмовно, тому їх слід використовувати тоді, коли вагітність категорично небажана.
Надійні методи контрацепції:
гормональна контрацепція (у формі таблеток, пластирів або вагінальних кілець) полягає у використанні синтетичних аналогів жіночих гормонів, щоб уникнути овуляції.
внутрішньоматкова контрацепція полягає у введенні в площину матки спеціальних пристроїв: спіралі або гормональної системи. Спіраль викликає запалення, що не дає заплідненій яйцеклітині приєднатися до стінки матки. Щоправда, використання спіралі збільшує ризик позаматкової вагітності та запальних захворювань. Гормональна система щодня виділяє незначну кількість гормону, що згущує слиз у шийці матки, тим самим унеможливлюючи проникнення сперматозоїдів до матки.
хірургічна стерилізація використовується за бажанням, або в випадках, коли організму жінки категорично протипоказана вагітність. Метод незворотній та несе хірургічні та анестезіологічні ризики.
Ненадійні методи контрацепції
метод лактаціонної аменореї полягає у тому, що у жінки немає овуляцій під час вигодовування дитини, тому вона не може завагітніти. Ненадійність методу в тому, що перша овуляція передує менструації, тому неможливо точно визначити безпечний період.
перерваний статевий акт - один найсумнівніших методів, так як сперматозоїди містяться у змазці, яка виділяється перед та під час статевого акту (т.зв. Куперова рідина або Куперові виділення). До того ж метод переривання погано впливає на чоловіче здоров’я.
календарний метод полягає у відмові від сексу на період овуляції. Метод ненадійний через складність вирахування точного часу початку овуляції та через здатність сперматозоїдів виживати в статевих шляхах жінки протягом певного часу.
хімічні контрацептиви, у вигляді тампонів та кремів, що містять в собі речовини, які паралізують сперматозоїди. Мінусом цього методу є пошкодження мікрофлори піхви при постійному використанні.
презервативи можуть не захищати від вагітності у випадку неправильного або несвоєчасного одягання, при повторному використанні та при низькій якості самих презервативів.
Оптимальний метод контрацепції саме для вас, під силу підібрати лише досвідченому фахівцю-гінекологу!
ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО ГІНЕКОЛОГІВ МЦ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ» ЩОБ ОБРАТИ НАДІЙНИЙ ТА БЕЗПЕЧНИЙ МЕТОД ЗАХИСТУ ВІД НЕБАЖАНОЇ ВАГІТНОСТІ.
Деталі ви можете дізнатися у наших консультантів