Частка жінок клімактеричного віку становить 10%. Ця цифра обумовлена як поступовим підвищенням середньої тривалості життя у світі, так і проблемою швидкої появи клімаксу.
Зауважуємо, що клімакс – це не хвороба, а нормальне фізіологічне явище, за умови вчасного початку та нормального перебігу. Та навіть під час нормального перебігу клімаксу, жінка з труднощами переживає цей період. Ми пропонуємо як лікування клімактеричних розладів, так і допомогу у полегшенні перебігу нормальної менопаузи!
Що являє собою клімакс?
Клімакс (або менопауза) – це поєднання фізіологічних змін в організмі жінки, що проявляється поступовим зниженням рівня статевих гормонів та репродуктивної функції. В нормі, клімактеричні зміни в організмі жінки виникають не раніше 45-50 років. Час настання менопаузи напряму залежить не тільки від віку, а й від анатомо-фізіологічних особливостей, перенесених гінекологічних захворювань, виконання репродуктивної функції, соціальних чинників.
Проте, існують певні чинники,які можуть нанести негативний вплив на організм жінки, що в подальшому викликає порушення менопаузи. Цими чинниками прийнято вважати стресовий фактор, соціальне неблагополуччя, різного роду захворювання ендокринних залоз та сечостатевої системи жінки, спадковість, несприятливу екологічну ситуацію та ін.
Які симптоми вказують на розлади клімаксу?
При клімаксі виникає певне порушення рівноваги гормонального фону жінки. Тому у цьому періоди жінка переживає часті приливи, порушення настрою, дратівливість, дискомфорт, втому. Значно знижується менструальна функція. Виникає ризик захворювань серця, судинних патологій.
На розлади клімаксу вказує низка явищ:
початок клімаксу до 45 років;
нейровегетативні розлади, такі як сильна пітливість, перепади артеріального тиску, головні болі, тахікардія, поява червоних плям на шиї та обличчі;
порушення обміну речовин;
остеопороз;
депресія;
прискорений набір маси тіла або ж навпаки – втрата ваги;
порушення трофіки шкіри та її придатків (сухість шкіри, випадіння волосся, крихкість нігтів);
пігментація шкіри;
генітальний пролапс;
нетримання сечі;
порушення зору та ін.
Варто зазначити, що наявність екстрагенітальної патології (гострих або хронічних захворювань, що не пов’язані зі статевою системою) в рази ускладнює протікання менопаузи.
Психоемоційні порушення під час менопаузи можуть протікати у різних варіаціях: астенічній, істеричній, тривожно-депресивній, іпохондричній. І це не завжди залежить від типу темпераменту жінки.
У чому полягає лікування клімактеричних розладів?
Лікування спрямоване на усунення будь-яких стресових чинників та нормалізацію перебігу менопаузи у жінки, попередження ускладнень з боку центральної нервової системи та серцево-судинної системи. Успіх лікування залежить від попередження загострення хронічних захворювань, систематичного контролю рівня статевих гормонів та систематичного огляду у лікаря-гінеколога.
Терапевтичне втручання при клімактеричних розладах проводять поетапно.
Перший етап передбачає не медикаментозну терапію, а корекцію способу життя жінки: раціональне харчування, збалансовані фізичні вправи, масаж, здоровий сон, усунення стресу, відмову від шкідливих звичок та лікування хронічних захворювань.
Другий етап – медикаментозна, але негормональна терапія: призначення вітамінів А, С, Е, фітопрепаратів, ноотропних засобів, анальгетиків.
Третій етап – підтримуюча гормональна терапія.
Ми зруйнуємо ваші стереотипи про те, що клімакс – це хвороба, пов’язана з болем та стражданнями. Не варто терпіти - зверніться до лікарів Оксфорд Медікал! Ми допоможемо насолоджуватися життям, незважаючи на менопаузу!