У Франківську на “Дні здоровʼя” консультували лікарі “Оксфорд Медікал”
Тісне незручне взуття, постійне тертя, посилена пітливість, зайва вага – ці та інші фактори провокують появу неестетичних та болючих дефектів шкіри, а саме мозолів, стрижнів, натоптишів. Можливо спочатку вони тимчасово усуваються косметичними кремами і мазями, то з часом, на жаль, доводиться вдаватися до хірургічного лікування.
Тверді (або сухі) мозолі – це дефекти шкіри, які проявляються локальним загрубінням шкіри із стрижнем у центрі. Тверда мозоль є скоріш кінцевою стадією розвитку мозолі, якій передує класична волога мозоль. Вони можуть розвиватися на будь-яких ділянках шкіри, описують навіть випадки появи мозолів на зовнішніх статевих органах. Але найбільш поширеними є мозолі стоп та кистей.
Спричини розвиток мозолів може маса факторів. В першу чергу, важливу роль відіграє особливість шкіри людини – рівень вологості, товщина, схильність до розвитку мозолів, порушення обміну колагену, розлади ороговіння, нестача мікроелементів та вітамінів.
Сприяючими факторами розвитку мозолів є:
постійне тертя та навантаження в певній ділянці;
тісне взуття, в якому шкіра стопи «не дихає»;
плоскостопість, при якій йде порушення осі навантаження на стопу;
неналежний педикюр;
тривале носіння підборів, через що навантаження йде на передню частину стопи і розвиваються мозолі на місце зчленування великого пальця і плесна;
використання кремів і мазей, що пересушують шкіру;
приєднання інфекційного чинника, особливо грибка стопи.
Зовні твердий мозоль виглядає як обмежена ділянка загрубіння жовтого кольору із помітним стрижнем у центрі. Поверхня мозоля лущиться, що додатково призводить до дискомфорту. Сам наріст глибоко вростає у шкіру, тому коли пацієнт пробує самостійно видалити мозоль, то здебільшого проблема виростає заново, ще сама рана тривалий час кровоточить.
Суб’єктивними ознаками є сильний біль при натисканні на стрижень, свербіж, набряк та почервоніння навколишніх тканин, постійний дискомфорт. Якщо мозоль з’явився на одній нозі, то пацієнт постійно буде переносити все навантаження при ходьбі на здорову ногу, через що з часом розвивається кульгавість та проблеми із поставою.
Дерматологи медичного центру Оксфорд Медікал закликають: в жодному разі не можна припікати мозолі кислотами, спиртами чи чистотілом, зрізати ножицями, натирати цибулею, часником і тому подібне! Чим швидше провести ефективне видалення – тим менший ризик рецидиву і простіше лікування.
Якщо ви запідозрили сухий мозоль або ж натоптиші – зверніться до дерматолога. Лікар огляне ділянку і визначить відповідний метод лікування. В медичному центрі Оксфорд Медікал існують два методи видалення сухих мозолів: кріодеструкція та радіохвильова ексцизія.
Кріодеструкція полягає в локальному заморожуванні утворення струменем азоту. Локальне заморожування досягає руйнування навіть найбільш глибоких стрижнів. За кілька днів після кріодеструкції на місці мозоля виникає пухир із прозорим вмістом. Лікар проколює його, оброблює антисептиком та накладає стерильну пов’язку чи пластир.
Радіохвильова ексцизія полягає у висіченні патології радіохвильовою петлею. Перевагами методу є відсутність кровотечі та швидке загоєння тканин. Проте у випадку глибоких стрижнів радіохвильову лікування недоцільне, оскільки можливі рецидиви.
Лікування проводиться під місцевим знеболенням. Опісля лікар надає індивідуальні рекомендації щодо догляду.
Деталі та запис до лікаря: 0673777299, 0503777299
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом