(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Видалення доброякісних новоутворень (атером, ліпом) в Івано-Франківську

Новоутворення та ущільнення на шкірі часто наводять жах на пацієнтів, адже перша думка, яка може майнути в голові, це підозра на онкологію. Але зауважуємо, що більшість таких утворень є доброякісними та піддаються простому та швидкому лікуванню. До даних новоутворень відносять атероми та ліпоми?

Що являють собою атероми та ліпоми та у чому причини їх виникнення?

Атерома – це новоутворення , яке також називають кістою сальної залози або епітеліальною та триходермальною кістою. Може появитися у будь-якому місці, де я сальні залози: спина, кінцівки, голова, задня поверхня шиї. Виникає дане утворення як наслідок закупорювання вивідної протоки сальної залози. Являє собою капсулу, заповнену жовтуватою помірно густою рідиною з неприємним запахом.

Ліпома – в народі її називають жировиком. Це новоутворення жирової тканини, яке утворюється здебільшого підшкірно, проте можливі випадки ліпом у глибоких тканинах, наприклад  міжм’язева ліпома. Саме утворення може коливатися в розмірах від 1 до 5 см, не спаяне з оточуючими тканинами. Теоретично появу ліпом пов’язують з генетичними факторами, які впливають на вироблення специфічних пероксисомних проліфераторів альфа типу, які повинні виробляти фермент ТАГ-ліпазу, щоб розщеплювати зайву жирову тканину.

Симптоматика атером та ліпом

Фактично при появі доброякісних новоутворень пацієнти не скаржаться на специфічні симптоми. Єдине, що їх турбує – відчуття рухомого ущільнення у різних ділянках. У деяких зонах ці ущільнення помітні неозброєним оком, а в деяких – варто детально про пальпувати зону. При пальпації ці ущільнення не болючі та не спаяні з тканинами. Шкіра над ними не змінена, інколи при запаленні може бути гіперемована. При стрімкому рості атероми шкіра на поверхні може бути звиразкована, інколи видніється закупорена протока залози.

Ви подумаєте, що якщо нема ніяких симптомів та ризиків, о навіщо видаляти ці новоутворення? Мусимо вас застережи ти, що при ігноруванні проблеми можуть бути неприємні ускладнення, а саме:

  • нагноєння утворення та навколишніх тканин;
  • розвиток флегмони – розлитого запалення;
  • травматизація утворення, що грозить виходом гною у глибокі тканини та кров – розвиток сепсису;
  • малігнізація, або ,простіше кажучи, переродження в онкопатологію;
  • невротизація оточуючих тканин внаслідок стрімкого рослу новоутворів та стиснення судин.

Особливості діагностики і лікування атером, ліпом

При виявленні ущільнення в будь-якій ділянці тіла – варто звернутися до хірурга. Лікар огляне ділянку та про пальпує новоутвір, призначить УЗД, яке допоможе визначити точну локалізацію, форму, відношення до сусідніх тканин, наявність капсули, розміри, об’єм рідини.

Надалі проводиться планове оперативне втручання – хірургічне видалення в амбулаторних умовах з проведенням місцевої анестезії. Важливо видалити утворення разом з капсулою, не пошкодивши його стінки, щоб попередити рецидиви та подальші ускладнення. Тривалість залежить від кількості новоутворень та складності, що полягає в їх індивідуальних особливостях. Після процедури не залишається великих шрамів та рубців, адже лікарі накладають акуратні косметичні шви. За кілька днів післяопераційна ранка повністю загоюється. І головне, що у пацієнта не виникає потреби у реабілітації чи перебуванні у стаціонарі. Все проводиться неймовірно швидко та водночас якісно.

Для того, щоб попередньо записатися на консультацію до хірурга, просимо зателефонувати: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

відгуки
Ірина Родіна 01-08-2022 Була на прийомі (травнень 2022) в дерматолога п. Т. Боднара. Дуже розчарована: лікар спізнився на 10 хв.; огляд поверхневий і миттєвий, виключно в тих місцях, на які пальцем показала. Була в кабінеті 28 хвилин і під час проведення процедур лікар три рази відповідав на телефонні дзвінки і кожен раз говорив:"Вже йду! Через 5 хвилин буду". Відповідно робота виконана не якісно (!!!) і настрій зіпсутий такім відношенням лікаря. Не рекомендую нікому такого лікаря.

відділення: Дерматологія

Олена 06-05-2022 Звернулася сюди із підошвеними мозолями, а з'ясувалося, що це множ. підошвені бородавки, як пояснив дерматолог Боднар Тарас Григорович. Тршки було боляче від наркозу, але далі нічого не чула, вилетіла від лікаря як метелик. Потім був курс противірусної терапії і вуаля я вже здорова, а моя подруга вкотре видаляє їх лазером і без результату, інша пішла за моїм прикладом, і тепер ми обі кажемо лікарю: Дякуємо! Тож рекомендую

відділення: Дерматологія

Юля 18-10-2021 Багато років мучилася з екземою рук, лікувалася в багатьох лікарів - все безрезультатно, але я не покладала надії, і дякую Вашому дерматовенерологу Боднару, що нарешті я позбулася цієї проблеми на довгий час. А головне, що він ще й паралельно, не знала, що це їх фах теж, вилікував чоловіку хронічний простатит, з'ясувавши причину, призначив недороге лікування, і він теж здоровий, а раніше ми обоє щороку витрачали на лікування десятки тисяч гривень. Добре, що є ще такі совісні лікарі я Тарас Григорович...

відділення: Дерматологія

Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом