(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Лікування мікроспорії

Стригучий лишай – біля 20 років тому майже кожна дитина зустрічалась із цим захворюванням. Любов до бродячих котиків перемагала будь-які звички гігієни. Як наслідок – передача паразитів чи грибків. Стригучий лишай – це те, що медики називають мікроспорією волосистої ділянки голови.

Мікроспорія – це грибкове захворювання шкіри та волосистої ділянки голови, яке характерне вогнищевою втратою волосся, кільцевим висипом на шкірі, вкритим лусочками. Мікроспорія буває поверхневою або глибокою.

Збудник мікроспорії та особливості його передачі

Спеціалісти вирізняють два види мікроспорії:

  1. Антропофільна, якою хворіють виключно люди. Представниками є іржавий мікроспорум та мікроспорум Одуена. В Україні дану форму майже не діагностують.
  2. Зооантропофільна – хворіють і люди, і тварини. Викликаються збудниками пухнастої мікроспори та собачої мікроспори.

Захворювання передається контактним шляхом від хворої людини або від зараженої тварини (котика, собаки, коня, хом’яка). Все таки, у 85% випадків ключовим фактором передачі є шерсть котів. Варто зазначити, що збудник добре пристосований до негативних умов навколишнього середовища, і може до кількох місяців жити за межами організму хазяїна.

Клінічні прояви мікроспорії

В залежності від місця паразитування грибка, лікарі діагностують мікроспорію волосся, мікроспорію гладкої шкіри, мікроспорію нігтів. Остання форма зустрічається вкрай рідко, на відміну від двох перших.

Мікроспорія гладкої шкіри характерна появою червоних плям розміром з монетку, правильної округлої форми. У центрі плями шкіра дещо світліша, вкрита дрібними лусочками. По краях висипу помітне підвищення рівня шкіри, на якому розміщені численні гнійники, вузлики, кірочки. Вогнища переважно локалізуються на відкритих ділянках шкіри – місцях контакту із джерелом інфекції.

Мікроспорія волосистої ділянки дещо відрізняється. Захворювання викликане пухнастим мікроспорумом. Клінічно проявляється появою одного або кількох вогнищ почервоніння, вкритих сірими лусочками, які щільно прикріплені до шкіри. Навколо основного вогнища розміщені дрібніші. В самому осередку волосся обломлюється на рівні кількох міліметрів від кореня, саме тому мікроспорію називають стригучим лишаєм. Мікроспорія завдає значного збитку для людини, спричинює сором та проблеми із густиною волосся, тому варто без сумнівів звертатися до лікаря, що пройти ефективне лікування!

Діагностика та лікування мікроспорії

Діагностика мікроспорії передбачає:

  • огляд ураженої ділянки лікарем;
  • дослідження під спеціальним освітленням лампою Вуда;
  • мікроскопія лусочок з вогнища ураження;
  • бактеріологічний посів.

Лікування мікроспорії в медичному центрі Оксфорд Медікал проводиться під ретельним контролем лікаря-дерматолога. Ми гарантуємо професійний підхід, якісний результат, комфортні умови і головне – анонімність!

Лікар формує індивідуальний курс лікування, який включатиме прийом системних фунгіцидів (протигрибкових) та місцевих спеціальних доглядових процедур. Щоб зберегти цілісність волосся, необхідно якомога раніше звернутися до лікаря та чітко дотримуватися його рекомендацій. Важливо з’ясувати, яке джерело інфекції, щоб не допустити рецидиву мікроспорії. Після ефективного лікування, волосся повністю відростає, оскільки поверхнева мікроспорія не передбачає рубцевих змін.

Якщо ви потребуєте дійсно якісної та доступної медичної допомоги – звертайтесь до спеціалістів медичного центру Оксфорд Медікал! Ми допоможемо вам! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 4.75, голосів: 40 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог
Лікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог

інформація про лікаря

2005 р. - закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, здобула кваліфікацію лікаря;

2005-2007 р. - інтернатура за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» ІФДМУ;

2005-2007 р. лікар-інтерн за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» в Богородчанській центральній районній лікарні;

2007 р. - спеціалізація по дерматовенерології на базі ІФДМУ та КЗІФОКШВД;

2008 р. - присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Дерматовенерологія»;

2008 р. - 2021 р.  лікар-дерматовенеролог Богородчанської центральної лікарні;

2017 р. - УНЦ «Savanna Pro» Базова косметологія; Мезотерапія; Ботокс; Контурна пластика; 3d-ліфтинг, мезониті;

2022 р. - UMAA м. Київ «Botulinum toxin in cosmetologist and neurologi»;

З 12.2023 р.- лікар-дерматовенеролог МЦ «Оксфорд Медікал».

показати повний текст

відгуки
Ірина Родіна 01-08-2022 Була на прийомі (травнень 2022) в дерматолога п. Т. Боднара. Дуже розчарована: лікар спізнився на 10 хв.; огляд поверхневий і миттєвий, виключно в тих місцях, на які пальцем показала. Була в кабінеті 28 хвилин і під час проведення процедур лікар три рази відповідав на телефонні дзвінки і кожен раз говорив:"Вже йду! Через 5 хвилин буду". Відповідно робота виконана не якісно (!!!) і настрій зіпсутий такім відношенням лікаря. Не рекомендую нікому такого лікаря.

відділення: Дерматологія

Олена 06-05-2022 Звернулася сюди із підошвеними мозолями, а з'ясувалося, що це множ. підошвені бородавки, як пояснив дерматолог Боднар Тарас Григорович. Тршки було боляче від наркозу, але далі нічого не чула, вилетіла від лікаря як метелик. Потім був курс противірусної терапії і вуаля я вже здорова, а моя подруга вкотре видаляє їх лазером і без результату, інша пішла за моїм прикладом, і тепер ми обі кажемо лікарю: Дякуємо! Тож рекомендую

відділення: Дерматологія

Юля 18-10-2021 Багато років мучилася з екземою рук, лікувалася в багатьох лікарів - все безрезультатно, але я не покладала надії, і дякую Вашому дерматовенерологу Боднару, що нарешті я позбулася цієї проблеми на довгий час. А головне, що він ще й паралельно, не знала, що це їх фах теж, вилікував чоловіку хронічний простатит, з'ясувавши причину, призначив недороге лікування, і він теж здоровий, а раніше ми обоє щороку витрачали на лікування десятки тисяч гривень. Добре, що є ще такі совісні лікарі я Тарас Григорович...

відділення: Дерматологія

Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом