(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Лікування екземи в Івано-Франківську

Неймовірний свербіж та почервоніння шкіри, поява висипу, лущення – більшість з нас зустрічали цю проблему. І перше, що приходить на думку – екзема.

Екзема – це мультифакторне захворювання шкіри, що виникає внаслідок комплексної негативної дії зовнішніх та внутрішніх уражаючих чинників. В останні роки зросла тенденція до розвитку екземи як у дітей, так і у осіб працездатного віку.

Причини розвитку екземи

Конкретної причини розвитку екземи чітко не встановлено. Здебільшого це поєднання кількох уражаючих факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх:

 • місцевий вплив хімікатів;
 • вплив високих або низьких температур;
 • вплив біологічних агентів (бактерії, грибки);
 • стрес;
 • нервове перенапруження;
 • порушення діяльності ендокринних залоз;
 • спадкова схильність;
 • схильність до атопії;
 • алергічна реакція та ін.

Варто зауважити, що саме за етіологічним чинником, екзема поділяється на різні клінічні форми, які і визначають підхід до питання лікування пацієнта.

Рецидив захворювання та дебюти пов’язують із так званими тригерами, тобто пусковими факторами (опік, обмороження, подразнення хімічними речовинами, перенесені захворювання, венозний застій та ін.)

Клінічні прояви різних видів екземи

Найбільш поширеними формами екземи є:

 • Справжня або ідіопатична екзема – захворювання шкіри, яке здебільшого обумовлене аутоімунним механізмом. Причин цієї екземи не встановлено. Висипка виникає після тривалого впливу уражаючого фактору. Висип у вигляді почервоніння та набряку, на тлі чого виникають папули, точкові крововиливи. Екзема виникає на симетричних ділянках шкіри. Пацієнт скаржиться на сильний свербіж та печіння, розчухи і тріщини шкіри.
 • Дисгідротична екзема – по суті може вважатися різновидом справжньої екземи. Виникає у зонах, де пітливість поєднується із тертям (долоні, підошви, бокові поверхні пальців). На тлі висипу виникають щільні вузлики, які викликають нестерпний свербіж.
 • Рогова екзема – хронічна форма справжньої екземи, що виникає на долонях, підошвах. Обмежене почервоніння з набряком та ліхеніфікацією, на тлі якого часто розвиваються глибокі болючі тріщини.
 • Мікробна екзема – поширений дерматоз, є асиметричним, виникає здебільшого на обличчі, кінцівках і загалом на відкритих ділянках тіла. По краях вогнищ екземи помітре відшарування епідермісу. У центрі на тлі набряку та еритеми розвиваються ерозії, вкриті гнійними та кров’янистими кірочками. Окрім того, у пацієнта виникають явища інтоксикації (загальна слабкість, підвищена температура тіла, недомагання).
 • Варикозна екзема – виникає на тлі хронічного венозного застою і є частим явищем при варикозній хворобі. Вогнища виникають навколо трофічних виразок, екзема супроводжується болем, печінням, свербежем.
 • Інтертригінозна екзема – виникає на тлі цукрового діабету. На вигляд подібна до класичної екземи, але виникає всередині шкірних складок у людей із зайвою вагою.

Окрім цих форм, також діагностують себорейну екзему, дитячу екзему, професійну екзему та ін.

Діагностика та лікування екземи в Оксфорд Медікал

Діагностика екземи не несе труднощів. Переважно проблему виявляють одразу ж на базі даних огляду та опитування. Для виключення мікробного або грибкового чинника, для визначення ймовірного алергена, призначають додаткові лабораторні обстеження.

Лікування екземи повинно поєднувати і місцевий вплив, і системний (загальний). Курс лікування напряму залежить від виду екземи та вражаючого фактора. Наші спеціалісти сформують індивідуал ний комплексний курс лікування, який допоможе позбутися проблеми! Довіртесь професіоналам! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 5.00, голосів: 43 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог
Лікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог

інформація про лікаря

2005 р. - закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, здобула кваліфікацію лікаря;

2005-2007 р. - інтернатура за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» ІФДМУ;

2005-2007 р. лікар-інтерн за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» в Богородчанській центральній районній лікарні;

2007 р. - спеціалізація по дерматовенерології на базі ІФДМУ та КЗІФОКШВД;

2008 р. - присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Дерматовенерологія»;

2008 р. - 2021 р.  лікар-дерматовенеролог Богородчанської центральної лікарні;

2017 р. - УНЦ «Savanna Pro» Базова косметологія; Мезотерапія; Ботокс; Контурна пластика; 3d-ліфтинг, мезониті;

2022 р. - UMAA м. Київ «Botulinum toxin in cosmetologist and neurologi»;

З 12.2023 р.- лікар-дерматовенеролог МЦ «Оксфорд Медікал».

показати повний текст

відгуки
Ірина Родіна 01-08-2022 Була на прийомі (травнень 2022) в дерматолога п. Т. Боднара. Дуже розчарована: лікар спізнився на 10 хв.; огляд поверхневий і миттєвий, виключно в тих місцях, на які пальцем показала. Була в кабінеті 28 хвилин і під час проведення процедур лікар три рази відповідав на телефонні дзвінки і кожен раз говорив:"Вже йду! Через 5 хвилин буду". Відповідно робота виконана не якісно (!!!) і настрій зіпсутий такім відношенням лікаря. Не рекомендую нікому такого лікаря.

відділення: Дерматологія

Олена 06-05-2022 Звернулася сюди із підошвеними мозолями, а з'ясувалося, що це множ. підошвені бородавки, як пояснив дерматолог Боднар Тарас Григорович. Тршки було боляче від наркозу, але далі нічого не чула, вилетіла від лікаря як метелик. Потім був курс противірусної терапії і вуаля я вже здорова, а моя подруга вкотре видаляє їх лазером і без результату, інша пішла за моїм прикладом, і тепер ми обі кажемо лікарю: Дякуємо! Тож рекомендую

відділення: Дерматологія

Юля 18-10-2021 Багато років мучилася з екземою рук, лікувалася в багатьох лікарів - все безрезультатно, але я не покладала надії, і дякую Вашому дерматовенерологу Боднару, що нарешті я позбулася цієї проблеми на довгий час. А головне, що він ще й паралельно, не знала, що це їх фах теж, вилікував чоловіку хронічний простатит, з'ясувавши причину, призначив недороге лікування, і він теж здоровий, а раніше ми обоє щороку витрачали на лікування десятки тисяч гривень. Добре, що є ще такі совісні лікарі я Тарас Григорович...

відділення: Дерматологія

Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом