Лікування фотодерматозу

Сонце сприяє рівномірній засмазі, виробленню вітаміну Д3, покращенню обмінних процесів шкіри. Але окрім того, тривале перебування під сонцем призводить і до негативних наслідків: опіків шкіри, розвитку меланоми, пігментації, розвитку фотодерматозу.

Фотодерматоз (в народі часто кажуть «сонячна кропив’янка») – захворювання шкіри аутоімунної природи, яке спричинене підвищеною чутливістю до дії сонячного випромінювання. Захворювання є не надто поширеним, проте до нас дедалі частіше звертаються пацієнти із ознаками фотодерматозу.

Причини розвитку фотодерматозу

Кожна людина щодня ходить під сонцем, та далеко не в кожної розвивається фотодерматоз. Тому, варто зробити висновок, що сонячне випромінювання є не причиною, а просто тригером,я кпи призвів до проблеми.

Причини розвитку фотодерматозу лежить глибоко в організмі людини, в спадковому чиннику, в хронічних захворюваннях внутрішніх органів, в порушенні обміну пігментів та речовин, що входять до складу шкіри. Внутрішніми чинниками найчастіше виступають дефіцит вітамінів А, D, захворювання печінки та нирок, імунодефіцити, колагенози, аутоімунні захворювання.

До зовнішніх чинників розвитку фотодерматозів відносять неякісну косметику, індивідуальна непереносимість лікарських засобів, токсичні речовини, що потрапили  на шкіру (соки отруйних рослин, хімікати), подразнення шкіри дезінфікуючими засобами (часта проблема медиків).

Під впливом цих факторів дещо змінюється сприйнятливість шкіри до сонячних променів та її реакція.

Клінічні прояви фотодерматозу

Часто фотодерматоз сприймається за екзему, тому не часто проблему шукають зсередини. Дарма, адже варто бути більш уважним до сигналів організму і чітко вирізняти симптоматику захворювання.

Перші шкірні прояви виникають після тривалого впливу сонячного випромінювання (від 10 хвилин до кількох днів). Ураженню піддаються переважно відкриті ділянки тіла: обличчя, шия, руки, гомілки. Основні клінічні симптоми:

  • різке почервоніння окремих ділянок шкіри;

  • набряк шкіри;

  • поява пігментних плям;

  • лущення шкіри;

  • нестерпний свербіж та печіння шкіри;

  • приєднання інфекції у вигляді невеликих гнійників, гнійних кірочок, вузликів;

  • додатково приєднуються внутрішні розлади: бронхоспазм, задишка, зниження артеріального тиску, прискорений пульс.

Варто зауважити, що існують різні форми фотодерматозів, які можуть дещо вирізнятися клінічними проявами та причинами: сонячний опік, сонячна кропив’янка, поліморфний фотодерматоз, актинічний кератоз та ін.

Діагностика та лікування фото дерматозу

З проблемою фото дерматозу варто звертатися не у блогінфлуенсера, не до подруг, не до журнальних порадниць, а до професійного лікаря-дерматолога. Лікар завдяки досвіду та комплексу діагностичних втручань визначить причину фото дерматозу і сформує індивідуальний комплексний курс лікування:

  • місцеве лікування передбачає профілактику інфекцій, загоєння уражених зон та посилений захист шкіри від дії УФ;

  • загальне системне лікування передбачає зміцнення організму, перепрограмування імунної відповіді на ультрафіолет, контроль появи нового виступу.

Щиро не рекомендуємо займатися самолікуванням, адже ви можете призвести до незворотних змін з боку шкіри, які принесуть значний косметичний дефект. Довірте своє здоров’я професіоналам! Наші спеціалісти дерматологи гарантують якісний результат! Авторські методики лікування та професійний індивідуальний підхід! Запис на обстеження: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 4.76, голосів: 37 )
послуги Відділення ДерматологіяЦіна
Консультація дерматолога 450.00 грн
Консультація дерматолога (повторна) 350.00 грн
Мікроскопія гладкої шкіри, або нігтів на наявність грибків 90.00 грн
Мікроскопія вмісту волосяних фолікул на наявність кліща роду Demodex 90.00 грн
Видалення папілом, бородавок від 210.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Олена 06-05-2022 Звернулася сюди із підошвеними мозолями, а з'ясувалося, що це множ. підошвені бородавки, як пояснив дерматолог Боднар Тарас Григорович. Тршки було боляче від наркозу, але далі нічого не чула, вилетіла від лікаря як метелик. Потім був курс противірусної терапії і вуаля я вже здорова, а моя подруга вкотре видаляє їх лазером і без результату, інша пішла за моїм прикладом, і тепер ми обі кажемо лікарю: Дякуємо! Тож рекомендую

відділення: Дерматологія

Юля 18-10-2021 Багато років мучилася з екземою рук, лікувалася в багатьох лікарів - все безрезультатно, але я не покладала надії, і дякую Вашому дерматовенерологу Боднару, що нарешті я позбулася цієї проблеми на довгий час. А головне, що він ще й паралельно, не знала, що це їх фах теж, вилікував чоловіку хронічний простатит, з'ясувавши причину, призначив недороге лікування, і він теж здоровий, а раніше ми обоє щороку витрачали на лікування десятки тисяч гривень. Добре, що є ще такі совісні лікарі я Тарас Григорович...

відділення: Дерматологія

Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом