Видалення невуса в Івано-Франківську

Невус називають по-різному. В деяких джерелах медичної літератури ми можемо зустріти назви пігментний чи меланоцитарний невус. В житті ми звикли називати невуси родимками або як часто кажуть на Західній Україні «перчиками». Так що ж являє собою невус?

Невус – це доброякісне новоутворення шкіри, яке являє собою скупчення клітин невоцитів із величезною кількістю пігменту меланіну. Невоцити – це дефектні меланоцити. А меланоцити в нормі повинні надавати забарвлення шкірі людини. Більшість невусів виникають в людини ще в дитинстві і супроводжують її протягом усього життя.

Причини появи невусів та видимі ознаки

Вчені  вважають, що програма появи невусів закладається ще в ембріогенезі. Адже ми часто помічаємо появу родимки у тому ж місці, де й у близьких родичів. Проте часто поява невусів обумовлюється й іншими чинниками, а саме впливом рентгенівського випромінювання, радіоактивним фоном, інсоляцією, гормональною перебудовою різних вікових етапів. 

Через вищезгадані фактори порушується трансформація меланобластів, і утворюються не меланоцити, а невоцити. Невоцити не мають ходів, через які пігмент розподіляється по шкірі, а тільки скупчуються в групи, утворюючи невус.

Невуси можуть мати різну форму, бути плямою чи випуклістю, відрізнятися за забарвленням. Доброякісні невуси повинні мати чіткий контур, не прогресувати у рості, не змінювати забарвлення, не викликати специфічних симптомів (болю, свербежу чи печіння). Шкіра навколо невуса повинна бути не зміненою. Всі інші відхилення можуть викликати підозру на переродження утворення у меланому (рак шкіри).

Чи варто видаляти невус?

Звісно, звичайна родимка не несе шкоди і більшість вважають родимку своєю «родзинкою». Але небезпека родимки полягає у високому ризику переродження через надмірний вплив сонця, часту травматизацію одягом, чи впливом побутової хімії. Навіть якщо ви ідеально захищаєте родимку, це не є гарантією того, що вона не переродиться у невус. Насторожувати можуть такі ознаки як:

  • прогресивний ріст невуса;

  • швидка поява нових невусів;

  • кровоточивість невуса;

  • припинення росту та випадіння волосся на невусах, на яких раніше були поодинокі волосини;

  • зміна забарвлення невуса у чорний або блакитний;

  • зміна шкіри навколо невуса (почервоніння, печіння).

Тому дерматологи рекомендують щорічно обстежувати родимки, а найбільш опуклі видаляти, адже вони найчастіше травмуються. Поки нема ознак переродження, невуси видаляються неймовірно швидко і просто.

Радіохвильове видалення невусів в Оксфорд Медікал

Перед видаленням, лікар зобов’язаний виключити будь-які протипоказання та ретельно перевірити родимку на предмет злоякісності. Для цього проводиться дерматоскопія, лабораторна діагностика – виявлення специфічних онкомаркерів крові, біопсія з подальшим гістологічним дослідженням.

Переконавшись у відсутності протипоказань, лікар може приступати до видалення невуса. Ми пропонуємо сучасний нетравматичний та швидкий метод – радіохвильове висічення патологічної тканини апаратом Сургітрон. 

Суть методу полягає у генерації радіохвильового пучка, який концентрується конкретно на патологічній ділянці та не несе негативного впливу на здорові тканини. Видалення проходить із миттєвою коагуляцією тканини, що дозволяє уникнути небажаних кровотеч, швів та шрамів. Процедура триває буквально лічені хвилини, пацієнту для усунення болю пропонують місцеве знеболення. 

Увесь отриманий матеріал лікар обов’язково скеровує у лабораторію для проведення гістологічного аналізу. Пацієнту надають рекомендації щодо догляду за ранкою. Ризики вторинного інфікування мінімальні.

Деталі та запис до лікаря дерматолога за телефоном: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом