(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Лікування корости в Івано-Франківську

Короста – слово, від якого у вас засвербіла рука чи живіт. Короста – на перший погляд цей стан здається чимось далеким і недосяжним до вас. Проте навіть одна поїздка у маршрутці чи відвідини медичного закладу, одна примірка сорочки у магазині чи відвідини громадського туалету – можуть призвести до дерматологічних захворювань!

Короста – це паразитарне захворювання шкіри, яке викликане дрібним кліщем, а саме коростяним свербуном. Короста характерна нестерпним свербежем і надалі появою коростяних ходів у товщі шкіри. На жаль короста зустрічається нашими лікарями дедалі частіше, тому радимо звернути увагу на особливості зараження, симптоматику, діагностичні критерії та лікування корости.

Особливості корости і причини розвитку захворювання

Як ми зазначали, збудником корости є коростяний свербун. Цей паразит поширений по всій планеті, в тому числі і в Україні. Коростяний свербун передається під час контакту із хворою людиною. Чинниками передачі також можуть бути одяг, речі постійного вжитку, брудний посуд та ін., адже збудник може виживати поза тілом людини близько 72 годин.

Варто зауважити, що найбільш вразливими до корости є люди, які часто травмують руки, особи, що приймають імуносупресивну терапію, люди з вродженими чи набутими імунодефіцитами.

У патогенезі головну роль відіграє саме самиця, адже самці не настільки активні у створенні коростяних ходів. Самиця проникає у шкіру, на межі із роговим та зернистим епітелієм, там відкладає яйця, які через 2-3 дні перетворюються на личинки. Приблизно через 2 тижні з личинок виростають дорослі зрілі кліщі.

Клінічні особливості корости

Інкубаційний період при корості триває приблизно від 3 до 10 днів, що залежить напряму від кількості активних паразитів. Варто зазначити, що всі суб’єктивні ознаки – результат імунної відповіді організму на самого паразити та продукти його життєдіяльності. Тому повторний випадок інфікування характерний вкрай коротким інкубаційним періодом. Інтенсивність самих проявів залежить не від активності кліща, а від особливостей саме вашої імунної системи.

Тому, лікарі виділяють такі форми корости:

 • класична (з наявними ходами, суб’єктивними симптомами);
 • прихована (відсутні коростяні ходи у шкірі);
 • ускладнена (коли приєднується вторинна інфекція);
 • атипові форми (вушна короста, бульозна короста, скабіозна лімфоплазія, норвезька короста, «охайна» короста).

Клінічні прояви класичного випадку корости:

 • папуло-везикульозний висип;
 • наявність коростяних ходів між пальцями та у зонах, де делікатна шкіра;
 • нестерпний свербіж у вечірній та нічний час (період найбільшої активності паразита);
 • поява ран із виразками, покритими гнійними та кров’янистими кірочками.

Свербіж призводить до безсоння, роздратування, зниження працездатності. Людина, яка страждає коростою, є епідемічно небезпечною для оточуючих, тому необхідно якомога швидше надати професійну медичну допомогу!

Діагностика та лікування корости в Оксфорд Медікал

Проблемою корости займається лікар-дерматолог. Діагностика полягає у детальному огляді уражених ділянок тіла, проведенні йодної проби (ходи свербуна проявляються коричневою лінією). Для підтвердження проводять лабораторне обстеження – мікроскопію зразків коростяного ходу.

Раніше лікування корости було складним і потребувало особливого підходу. Сучасні методи лікування корости дозволяють приймати душ, носити будь-який одяг і не рахувати дні, коли варто наносити препарат. Окрім того, призначаються пероральні препарати.

Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал у своїй практиці використовують засоби, які:

 • не несуть токсичного ефекту;
 • прості у застосуванні;
 • не забруднюють одяг;
 • приносять швидкий результат;
 • знищують паразита на будь-якій фазі його розвитку.

Курс лікування формує виключно лікаря, індивідуально для пацієнта. Наполегливо просимо не займатися самолікуванням!

Запис до лікаря дерматолога: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 4.74, голосів: 31 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог
Лікар-дерматовенеролог, косметолог: Мельник Надія Володимирівна
Мельник Надія Володимирівна Лікар-дерматовенеролог, косметолог

інформація про лікаря

2005 р. - закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, здобула кваліфікацію лікаря;

2005-2007 р. - інтернатура за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» ІФДМУ;

2005-2007 р. лікар-інтерн за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» в Богородчанській центральній районній лікарні;

2007 р. - спеціалізація по дерматовенерології на базі ІФДМУ та КЗІФОКШВД;

2008 р. - присвоєння звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Дерматовенерологія»;

2008 р. - 2021 р.  лікар-дерматовенеролог Богородчанської центральної лікарні;

2017 р. - УНЦ «Savanna Pro» Базова косметологія; Мезотерапія; Ботокс; Контурна пластика; 3d-ліфтинг, мезониті;

2022 р. - UMAA м. Київ «Botulinum toxin in cosmetologist and neurologi»;

З 12.2023 р.- лікар-дерматовенеролог МЦ «Оксфорд Медікал».

показати повний текст

відгуки
Ірина Родіна 01-08-2022 Була на прийомі (травнень 2022) в дерматолога п. Т. Боднара. Дуже розчарована: лікар спізнився на 10 хв.; огляд поверхневий і миттєвий, виключно в тих місцях, на які пальцем показала. Була в кабінеті 28 хвилин і під час проведення процедур лікар три рази відповідав на телефонні дзвінки і кожен раз говорив:"Вже йду! Через 5 хвилин буду". Відповідно робота виконана не якісно (!!!) і настрій зіпсутий такім відношенням лікаря. Не рекомендую нікому такого лікаря.

відділення: Дерматологія

Олена 06-05-2022 Звернулася сюди із підошвеними мозолями, а з'ясувалося, що це множ. підошвені бородавки, як пояснив дерматолог Боднар Тарас Григорович. Тршки було боляче від наркозу, але далі нічого не чула, вилетіла від лікаря як метелик. Потім був курс противірусної терапії і вуаля я вже здорова, а моя подруга вкотре видаляє їх лазером і без результату, інша пішла за моїм прикладом, і тепер ми обі кажемо лікарю: Дякуємо! Тож рекомендую

відділення: Дерматологія

Юля 18-10-2021 Багато років мучилася з екземою рук, лікувалася в багатьох лікарів - все безрезультатно, але я не покладала надії, і дякую Вашому дерматовенерологу Боднару, що нарешті я позбулася цієї проблеми на довгий час. А головне, що він ще й паралельно, не знала, що це їх фах теж, вилікував чоловіку хронічний простатит, з'ясувавши причину, призначив недороге лікування, і він теж здоровий, а раніше ми обоє щороку витрачали на лікування десятки тисяч гривень. Добре, що є ще такі совісні лікарі я Тарас Григорович...

відділення: Дерматологія

Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом