У Франківську на “Дні здоровʼя” консультували лікарі “Оксфорд Медікал”
Короста – слово, від якого у вас засвербіла рука чи живіт. Короста – на перший погляд цей стан здається чимось далеким і недосяжним до вас. Проте навіть одна поїздка у маршрутці чи відвідини медичного закладу, одна примірка сорочки у магазині чи відвідини громадського туалету – можуть призвести до дерматологічних захворювань!
Короста – це паразитарне захворювання шкіри, яке викликане дрібним кліщем, а саме коростяним свербуном. Короста характерна нестерпним свербежем і надалі появою коростяних ходів у товщі шкіри. На жаль короста зустрічається нашими лікарями дедалі частіше, тому радимо звернути увагу на особливості зараження, симптоматику, діагностичні критерії та лікування корости.
Як ми зазначали, збудником корости є коростяний свербун. Цей паразит поширений по всій планеті, в тому числі і в Україні. Коростяний свербун передається під час контакту із хворою людиною. Чинниками передачі також можуть бути одяг, речі постійного вжитку, брудний посуд та ін., адже збудник може виживати поза тілом людини близько 72 годин.
Варто зауважити, що найбільш вразливими до корости є люди, які часто травмують руки, особи, що приймають імуносупресивну терапію, люди з вродженими чи набутими імунодефіцитами.
У патогенезі головну роль відіграє саме самиця, адже самці не настільки активні у створенні коростяних ходів. Самиця проникає у шкіру, на межі із роговим та зернистим епітелієм, там відкладає яйця, які через 2-3 дні перетворюються на личинки. Приблизно через 2 тижні з личинок виростають дорослі зрілі кліщі.
Інкубаційний період при корості триває приблизно від 3 до 10 днів, що залежить напряму від кількості активних паразитів. Варто зазначити, що всі суб’єктивні ознаки – результат імунної відповіді організму на самого паразити та продукти його життєдіяльності. Тому повторний випадок інфікування характерний вкрай коротким інкубаційним періодом. Інтенсивність самих проявів залежить не від активності кліща, а від особливостей саме вашої імунної системи.
Тому, лікарі виділяють такі форми корости:
Клінічні прояви класичного випадку корости:
Свербіж призводить до безсоння, роздратування, зниження працездатності. Людина, яка страждає коростою, є епідемічно небезпечною для оточуючих, тому необхідно якомога швидше надати професійну медичну допомогу!
Проблемою корости займається лікар-дерматолог. Діагностика полягає у детальному огляді уражених ділянок тіла, проведенні йодної проби (ходи свербуна проявляються коричневою лінією). Для підтвердження проводять лабораторне обстеження – мікроскопію зразків коростяного ходу.
Раніше лікування корости було складним і потребувало особливого підходу. Сучасні методи лікування корости дозволяють приймати душ, носити будь-який одяг і не рахувати дні, коли варто наносити препарат. Окрім того, призначаються пероральні препарати.
Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал у своїй практиці використовують засоби, які:
Курс лікування формує виключно лікаря, індивідуально для пацієнта. Наполегливо просимо не займатися самолікуванням!
Запис до лікаря дерматолога: 0503777299, 0673777299
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом