Видалення натоптишів в Івано-Франківську

Активний спосіб життя інколи також супроводжується небажаними проблемами. Біг у кросівках з китайських сайтів за 3 долари та надмірна пітливість ніг в сукупності призводять до формування сухих мозолів і натоптишів.

Натоптиші – це обмежені ділянки загрубіння шкіри стоп, які виникають внаслідок частого тертя, здавлювання, травматизації. Найчастіша локалізація натоптишів – п’ятка, зчленування великого пальця стопи та міжпальцеві проміжки.

Причини появи натоптишів

Шкіра людини здатна регенерувати, у випадку, якщо ушкодження не досягло базального шару епідермісу. Тому вона не боїться зовнішніх подразників, адже завдяки постійному поділу клітин, зроговілий епідерміс відлущується та замінюється новим. Проте, при постійній механічній дії, злагодженість поділу клітин порушується – вони перевиконують свою функцію, тому розвивається гіперкератоз – локальне загрубіння та збільшення товщини шкіри.

Причинами  цього явища стають:

 • тісне та некомфортне взуття;

 • тривале навантаження на стопи – біг, ходьба, професійні особливості;

 • надто тонка підошва взуття;

 • носіння шкарпеток та взуття із матеріалів, які спричинюють спарювання шкіри ніг;

 • надмірне потіння стоп;

 • ходьба босоніж;

 • плоскостопість;

 • розлади кровообігу нижньої кінцівки;

 • ожиріння (зайве навантаження на стопи);

 • грибкове ураження стопи;

 • недостатній догляд за ногами.

Ознаки натоптишів

Натоптиші відрізняються від сухих мозолів відсутністю стрижня. Сам натоптиш просто являє собою ділянку загрубіння шкіри з шорсткою чи гладкою поверхнею жовтуватого кольору, яка з часом може призвести до глибоких тріщин шкіри стопи, запалення та проникнення інфекції.

Суб’єктивно натоптиші характерні зниженням чутливості ділянки, проте при інфікуванні чи тріщинах пацієнти відмічають відчуття дискомфорту та болю при ходьбі.

Також часто натоптишем називають сухі мозолі зі стрижнем, але в цьому випадку розвивається дещо інша симптоматика і причина повністю не співпадає із натоптишами.

Видалення натоптишів радіохвильовим або хірургічним методом

При появі натоптишів рекомендуємо не шукати мазі у мережі та онлайн-порадницях, а одразу звернутися до лікаря. Підбір методу лікування залежить від багатьох причин: площі ураження та глибини, стадії загрубіння, приєднання інфекції, наявності тріщин, запального процесу.

На початкових проявах натоптиші піддаються консервативному лікуванню – застосуванню кератолітичних засобів, ванночок із лікарських рослин. Якщо дані методи не допомагають, лікарі рекомендують радіохвильове видалення патологічного вогнища. 

Суть методу полягає у локальному впливі радіохвильового скальпеля із можливістю висічення тканини з миттєвою коагуляцією. Радіохвильовий метод дозволяє усунути проблему без крововтрат, болю та швів. Радіохвильове видалення натоптишів проводиться при неускладнених формах помірної глибини із застосуванням місцевого знеболення.

У випадках глибокого загрубіння шкіри, появи тріщин, обширного запалення, лікарі рекомендують хірургічне видалення натоптиша. Ми не хочемо, щоб пацієнти сприймали фразу «хірургічне лікування» як тяжку операцію. Насправді, процедура проводиться також під місцевим знеболенням, тільки обсяг втручань дещо більший. Після видалення проблеми, хірург, за потреби, накладає кілька косметичних швів та фіксує стопу захисною стерильною пов’язкою. Після процедури лікарі рекомендують кілька днів не займатися бігом та не проводити банні процедури.

Також лікар надасть рекомендації щодо належного догляду за стопами задля профілактики появи нових натоптишів та мозолів.

Запис на первинну консультацію: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ДерматологіяЦіна
Консультація дерматолога 400.00 грн
Консультація дерматолога (повторна) 250.00 грн
Мікроскопія гладкої шкіри, або нігтів на наявність грибків 90.00 грн
Мікроскопія вмісту волосяних фолікул на наявність кліща роду Demodex 90.00 грн
Дерматоскопія 150.00 грн
Видалення папілом, бородавок від 190.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Наталя 30-07-2020 Дуже хочу подякувати лікарю Бондару за видалення бородавок - не залишилося й сліду, навіть рубців від тих, що раніше мені видаляли інші т.зв. "фахівці". У лікаря руки ювеліра

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом