Лікування хронічного гастриту

Коли біль у шлунку стає вашим вірним супутником, а раціон скорочується після кожного загострення гастриту, варто задуматися – чи не пора звернутися до лікаря?

Лікарі гастроентерологи медичного центру Оксфорд Медікал професійно лікують захворювання травного тракту! Якісно, доступно, індивідуально!

Хронічний гастрит – це захворювання, яке можна діагностувати фактично у половини сучасного населення. Наскільки ви розумієте, не останню роль у цьому явищі відіграють наші харчові звички.

Хронічний гастрит являє собою ураження слизової оболонки шлунка, що призводить до атрофічних змін, порушення моторики, секреції, регенерації та завдає значної шкоди сучасній людині.

Причини розвитку хронічного гастриту

Раніше ми вважали, що першопричиною гастриту є саме харчова поведінка. Проте останні дослідження показали, що у 95% випадків головною причиною є саме хелікобактерна інфекція. Хелікобактер – це дрібний шкідник , який потрапляє до шлунка через ротову порожнину. Збудник схильний до формування колоній у слизовому та підслизовому шарі та поступової руйнації тканин. Хелікобактер виділяє, який нейтралізує соляну кислоту шлункового соку, власне і чинить руйнівну дію на шлунок.

Але не варто забувати, що захворюванню сприяють:

 • нераціональне та незбалансоване харчування;

 • зловживання прянощами, кислотами, жирною їжею;

 • нераціональний прийом антибіотиків, стероїдів, цитостатиків, протизапальних засобів;

 • стрес;

 • тютюнопаління;

 • алергічний фактор (реакція на харчові алергени);

 • вплив іонізуючого випромінювання і тд.

На жаль, хронічний гастрит діагностують у 40-50% дорослого населення, і з часом ця цифра йде до зростання.

Симптоматика хронічного гастриту

Хронічний гастрит протікає циклічно, тобто періоди ремісії змінюються періодами загострення. Під час ремісії пацієнт не звертає уваги на особливі симптоми, тільки на загальну важкість у животі та незначний дискомфорт. Проте під час загострення симптоматика стає яскраво вираженою. Гастрит буває гіперацидним або гіпоацидним.

Гіперацидний гастрит характерний підвищенням кислотності шлунку, що проявляється печією, сильними спастичними болями, кислою відрижкою, чутливістю до важкої їжі.

Гіпоацидний гастрит характерний нестачею шлункового соку, зниженням кислотності. При цьому пацієнт відчуває сильну важкість після прийому їжі, відрижку, метеоризм, неприємний гнилісний запах з рота, розлади стільця.

Діяльність хелікобактерної інфекції призводить до розвитку виразки шлунка, тому ми щиро радимо не затягувати із візитом до лікаря.

Діагностика та лікування хронічного гастриту

Лікування гастриту залежить від типу та етіологічного чинника. Для цього перед лікуванням варто провести спектр досліджень, що включають:

 • прийом лікаря (опитування та огляд);

 • УЗД ОЧП;

 • відеогастроскопію;

 • внутрішньошлункове дослідження рН;

 • лабораторна діагностика хелікобактерної інфекції;

 • загальноклінічні дослідження;

 • біохімія крові і тд.

Надалі лікар формує індивідуальний курс лікування, що включатиме ерадикацію збудника, симптоматичне лікування, патогенетичне лікування, дієтотерапію. Під час лікування ви будете під постійною опікою лікаря гастроентеролога. Успіх лікування залежить не тільки від правильно підібраних призначень, а й від старанного дотримання пацієнтом рекомендацій лікаря.

В медичному центрі Оксфорд Медікал працює команда досвідчених спеціалістів, які докладуть усіх зусиль для вашого повноцінного здоров’я. Записатися на прийом лікаря можна за телефоном: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 4.64, голосів: 42 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом