Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Лікування виразки дванадцятипалої кишки в Івано-Франківську

Можливо у вас бувало таке, що ви стали залежними від їжі. Не те, що ви сильно бажали поїсти, просто організм не дає вибору. Ранок починається з сильного болю у животі, а буквально 2-3 години без їжі стають нестерпними. У такому випадку можна запідозрити виразку дванадцятипалої кишки.

Чому виникає виразка дванадцятипалої кишки?

Для початку згадаємо анатомію. Дванадцятипала кишка дістала свою назву через свою довжину (12 пальців – приблизно 12 см). Вона є початковим відділом у тонкому кишечнику і бере початок від пілоричного сфінктера шлунка. У дванадцятипалу кишку через Фатерів сосок впадає загальна жовчна протока та протока підшлункової залози. 

Виразка дванадцятипалої кишки – це поширене рецидивуюче хронічне захворювання, що проявляється появою виразок на стінці 12-палої кишки у період загострень. Дане захворювання діагностують як у молодих людей, так і у людей старшого віку. Це пов’язано з його поліетіологічністю.

До основних причин виразки дванадцятипалої кишки відносять:

  • нервово-психічне перенапруження;

  • аліментарні чинники, а саме нераціональне харчування та ін.;

  • ендокринні захворювання;

  • гострі та хронічні захворювання шлунка і кишківника;

  • хелікобактерна інфекція;

  • спадковість;

  • тютюнопаління;

  • систематичне вживання спиртного;

  • прийом певних лікарських препаратів, що несуть негативний вплив на слизисті оболонки органів ШКТ (неселективні протизапальні засоби та ін.)

Внаслідок цих факторів відбувається посилене вироблення гастрину та шлункового соку, які травмують слизову оболонку.

Симптоматика виразки дванадцятипалої кишки

Найчастіше виразка виникає на задній стінці дванадцятипалої кишки. Основна симптоматична ознака захворювання – так званий «голодний біль» та біль через 2-3 години після останнього прийому їжі. Цей же біль зменшується одразу ж після прийому їжі. Якщо умовно живіт поділити на 4 квадранти, то при виразці 12-палої кишки біль виникає у верхньому правому квадранті. 

Варто зазначити сезонність хвороби. Пацієнти відмічають посилення болю у період весни та осені. 

Окрім болю виникають скарги на печію, нудоту та блювання, здуття та систематичні закрепи. При обстеженні відмічаються вегетативні розлади (дратівливість, шкірний дермографізм, посилене потовиділення), також посилена болючість під ложечкою під час пальпації.

Діагностика та принципи терапії виразки дванадцятипалої кишки в Оксфорд Медікал

Окрім вивчення скарг та клінічних даних, важливу роль у діагностиці виразки 12-палої кишки відіграє відеогастроскопія. У нашому медичному центрі  дане обстеження проводять на найсучаснішому апараті в області – ендоскопічній стійці OLYMPUS 180, який подає чудову якість зображення та можливість проведення прицільної біопсії. Під час ендоскопії лікар одразу проводить тест на кислотність та тест на наявність хелікобактерної інфекції.

Окрім ендоскопії, також призначається лабораторна діагностика. Обов’язковими є консультації суміжних лікарів.

Після верифікації діагнозу, лікар-гастроентеролог формує індивідуальний курс лікування для пацієнта: складання індивідуальної дієти, відповідне медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування, що спрямоване на покращення якості життя пацієнта та усунення всіх неприємних симптомів. Особливу увагу лікар звертає на емоційний спокій та виключення шкідливих звичок.

Якщо ви помічаєте, що вас турбує біль та інші неприємні симптоми, не зволікайте – завітайте на прийом до лікаря-гастроентеролога. Варто тільки зателефонувати нам та узгодити дату і час візиту: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом