Лікування виразки дванадцятипалої кишки в Івано-Франківську

Можливо у вас бувало таке, що ви стали залежними від їжі. Не те, що ви сильно бажали поїсти, просто організм не дає вибору. Ранок починається з сильного болю у животі, а буквально 2-3 години без їжі стають нестерпними. У такому випадку можна запідозрити виразку дванадцятипалої кишки.

Чому виникає виразка дванадцятипалої кишки?

Для початку згадаємо анатомію. Дванадцятипала кишка дістала свою назву через свою довжину (12 пальців – приблизно 12 см). Вона є початковим відділом у тонкому кишечнику і бере початок від пілоричного сфінктера шлунка. У дванадцятипалу кишку через Фатерів сосок впадає загальна жовчна протока та протока підшлункової залози. 

Виразка дванадцятипалої кишки – це поширене рецидивуюче хронічне захворювання, що проявляється появою виразок на стінці 12-палої кишки у період загострень. Дане захворювання діагностують як у молодих людей, так і у людей старшого віку. Це пов’язано з його поліетіологічністю.

До основних причин виразки дванадцятипалої кишки відносять:

 • нервово-психічне перенапруження;

 • аліментарні чинники, а саме нераціональне харчування та ін.;

 • ендокринні захворювання;

 • гострі та хронічні захворювання шлунка і кишківника;

 • хелікобактерна інфекція;

 • спадковість;

 • тютюнопаління;

 • систематичне вживання спиртного;

 • прийом певних лікарських препаратів, що несуть негативний вплив на слизисті оболонки органів ШКТ (неселективні протизапальні засоби та ін.)

Внаслідок цих факторів відбувається посилене вироблення гастрину та шлункового соку, які травмують слизову оболонку.

Симптоматика виразки дванадцятипалої кишки

Найчастіше виразка виникає на задній стінці дванадцятипалої кишки. Основна симптоматична ознака захворювання – так званий «голодний біль» та біль через 2-3 години після останнього прийому їжі. Цей же біль зменшується одразу ж після прийому їжі. Якщо умовно живіт поділити на 4 квадранти, то при виразці 12-палої кишки біль виникає у верхньому правому квадранті. 

Варто зазначити сезонність хвороби. Пацієнти відмічають посилення болю у період весни та осені. 

Окрім болю виникають скарги на печію, нудоту та блювання, здуття та систематичні закрепи. При обстеженні відмічаються вегетативні розлади (дратівливість, шкірний дермографізм, посилене потовиділення), також посилена болючість під ложечкою під час пальпації.

Діагностика та принципи терапії виразки дванадцятипалої кишки в Оксфорд Медікал

Окрім вивчення скарг та клінічних даних, важливу роль у діагностиці виразки 12-палої кишки відіграє відеогастроскопія. У нашому медичному центрі  дане обстеження проводять на найсучаснішому апараті в області – ендоскопічній стійці OLYMPUS 180, який подає чудову якість зображення та можливість проведення прицільної біопсії. Під час ендоскопії лікар одразу проводить тест на кислотність та тест на наявність хелікобактерної інфекції.

Окрім ендоскопії, також призначається лабораторна діагностика. Обов’язковими є консультації суміжних лікарів.

Після верифікації діагнозу, лікар-гастроентеролог формує індивідуальний курс лікування для пацієнта: складання індивідуальної дієти, відповідне медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування, що спрямоване на покращення якості життя пацієнта та усунення всіх неприємних симптомів. Особливу увагу лікар звертає на емоційний спокій та виключення шкідливих звичок.

Якщо ви помічаєте, що вас турбує біль та інші неприємні симптоми, не зволікайте – завітайте на прийом до лікаря-гастроентеролога. Варто тільки зателефонувати нам та узгодити дату і час візиту: 0673777299, 0503777299.

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиМисліборська Людмила Віталіївна лікар-гастроентеролог вищої категорії
Мисліборська Людмила Віталіївналікар-гастроентеролог вищої категорії

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 1974р. – Закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, спеціальність «Лікувальна справа».
 • 1974-1975рр. – проходження інтернатури в  Надвірнянській районній лікарні, спеціальність «Терапія».
 • 1975р. – лікар терапевт міської клінічної лікарні №2.
 • 1976р. – лікар-гастроентеролог ОКЛ.
 • 1993-2012рр. – завідуюча гастроентерологічним відділенням ОКЛ.
 • 1997р. – ПАЦ «Гастроентерологія».
 • 2008р. – ТУ «Застосування фізичних факторів при патології внутрішніх органів» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2011р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2012р. – присвоєння вищої кваліфікаційної категорії у спеціальності «Гастроентерології».
 • 2017р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології»  при ЛНМУ ім.Короля Данила Галицького.
 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»
показати повний текст
Скрипник Любов Миронівна лікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук
Скрипник Любов Миронівналікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук Відео-візитка

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 2002 рік - закінчила з відзнакою Івано-Франківську державну медичну академію, медичний факультет, спеціальність «Лікувальна справа».

 • з 2002 до 2003 р пройшла навчання в магістратурі за спеціальністю «Терапія» при кафедрі терапії і сімейної медицини ФПО з 2002 до 2003

 • У червні 2003р. - успішно захистила наукову працю магістранта і отримала диплом магістра медицини з відзнакою.

 • У вересні- жовтні 2003 р.-  працювала старшим лаборантом на кафедрі терапії і сімейної медицини ПО.

 • У грудні 2003 р.-  поступила за конкурсом на навчання в аспірантуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

 • 2005р. – Кандидат медичних наук. Захистила дисертацію за фахом гастроентерологія на тему «Хронічний некалькульозний холецистит у жінок різного віку: лікування з включенням кверцетину і препаратів магнію» у спеціалізованій вченій раді Д 20.601.01 Івано-Франківського державного медичного університету МОЗ України. Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України від 15.12.2005 р. (протокол № 26-09/7) видано диплом кандидата наук ДК № 031779.

 • З 20.01.2006р. – по 11.04.2006р. працювала на посаді асистента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • З 12.04.2006 р. – по даний час працює на посаді доцента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • Від 16 травня 2014р. - рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання доцента кафедри терапії і сімейної медицини ПО (протокол № 4 ⁄ 02-Д, 12ДЦ № 038700).

 • У 2013р. - пройшла спеціалізацію «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 06 грудня 2013року рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» (№ 913-д).

 • 2017р. - пройшла навчання на курсах ТУ «Вибрані питання ЗПСМ» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • З 2018р. - пройшла навчання на передатестаційному циклі «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.Присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Загальна практика-сімейна медицина”.

 • У червні 2015 р. -  пройшла атестацію в атестаційній комісії при Міністерстві охорони здоров'я України і наказом по МОЗ України присвоєна перша кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Терапія».

 • У 2016 р. - пройшла спеціалізацію «Гастроентерологія» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 07 листопада 2016р. -  рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія» (№1108-д).

 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»

 
показати повний текст
Царенко Зоряна Ростиславівна Лікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії
Царенко Зоряна РостиславівнаЛікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії

інформація про лікаря

1997-2003рр. – навчалась в Івано-Франківській державній медичній академії за спеціальністю “Лікувальна справа”. Закінчила з відзнакою. Здобула кваліфікацію лікаря

2003-2004рр. – проходила інтернатуру на базі Тернопільської державної медичної академії та Рівненської обласної лікарні. Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю “ Терапія”

2004-2006рр. – лікар-терапевт міської поліклініки №3 м.Рівне

2005р. – спеціалізація “Загальна практика – сімейна медицина” при Тернопільській державній медичній академії

2006-2016рр.- лікар-терапевт міської поліклініки №2 м.Івано-Франківська

2016 -2018рр.-  лікар-терапевт міської поліклініки №5 м. Івано-Франківська, позаштатний гастроентеролог закладу

2017р. – ПАЦ “Терапія” на базі Івано-Франківського національного медичного університету. Присвоєння другої кваліфікаційної категорії за спеціальністю “Терапія”

2018р.  – спеціалізація “Гастроентерологія” при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія»

З 2017р. – член асоціації  регіонального відділення ГО «Українська гастроентерологічна асоціація»

2017р. березень – участь у засіданні Українського Клубу панкреатологів . Участь у міжнародному самміті, присвяченому проблемам мікробіоти

2018р. січень – участь у Всеукраїнській тренінг-програмі “Мистецтво лікування від профілактики до якості життя”

2018р. березень  – участь у XX Національній школі гастроентерологів, гепатологів України, м.Київ

2018р. вересень – участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю “X Український гастроентерологічний тиждень”, м. Дніпро

З 2018р. – лікар-гастроентеролог СП ”Міська поліклініка №5” КНП ЦПМКДД

З 2018р. – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом