Лікування неспецифічного виразкового коліту в Івано-Франківську

Хвороба Крона та неспецифічний виразковий коліт – це два найбільш поширених запальних захворювань товстого кишківника. І уражають вони осіб будь-якого віку. 

Неспецифічний виразковий коліт – це неспецифічне запальне захворювання, що переважно локалізується у дистальному відділі ободової кишки, на слизовій та підслизовій прямої кишки, інколи захоплює всю товсту кишку.

Причини виникнення неспецифічного виразкового коліту

Неспецифічний виразковий коліт - це доволі поширене захворювання, яке може уражати будь-яку вікову групу, найчастіше це особи 15-25 років та особи 55-60 років, однаково як у чоловіків, так і у жінок. Дане захворювання має нез’ясовану етіологію, тому його прийнято вважати мультифакторним. Його виникнення часто пов’язують з генетичною схильністю (наявність гену HLA-B27), неконтрольованим вживанням неселективних протизапальних засобів, перенесеними інфекційними захворюваннями. 

Клінічний перебіг неспецифічного виразкового коліту

Симптоматика захворювання напряму залежить від локалізації патологічного процесу. Першими найбільш поширеними симптомами при НВК є діарея та прожилки крові у калі, слабкість, недомагання, схуднення, зневоднення, анемія, болючість живота при поверхневій пальпації.

Розрізняють такі клінічні форми НВК (має значення при виборі лікування):

  • дистальна форма – ураження спостерігається тільки у дистальному відділі товстої кишки;

  • проктит - запалення прямої кишки, яке не переходить на сигмовидну;

  • поширена форма – ураження всього товстого кишківника.

Природній перебіг захворювання є хронічним, з періодами гострих рецидивів та ремісій. Тяжкість рецидивів визначають за станом пацієнта та лабораторними показниками:

  • легкий – менше 4-х випорожнень за добу, підвищена температура тіла (до рівня 37,5°С), знижений рівень гемоглобіну (115-120 г/л), тахікардія(до 90/хв.);

  • середній – від 4 до 6 випорожнень за добу, температура 37,5 – 38,0°С, поява білків гострої фази (до 30 мг\л), гемоглобін 105-110 г\л, підвищення ШОЕ, тахікардія;

  • середньотяжкий – від 4 випорожнень за добу з виділенням крові, значна тахікардія, С-реактивний білок вище 30мг\л, гемоглобін нижче 105 г\л.

Принципи діагностики та лікування НВК

Діаностика НВК передбачає проведення огляду лікарем, опитування, призначення лабораторного та інструментального обстежень.

Лабораторна діагностика включає в себе загальний аналіз крові, аналіз на виявлення білків гострої фази, коагулограму, дослідження рівня електролітів крові, визначення перинуклеарних антинейтрофільних цитоплазматичних антитіл, дослідження рівня кальпротектину, кал на мікробіологічне дослідження з метою диференціальної діагностики з інфекційними захворюваннями травного тракту.

Але основними є візуалізаційні методи: УЗД ОЧП, відеоколоноскопія з прицільною біопсією, за потреби – іригоскопія.

При лікуванні НВК застосовують імуносупресори, ГКС, аміносаліцилати, протидіарейні засоби, селективні нестероїдні протизапальні засоби. Лікування НВК спрямоване на усунення запальних явищ, попередження розвитку ускладнень, досягнення стійкої ремісії. Відповідно, результат залежить на 50% від лікаря, на 50% - від пацієнта. Рекомендовано дотримуватися дієтичного харчування, призначеного лікарем-гастроентерологом, проходити періодичні курси лікування, у випадку появи неприємних відчуттів – негайно звертатися до лікаря.

Уникайте стресу та відмовтесь від шкідливих звичок – це в рази покращить якість лікування!

Запис до лікаря: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом