Розлади травлення змушують людину постійно обмежувати себе і бути залежною від чіткого графіку прийому їжі. Лікарі-гастроентерологи медичного центру Оксфорд Медікал в Івано-Франківську допоможуть вам побороти проблеми із травленням і отримувати задоволення від ласування смаколиками☺
Дискінезія шлунка і 12-палої кишки – класичний приклад того, наскільки наш організм залежить від нашого психічного стану. Це захворювання являє собою функціональний розлад травлення, моторної та евакуаторної функції шлунка і 12-палої кишки. Важливе, що відрізняє дискінезію від інших захворювань шлунка і 12-палої кишки – відсутність органічної причини, тобто видимих змін з боку слизової оболонки.
Причини розвитку дискінезії шлунка і 12-палої кишки
Частими пацієнтами із проблемою дискінезії є молоді люди працездатного віку, які часто не витримують навантаження на навчанні/роботі. Стрес і неврологічні захворювання несуть за собою першість серед причин розвитку дискінезії. Окрім того, вклад у розвиток захворювання несуть:
аліментарний фактор, а саме зловживання сухими перекусами, відсутність сніданку, звичка їсти «важку» їжу натще, зловживання кислою їжею, інтервальні голодування, різка відмова від жорсткої дієти;
алергічні реакції на різні харчові продукти;
зловживання лікарськими засобами;
куріння;
супутні захворювання органів травлення, серцево-судинної системи.
Клінічні прояви дискінезії шлунка та 12-палої кишки
В залежності від вектору розладу, лікарі поділяють дискінезію на:
Також захворювання поділяють за переважаючим синдромом:
- Больовий – пацієнта турбують болі в епігастральній ділянці, які часто іррадіюють у пупкову зону, праве та ліве підребер'я. Болі не залежать від сезонності чи прийому їжі, часто виникають після нервового перенапруження.
- Диспепсичний – пацієнт відмічає печію після прийому будь-якої їжі, відчуття нудоти, інколи блювання, важкість у животі.
- Змішаний тип – найбільш несприятливий для пацієнта, включає в себе поєднання обох синдромів.
Варто зауважити, що ці симптоми є мінливими і можуть тимчасово зникати самостійно, без прийому медикаментів. Лікарям важко відрізнити дискінезію від органічної патології (гастриту або виразкової хвороби), тому, щоб надати пацієнту відповідну медичну допомогу, лікар повинен здійснити спектр відповідних обстежень.
Діагностика та лікування дискінезії шлунка і 12-палої кишки
Діагностика передбачає комплекс обстежень, головною метою яких буде визначення загального стану пацієнта і виключення інших захворювань травної системи. Перелік обстежень включатиме:
огляд у гастроентеролога;
УЗД органів черевної порожнини;
рН-метрія шлунка;
діагностична відеогастродуоденоскопія.
Звіривши скарги, анамнез та результати обстежень, лікар визначить тип захворювання, встановить його причину і сформує індивідуальний курс лікування. Дискінезія піддається повноцінному амбулаторному лікуванню, яке включатиме медикаментозну терапію та індивідуальну дієту, сформовану лікарем. За потреби, ви маєте можливість проконсультуватися із лікарем-психоневрологом.
Лікування в Оксфорд Медікал – це ведення пацієнта провідними гастроентерологами області, це турбота та професіоналізм, це гарантія позитивних змін вашого здоров’я! Потурбуйтесь про своє здоров’я - обирайте найкращих!
Запис на прийом до лікаря гастроентеролога можна здійснити, зателефонувавши: 0503777299, 0673777299.