Лікування функціональної диспепсії в Івано-Франківську

Функціональна диспепсія або, простіше кажучи, порушення травлення - це  симптомокомплекс, який включає в себе відчуття важкості в епігастральній ділянці, стійкий больовий синдром у ділянці епігастрію, раннє насичення, печію. Обов’язковою вимогою при постановці діагнозу функціональної диспепсії повинна бути відсутність будь яких органічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит, виразкова хвороба та ін.

 

Проблема функціональної диспепсії є доволі поширеною у всьому світі і за статистикою турбує близько 30% дорослого населення, незалежно від статі.

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Основна причина функціональної диспепсії не є остаточно встановленою.  Проте, розрізняють такі фактори, що провокують появу даної проблеми. Основними з них є:

 1. Порушення евакуації вмісту шлунка (сповільнене випорожнення у 25-35% пацієнтів відмічається сповільнення випорожнення, в той час як і 5% пацієнтів з функціональною диспепсією мають скарги на прискорене випорожнення вмісту).
 2. Порушення розслаблення міозитів стінки шлунка після прийому їжі.
 3. Підвищення чутливості слизової оболонки шлунка та дванадцяти палої кишки до стрес-факторів: соляна кислота, розтягнення, високий вміст ліпідів у спожитій їжі.
 4. Перенесені інфекції (постінфекційна функціональна диспепсія виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, які перенесли харчову токсикоінфекцію).
 5. Підвищення проникності у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки.
 6. Збільшення вмісту еозинофільних лейкоцитів у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки (дуоденальна еозинофілія).
 7. Психогенний чинник (тривога, стресові ситуації, перепади настрою).

Керуючись даними анамнезу та скаргами, розрізняють 2 типи диспепсії: постпрандіальний дистрес-синдром (відчуття завантаженості у шлунку, відрижка, нудота) і синдром надчеревного болю (біль в епігастрії, печія).

 

Симптоми періодично з’являються протягом шести місяців, проте останніх 3 місяці вони стають нестерпними та значно погіршують якість життя.  У хворих на функціональну диспепсію часто відмічають дані симптоми:

 • печія;

 • відчуття нудоти;

 • відчуття здуття в епігастрії;

 • тяжкість в епігатрії після прийому їжі;

 • відрижка;

 • раннє насичення.

ДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

При наявності симптомів функціональної диспепсії для уникнення ускладнень потрібно звернуся до лікаря-гастроентеролога з метою встановлення діагнозу. Після призначення додаткових обстежень лікар підбере індивідуальну схему лікування в залежності від проявів захворювання.

 

Самолікування неефективне та небезпечне, оскільки симптоми функціональної диспепсії легко можна переплутати з  іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту органічної природи. Тільки досвідчений спеціаліст, маючи результати лабораторних та інструментальних методів обстежень (УЗД, відео гастроскопія), в змозі поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Перш за все, лікування варто починати з правильного ведення раціону: вживати дрібно мелену їжу з пониженим вмістом жиру. Кількість прийомів їжі варто збільшити до 5-6 на день, малими порціями. Також наполегливо рекомендується відмовитися від алкоголю, тютюнопаління та надмірного вживання кави, при психогенних порушеннях – раціональний відпочинок, здоровий сон, інколи рекомендована допомога психоаналітика.

 

Надалі призначається комплексна терапія, котра включає в себе лікування бактеріальної інфекції, прокінетики і антацидну терапію.

 

Звертайтесь до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» і Ви отримаєте якісну кваліфіковану медичну допомогу! Запис за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

( Рейтинг: 4.89, голосів: 36 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом