записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Захисний код
Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Івано-Франківської клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування функціональної диспепсії

 Функціональна диспепсія або, простіше кажучи, порушення травлення - це  симптомокомплекс, який включає в себе відчуття важкості в епігастральній ділянці, стійкий больовий синдром у ділянці епігастрію, раннє насичення, печію. Обов’язковою вимогою при постановці діагнозу функціональної диспепсії повинна бути відсутність будь яких органічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит, виразкова хвороба та ін.

 

Проблема функціональної диспепсії є доволі поширеною у всьому світі і за статистикою турбує близько 30% дорослого населення, незалежно від статі.

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Основна причина функціональної диспепсії не є остаточно встановленою.  Проте, розрізняють такі фактори, що провокують появу даної проблеми. Основними з них є:

 1. Порушення евакуації вмісту шлунка (сповільнене випорожнення у 25-35% пацієнтів відмічається сповільнення випорожнення, в той час як і 5% пацієнтів з функціональною диспепсією мають скарги на прискорене випорожнення вмісту).
 2. Порушення розслаблення міозитів стінки шлунка після прийому їжі.
 3. Підвищення чутливості слизової оболонки шлунка та дванадцяти палої кишки до стрес-факторів: соляна кислота, розтягнення, високий вміст ліпідів у спожитій їжі.
 4. Перенесені інфекції (постінфекційна функціональна диспепсія виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, які перенесли харчову токсикоінфекцію).
 5. Підвищення проникності у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки.
 6. Збільшення вмісту еозинофільних лейкоцитів у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки (дуоденальна еозинофілія).
 7. Психогенний чинник (тривога, стресові ситуації, перепади настрою).

Керуючись даними анамнезу та скаргами, розрізняють 2 типи диспепсії: постпрандіальний дистрес-синдром (відчуття завантаженості у шлунку, відрижка, нудота) і синдром надчеревного болю (біль в епігастрії, печія).

 

Симптоми періодично з’являються протягом шести місяців, проте останніх 3 місяці вони стають нестерпними та значно погіршують якість життя.  У хворих на функціональну диспепсію часто відмічають дані симптоми:

 • печія;

 • відчуття нудоти;

 • відчуття здуття в епігастрії;

 • тяжкість в епігатрії після прийому їжі;

 • відрижка;

 • раннє насичення.

ДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

При наявності симптомів функціональної диспепсії для уникнення ускладнень потрібно звернуся до лікаря-гастроентеролога з метою встановлення діагнозу. Після призначення додаткових обстежень лікар підбере індивідуальну схему лікування в залежності від проявів захворювання.

 

Самолікування неефективне та небезпечне, оскільки симптоми функціональної диспепсії легко можна переплутати з  іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту органічної природи. Тільки досвідчений спеціаліст, маючи результати лабораторних та інструментальних методів обстежень (УЗД, відео гастроскопія), в змозі поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Перш за все, лікування варто починати з правильного ведення раціону: вживати дрібно мелену їжу з пониженим вмістом жиру. Кількість прийомів їжі варто збільшити до 5-6 на день, малими порціями. Також наполегливо рекомендується відмовитися від алкоголю, тютюнопаління та надмірного вживання кави, при психогенних порушеннях – раціональний відпочинок, здоровий сон, інколи рекомендована допомога психоаналітика.

 

Надалі призначається комплексна терапія, котра включає в себе лікування бактеріальної інфекції, прокінетики і антацидну терапію.

 

Звертайтесь до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» і Ви отримаєте якісну кваліфіковану медичну допомогу! Запис за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв`яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки