Лікування функціональної диспепсії в Івано-Франківську

Функціональна диспепсія або, простіше кажучи, порушення травлення - це  симптомокомплекс, який включає в себе відчуття важкості в епігастральній ділянці, стійкий больовий синдром у ділянці епігастрію, раннє насичення, печію. Обов’язковою вимогою при постановці діагнозу функціональної диспепсії повинна бути відсутність будь яких органічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту, таких як гастрит, виразкова хвороба та ін.

 

Проблема функціональної диспепсії є доволі поширеною у всьому світі і за статистикою турбує близько 30% дорослого населення, незалежно від статі.

ПРИЧИНИ І СИМПТОМИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Основна причина функціональної диспепсії не є остаточно встановленою.  Проте, розрізняють такі фактори, що провокують появу даної проблеми. Основними з них є:

 1. Порушення евакуації вмісту шлунка (сповільнене випорожнення у 25-35% пацієнтів відмічається сповільнення випорожнення, в той час як і 5% пацієнтів з функціональною диспепсією мають скарги на прискорене випорожнення вмісту).
 2. Порушення розслаблення міозитів стінки шлунка після прийому їжі.
 3. Підвищення чутливості слизової оболонки шлунка та дванадцяти палої кишки до стрес-факторів: соляна кислота, розтягнення, високий вміст ліпідів у спожитій їжі.
 4. Перенесені інфекції (постінфекційна функціональна диспепсія виникає приблизно у 10-20% пацієнтів, які перенесли харчову токсикоінфекцію).
 5. Підвищення проникності у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки.
 6. Збільшення вмісту еозинофільних лейкоцитів у слизовій оболонці дванадцятипалої кишки (дуоденальна еозинофілія).
 7. Психогенний чинник (тривога, стресові ситуації, перепади настрою).

Керуючись даними анамнезу та скаргами, розрізняють 2 типи диспепсії: постпрандіальний дистрес-синдром (відчуття завантаженості у шлунку, відрижка, нудота) і синдром надчеревного болю (біль в епігастрії, печія).

 

Симптоми періодично з’являються протягом шести місяців, проте останніх 3 місяці вони стають нестерпними та значно погіршують якість життя.  У хворих на функціональну диспепсію часто відмічають дані симптоми:

 • печія;

 • відчуття нудоти;

 • відчуття здуття в епігастрії;

 • тяжкість в епігатрії після прийому їжі;

 • відрижка;

 • раннє насичення.

ДІАГНОСТИКА ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

При наявності симптомів функціональної диспепсії для уникнення ускладнень потрібно звернуся до лікаря-гастроентеролога з метою встановлення діагнозу. Після призначення додаткових обстежень лікар підбере індивідуальну схему лікування в залежності від проявів захворювання.

 

Самолікування неефективне та небезпечне, оскільки симптоми функціональної диспепсії легко можна переплутати з  іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту органічної природи. Тільки досвідчений спеціаліст, маючи результати лабораторних та інструментальних методів обстежень (УЗД, відео гастроскопія), в змозі поставити правильний діагноз та призначити ефективне лікування.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДИСПЕПСІЇ

Перш за все, лікування варто починати з правильного ведення раціону: вживати дрібно мелену їжу з пониженим вмістом жиру. Кількість прийомів їжі варто збільшити до 5-6 на день, малими порціями. Також наполегливо рекомендується відмовитися від алкоголю, тютюнопаління та надмірного вживання кави, при психогенних порушеннях – раціональний відпочинок, здоровий сон, інколи рекомендована допомога психоаналітика.

 

Надалі призначається комплексна терапія, котра включає в себе лікування бактеріальної інфекції, прокінетики і антацидну терапію.

 

Звертайтесь до спеціалістів медичного центру «Оксфорд Медікал» і Ви отримаєте якісну кваліфіковану медичну допомогу! Запис за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиМисліборська Людмила Віталіївна лікар-гастроентеролог вищої категорії
Мисліборська Людмила Віталіївналікар-гастроентеролог вищої категорії

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 1974р. – Закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, спеціальність «Лікувальна справа».
 • 1974-1975рр. – проходження інтернатури в  Надвірнянській районній лікарні, спеціальність «Терапія».
 • 1975р. – лікар терапевт міської клінічної лікарні №2.
 • 1976р. – лікар-гастроентеролог ОКЛ.
 • 1993-2012рр. – завідуюча гастроентерологічним відділенням ОКЛ.
 • 1997р. – ПАЦ «Гастроентерологія».
 • 2008р. – ТУ «Застосування фізичних факторів при патології внутрішніх органів» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2011р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2012р. – присвоєння вищої кваліфікаційної категорії у спеціальності «Гастроентерології».
 • 2017р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології»  при ЛНМУ ім.Короля Данила Галицького.
 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»
показати повний текст
Скрипник Любов Миронівна лікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук
Скрипник Любов Миронівналікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук Відео-візитка

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 2002 рік - закінчила з відзнакою Івано-Франківську державну медичну академію, медичний факультет, спеціальність «Лікувальна справа».

 • з 2002 до 2003 р пройшла навчання в магістратурі за спеціальністю «Терапія» при кафедрі терапії і сімейної медицини ФПО з 2002 до 2003

 • У червні 2003р. - успішно захистила наукову працю магістранта і отримала диплом магістра медицини з відзнакою.

 • У вересні- жовтні 2003 р.-  працювала старшим лаборантом на кафедрі терапії і сімейної медицини ПО.

 • У грудні 2003 р.-  поступила за конкурсом на навчання в аспірантуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

 • 2005р. – Кандидат медичних наук. Захистила дисертацію за фахом гастроентерологія на тему «Хронічний некалькульозний холецистит у жінок різного віку: лікування з включенням кверцетину і препаратів магнію» у спеціалізованій вченій раді Д 20.601.01 Івано-Франківського державного медичного університету МОЗ України. Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України від 15.12.2005 р. (протокол № 26-09/7) видано диплом кандидата наук ДК № 031779.

 • З 20.01.2006р. – по 11.04.2006р. працювала на посаді асистента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • З 12.04.2006 р. – по даний час працює на посаді доцента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • Від 16 травня 2014р. - рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання доцента кафедри терапії і сімейної медицини ПО (протокол № 4 ⁄ 02-Д, 12ДЦ № 038700).

 • У 2013р. - пройшла спеціалізацію «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 06 грудня 2013року рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» (№ 913-д).

 • 2017р. - пройшла навчання на курсах ТУ «Вибрані питання ЗПСМ» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • З 2018р. - пройшла навчання на передатестаційному циклі «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.Присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Загальна практика-сімейна медицина”.

 • У червні 2015 р. -  пройшла атестацію в атестаційній комісії при Міністерстві охорони здоров'я України і наказом по МОЗ України присвоєна перша кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Терапія».

 • У 2016 р. - пройшла спеціалізацію «Гастроентерологія» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 07 листопада 2016р. -  рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія» (№1108-д).

 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»

 
показати повний текст
Царенко Зоряна Ростиславівна Лікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії
Царенко Зоряна РостиславівнаЛікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії

інформація про лікаря

1997-2003рр. – навчалась в Івано-Франківській державній медичній академії за спеціальністю “Лікувальна справа”. Закінчила з відзнакою. Здобула кваліфікацію лікаря

2003-2004рр. – проходила інтернатуру на базі Тернопільської державної медичної академії та Рівненської обласної лікарні. Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю “ Терапія”

2004-2006рр. – лікар-терапевт міської поліклініки №3 м.Рівне

2005р. – спеціалізація “Загальна практика – сімейна медицина” при Тернопільській державній медичній академії

2006-2016рр.- лікар-терапевт міської поліклініки №2 м.Івано-Франківська

2016 -2018рр.-  лікар-терапевт міської поліклініки №5 м. Івано-Франківська, позаштатний гастроентеролог закладу

2017р. – ПАЦ “Терапія” на базі Івано-Франківського національного медичного університету. Присвоєння другої кваліфікаційної категорії за спеціальністю “Терапія”

2018р.  – спеціалізація “Гастроентерологія” при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія»

З 2017р. – член асоціації  регіонального відділення ГО «Українська гастроентерологічна асоціація»

2017р. березень – участь у засіданні Українського Клубу панкреатологів . Участь у міжнародному самміті, присвяченому проблемам мікробіоти

2018р. січень – участь у Всеукраїнській тренінг-програмі “Мистецтво лікування від профілактики до якості життя”

2018р. березень  – участь у XX Національній школі гастроентерологів, гепатологів України, м.Київ

2018р. вересень – участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю “X Український гастроентерологічний тиждень”, м. Дніпро

З 2018р. – лікар-гастроентеролог СП ”Міська поліклініка №5” КНП ЦПМКДД

З 2018р. – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом