Хронічний коліт – це захворювання товстого кишківника, що поєднує у собі функціональні, дистрофічні, та запальні патологічні зміни, які супроводжуються секреторними та моторними порушеннями.
Життя з діагнозом «хронічний коліт» пацієнти прирівнюють до пожиттєвого вироку. Але досвідчена команда лікарів медичного центру Оксфорд Медікал знають і можуть надати професійну медичну допомогу кожному!
Причини розвитку хронічного коліту
Протягом життя організм людини піддається численним випробуванням, що відбувається свідомо чи без волі людини. Інфекційні захворювання, спосіб життя, супутні патології, нераціональне харчування, паразитарна інвазія – ці фактори призводять до патологічних змін, які спочатку проявлятимуться функціональними розладами, а згодом – незворотними органічними змінами.
Основними причинами хронічного коліту виступають:
перенесені гострі кишкові інфекції (бактеріальні, вірусні);
вплив токсичних речовин (отруєння свинцем, кислотами, лугами);
токсини, які виділяють кишкові паразити, прямий вплив самих паразитів;
нераціональне харчування пацієнта;
неконтрольований прийом лікарських засобів (антибіотики, НПЗП, проносні);
аутоімунні захворювання (системні васкуліти, алергічні захворювання);
супутні захворювання органів травної системи;
спадкові ферментопатії.
Симптоматика та перебіг хронічного коліту
Основною проблемою, яка переслідує пацієнтів із хронічним колітом, є біль у животі. Біль може бути однобічним або в деяких випадках розлитим, без чіткої локалізації. Біль переважно ниючий, переймоподібний, тупий. Біль напряму пов’язаний із завантаженістю кишківника: посилюється після ситного прийому їжі і під час метеоризму, значно полегшується після дефекації та відходження газів.
Наступна проблема – надмірне газоутворення та бурчання. Пацієнту важко сформувати належний раціон, щоб запобігти метеоризму, тому часто пацієнти залежні від препаратів із симетиконом.
І звісно ж, проблема, яка не оминає захворювань кишечника – розлади стільця. Закрепи, що чергуються із діареєю, відчуття неповного спорожнення кишечника після дефекації, важкість, яка зберігається на увесь день, прожилки крові та домішки слизу калі, супутній перианальний дерматит, як наслідок надмірного зволоження шкіри навколо відхідника під час проносів.
Хронічний коліт тягне за собою супутні захворювання прямої та сигмовидної кишки, а відсутність належного лікування небезпечне різного роду ускладнень: перфорації, кровотечі, малігнізації і тд.
Діагностика та лікування хронічного коліту
Діагноз «хронічного коліту» формується лікарем-гастроенетрологом на підставі скарг пацієнта та результатів додаткових методів обстежень:
УЗД органів черевної порожнини;
діагностичної колоноскопії;
дослідження калу на яйця гельмінтів;
копрограми;
дослідження калу на дисбактеріоз;
загальноклінічних та біохімічних досліджень крові.
Лікування хронічного коліту потребує комплексного та індивідуального підходу. Лікар-гастроентеролог формує повноцінний список рекомендацій для пацієнта у плані харчування та медикаментозної терапії. Важливо усунути етіопатогенетичний чинник, ліквідувати запальний процес та відновити нормальне самопочуття пацієнта.
Саме досвід та професіоналізм лікарів медичного центру Оксфорд Медікал є запорукою десятків тисяч задоволених пацієнтів. Ми гарантуємо турботу та якісний результат!
Запис на прийом: 0673777299, 0503777299.