Лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) в Івано-Франківську

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба – це хронічне захворювання людини, що характерне періодичним патологічним зворотнім закиданням вмісту шлунка у стравохід. А це, в свою чергу, викликає масу неприємних відчуттів, які значно погіршують якість життя пацієнта.

Як та чому виникає ГЕРХ?

Основна етіопатогенетична ланка ГЕРХ – недостатність нижнього сфінктера стравоходу, яка може бути викликана здуттям шлунка. Також причиною буває кила стравохідного отвору діафрагми. Інколи відмічаються порушення верхнього сфінктера стравоходу, або ж патологічна рухливість стравоходу.

Чинників, що викликають появу ГЕРХ, насправді досить багато. Часто ГЕРХ поєднується з іншими захворюваннями, такими як цукровий діабет, системна склеродермія, полінейропатія, ожиріння, Також вплив на розвиток ГЕРХ несе прийом лікарських засобів, які можуть впливати на нижній сфінктер стравоходу (гормональні препарати, бета2-адреноміметики, нітрати, блокатори кальцієвих каналів). Особливу роль відіграє стресовий фактор та погрішності у веденні раціону.

Які симптоми вказують на ГЕРХ?

Симптоми, які виникають при ГЕРХ, умовно поділяють на стравохідні та позастравохідні.

Стравохідними симптомами є:

  • печія у надчеревній ділянці;

  • кислотна регургітація, простіше – закидання шлункового соку аж до порожнини рота, як наслідок – осиплість голосу;

  • залежність інтенсивності симптомів від положення тіла (посилюються у положенні лежачи) та від характеру спожитої їжі (жирна їжа);

Позастравохідні симптоми:

  • біль у грудях;

  • сухий кашель.

Також звертаємо вашу увагу на так звані «симптоми червоних прапорців», а саме порушення ковтання, біль під час ковтання, втрата ваги, кровотеча з верхніх відділів ШКТ. Ці симптоми означають, що потрібно негайно пройти ендоскопічне обстеження та огляд у лікаря.

Звісно, є безсимптомний варіант перебігу захворювання, який часто виявляють випадково під час обстеження. Але в будь-якому випадку варто своєчасно продіагностувати та лікувати проблему, адже при ГЕРХ наявний високий ризик значно тяжчих захворювань, а саме стравохід Барретта, рак стравоходу, кровотеча, звуження стравоходу через появу патологічних рубців та ін.

Діагностика і лікування ГЕРХ

Окрім виявлення відповідних симптомів, лікар-гастроентеролог скеровує пацієнта на проведення додаткових обстежень, а саме: відеогастроскопію з винесенням протоколу та відеоінформацією на електронний носій, періодичне визначення рН, манометрія стравоходу, за потреби – рентген-діагностика з контрастуванням.

Для диференціації ГЕХР з езофагітами вірусної чи медикаментозної етіології проводять лабораторну діагностику.

Лікування ГЕРХ значно залежить саме від пацієнта, адже загальні принципи лікування передбачають дієтично-лікувальне харчування, відмову від паління та алкоголю, формування питного режиму, корекція спального куточка (припіднятий головний кінець), уникнення стресів та корекція курсу лікування, якщо пацієнту призначено засоби, що впливають на нижній сфінктер стравоходу.

Медикаментозне лікування ГЕРХ передбачає призначення засобів, що гальмують вироблення соляної кислоти у шлунку, гастропротекторів, прокінетиків.

У вкрай тяжких випадках рекомендоване хірургічне лікування.

Застерігаємо, що не бажано займатися самолікуванням, тому рекомендуємо звернутися до лікаря-гастроентеролога. Саме в Оксфорд Медікал Івано-Франківськ ви отримаєте якісну медичну допомогу!

Для запису телефонуйте: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 2.09, голосів: 22 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 400.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом