(034) 2 777 2 99
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Акція: - 40% знижки на професійне відбілювання зубів Magic Smile

Лікування дивертикуліту товстого кишечника в Івано-Франківську

На жаль, про таке явище, як дивертикульоз та його ускладнення у вигляді дивертикуліту знають критично мало людей. Поширеність цього патологічного явища серед людей віком від 50 років становить понад 50%. Незважаючи на те, що 85% з них не відмічають жодних симптомів, у долі людей виникають тяжкі ускладнення (кровотеча, перфорація, нориця і т.д.)

Що таке дивертикульоз та дивертикуліт?

Дивертикульоз – це дефект стінки кишківника, який проявляється випинаннями його стінки на зовні. Ці випинання не варто плутати з грижею, адже вони не мають відповідних анатомічних складових класичної грижі. Дивертикули можуть бути одиничними, а можуть численно уражати органи травного тракту.

Дивертикульоз – це наявність випинань, а дивертикуліт – це розвиток запального процесу, у який втягнені ці випинання. Якщо дивертикульоз перебігає приховано і може проявлятися бурчанням у животі, періодичними проносами, метеоризмом та незначним дискомфортом, то дивертикуліт завдає значного дискомфорту пацієнту і потребує негайного реагування.

Клінічними проявами гострого дивертикуліту товстого кишечника є:

  • гострий біль у правій або лівій здухвинній ділянці (в паху);

  • поява крові та слизу в калі у помірній кількості;

  • загальне нездужання, лихоманка;

  • блювання;

  • надмірна діарея (навіть до 20 раз за добу).

Якщо кровотеча з анального каналу не зупиняється, ви відчуваєте гострий пульсуючий біль у прямій кишці, якщо кал виділяється із сечею або вагінальними виділеннями (у жінок) варто негайно звернутися до хірурга!

Причини розвитку дивертикуліту товстої кишки

Існують фактори, які можна модифікувати, та фактори, на які, на жаль, нереально вплинути. До НЕ модифікованих факторів розвитку дивертикульозу та дивертикуліту можна віднести:

  • вік – досліджено, що з віком тонус м’язової  стінки кишківника слабшає, тому під дією тиску з середини формуються випинання;

  • спадкова схильність – якщо у когось із батьків діагностованийдивертикульоз, то можливість того, що у вас в старшому віці проявиться це захворювання, складає 90%.

Фактори, які напряму залежать від способу життя людини:

  • малорухомий спосіб життя;

  • підвищення тиску в органах малого тазу;

  • недостатнє вживання рідини та клітковини, що в результаті призводить до формування твердого об’ємного калу, який перерозтягує стінки кишківника.

Варто зауважити, що виявивши проблему на ранніх етапах, ми можемо попередити появу ускладнень і не допустити загострення без операції.

Діагностика та лікування дивертикуліту товстої кишки

Дивертикульоз та дивертикуліт товстої кишки -  діагнози, які можна підтвердити тільки візуальними методами дослідження: іригоскопією або відеоколоноскопією. Додатково для з’ясування загального стану пацієнта необхідно провести комплекс додаткових лабораторних досліджень: загальноклінічних, біохімічних та бактеріальних.

Дивертикульоз – це органічне порушення, яке, на жаль, неможливо ліквідувати консервативно. Якщо дивертикульоз уражає велику площу кишківника і надто часто піддається запальному процесу – необхідно вдаватися до хірургічного лікування.

Якщо дивертикуліт є нечастим явищем і не призвів до вторинних ускладнень – лікарі-гастроентерологи успішно лікують захворювання консервативним шляхом (антибактеріальна терапія, протизапальна терапія, відновлення нормальної мікрофлори кишківника). Індивідуально сформований комплексний курс лікування сприяє покращенню загального стану пацієнта буквально у перші ж дні. Але не варто забувати, що пацієнту необхідно старанно дотримуватися рекомендацій лікаря і не переривати курс лікування без відому лікаря!

Ми допоможемо досягти бажаного результату, не допустивши операції! Довіртесь найкращим! Запис на прийом лікаря гастроентеролога: 0503777299, 0673777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар гастроентеролог, терапевт: Дзюбановська Лідія Миколаївна
Дзюбановська Лідія Миколаївна Лікар гастроентеролог, терапевт

інформація про лікаря

2009-2015 рр. - навчання у ІФНМУ за спеціальністю "Лікувальна справа"

2015-2017рр. -  інтернатура за спеціальністю "Медицина невідкладних станів" на базі КНП "ОКЦЕМД та МК ІФОР"

 З 2017р. - по даний час, на посаді лікаря з медицини невідкладних станів у КНП "ОКЦЕМД та МК ІФОР"

2020 -  пройшла навчання на передатестаційному циклі "Медицина невідкладних станів " на базі ННІПО ІФНМУ, після чого атестацію в атестаційній комісії при МОЗ України - присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності  "Медицина невідкладних станів "

2022 - спеціалізація  "Терапія" на базі НУОЗУ ПО ім. П.Л.  Шупика, м. Київ

2023 - спеціальність "Гастроентерологія " на базі ННІПО ІФНМУ

З 2023 - на посаді лікаря гастроентеролога, терапевта у "Оксфорд Медікал"

показати повний текст
Лікар-гастроентеролог, терапевт: Шевчук Мирослава Іванівна
Шевчук Мирослава Іванівна Лікар-гастроентеролог, терапевт
Лікар-гастроентеролог, терапевт: Шевчук Мирослава Іванівна
Шевчук Мирослава ІванівнаЛікар-гастроентеролог, терапевт

інформація про лікаря

2012-2018-Івано-Франківський національний медичному університеті, медичний факультет, лікувальна справа.

2018-2020-ДВНЗ Івано-Франківський національний медичний університет навчально-науковий інститут післядипломної освіти. Спеціальність – загальна практика-сімейна медицина.

17.01.2022-15.04.2022курси спеціалізації “ Терапія” на базі Львівського національного університету імені Івана Франка

03.01.2023-30.06.2023 курси спеціалізації “Гастроентерологія” на базі Івано-Франківського національного медичного університету навчально-науковий інститут післядипломної освіти.

2018 – брала участь в українсько-польському науково-навчальному   тренінгу з невідкладної допомоги, який проходив на базі ІФНМУ.

1.06.2019–31.07.2019 –  стажування у Івано-Франківському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Листопад 2020 –ТУ «Діагностика станів сп’яніння»

Грудень 2020 – ТУ «Невідкладні стани у практиці сімейного лікаря»

30.03.2021-31.03.2021– навчальний курс з вакцинації від Covid19

01.04.2023-02.04.2023 – УЗД тренінг (POCUS)

 29.01.2023 тренінг Товариства Червоного Хреста України по навчанню надання першої медичної допомоги

Травень2023 тренінг Товариства Червоного Хреста по наданню першої психологічної допомоги

07.2017- 02.2018 – палатна медична сестра інтенсивної терапіїнейрохірургічного відділення КНПОбласна клінічна лікарняІвано-Франківської обласної ради

01.08.2019-21.09.2020-медсестра-анестезистка у КДЦ “Сімедгруп” м. Івано-Франківська.

03.08.2020- 28.12.2021лікар загальної практики - сімейної медицини КНП Новицький центр ПМСДс. Завій

03.05.2022-31.07.2023 сімейний лікар у клініці Медична студія Бенько

20.09.2022-13.12.2023 лікар -терапевт відділення НЕМД КНП Калуська ЦРЛ

01.03.2023 по сьогодні медична сестра у складі ММБ Тоівариства Червоного Хреста України

01.08.2023 по сьогодні лікар гастроентеролог ТОВ Оксфорд Медікал Прикарпаття

показати повний текст

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом