Коли ви не можете дозволити собі розслабитися під час застілля, коли у вас завжди в арсеналі ферментні препарати, коли навіть мізерні дози алкоголю для вас табу через проблеми із підшлунковою – із цим не можна миритися, проблему варто лікувати!
Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал якісно лікують захворювання підшлункової залози, застосовуючи тільки доказові сучасні методики!
Хронічний панкреатит – це ураження підшлункової залози, яке першочергово впливає на її екскреторну функцію, а саме вироблення травних ферментів, що знижує здатність організму перетравлювати основні поживні речовини (жири, білки і тд).
Причини розвитку хронічного панкреатиту
Захворювання підшлункової залози, зокрема хронічний панкреатит, є поширеним явищем серед сучасного населення. Не останню роль у цьому відіграють харчові звички середньостатистичної людини. Що призводить до розвитку хронічного панкреатиту? Спробуємо з’ясувати разом!
Лікарі класифікують причини розвитку хронічного панкреатиту за абревіатурою TIGAR-O:
T – токсично-метаболічні, які включають в себе зловживання алкоголем, порушення з боку харчування, порушення обміну ліпідів, кальцію і тд.
I – ідіоматичне ураження (нез’ясованої етіології);
G – генетичні чинники (так звана «спадкова схильність»);
A – аутоімуннийгенез (коли імунітет сам виробляє антитіла проти тканин підшлункової);
R – рецидивуючий, який виникає після перенесеного некрозу, гострого панкреатиту, променевого ураження і тд.
O – обструктивний, пов’язаний із органічними змінами тканин і вродженими аномаліями будови підшлункової залози.
До речі варто включити сюди тютюнопаління. Воно хоч і не викликає напряму панкреатит, проте значно прискорює його розвиток при наявності інших факторів.
Клінічні прояви хронічного панкреатиту
Щоб пацієнт з легкістю орієнтувався у симптомах, ми поділили їх за категоріями:
Больовий синдром: постійний або періодичний біль у епігастрії, може віддавати у поперек. Частіш за все виникає через 20хв після прийому їжі, особливо жирної, гострої або є вживання алкоголю. Через це пацієнт свідомо обмежує себе у харчуванні, що разом із розладами всмоктування призводить до значного схуднення.
Екзокринні порушення: нестача вироблення та екскреції ферментів, таких як трипсин, ліпаза і тд. Це створює ланцюг причинно-наслідкових явищ: порушення травлення основних поживних речовин – порушення всмоктування – критична нестача поживних мікроелементів – розлади синтезу вітамінів і гормонів – наслідки, які впливають на весь організм (остеопороз, кахексія, анемія і тд).
Ендокринні порушення: не варто забувати, що в підшлунковій залозі розміщені скупчення клітин, які виконують ендокринну функцію регуляції рівня глюкози в крові. Вірно, хронічний панкреатит може призвести навіть до розвитку цукрового діабету!
Окрім того, ми спостерігаємо класичні симптоми: здуття, кишкова коліка, нездужання, локальні болі, відрижка.
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту
Під час планування методів діагностики та лікування хронічного панкреатиту, лікарі медичного центру Оксфорд Медікал керуються сучасними протоколами та доказовими техніками.
Наскільки ви розумієте, цим займається лікар гастроентеролог. Для детальної діагностики проводиться комплексний огляд та опитування пацієнта, УЗД, комплекс лабораторних методів діагностики.
Спираючись на результати обстежень, лікар формує комплексний індивідуальний курс лікування, що включатиме в себе:
медикаментозне лікування: протизапальна терапія, симптоматична терапія, патогенетична терапія, замісний прийом ферментних засобів, і головне – усунення причини;
дієтотерапія;
відновлення балансу поживних речовин;
лікування наслідкових явищ.
Якщо ваша мета – якісний результат лікування, без сумніву звертайтесь до лікарів Оксфорд Медікал! Ми гарантуємо професійний підхід до кожного пацієнта!
Запис: 0673777299, 0503777299.