Лікування виразки шлунку

Ви спеціально пропускаєте прийоми їжі, адже вони асоціюються для вас із болем та дискомфортом? Ви із острахом сідаєте за святковий стіл, адже традиційно після застіль вас чекає загострення? Ви панічно боїтеся прориву виразки ат кровотечі? Не варто чекати – зверніться до лікаря!

Спеціалісти відділення гастроентерології медичного центру Оксфорд Медікал лікують виразку шлунка та 12-палої кишки – якісно та професійно!

Причини розвитку виразки шлунка

Виразка шлунка – це дефект слизової оболонки шлунка, який може бути обмеженим та прогресувати, втягуючи у процес підслизовий шар. Виразка небезпечна такими ускладненнями як пенетрація, кровотеча, перфорація та малігнізація.

Ключовим чинником розвитку виразки є хелікобактерна інфекція. Саме хелікобактер асоційовані виразки формуються протягом короткого відрізку часу, стрімко прогресують і швидко призводять до вищеперерахованих ускладнень.

Окрім того, процесу сприяють:

 • часте нервове перенапруження;

 • куріння;

 • нераціональне харчування;

 • неконтрольований прийом протизапальних засобів, антибіотиків, кортикостероїдів;

 • зловживання гострою та пряною їжею;

 • отруєння хімікатами та токсинами;

 • хімічний опік кислотами або лугами;

 • вплив іонізуючого випромінювання.

В деяких випадках виразка є вторинним явищем (при пенетрації онкопроцесу від сусідніх органів, туберкульозі, хворобі Крона).

Симптоматика виразки шлунка

Виразка дебютує із різким болем. Мусимо звернути вашу увагу на особливості болю:

 • виникає переважно до 1 години після прийому їжі (якщо уражені верхні відділи);

 • виникає до 2 годин після прийому їжі (при ураження нижніх відділів);

 • є гострим та інколи оперізуючим;

 • біль може тривати як декілька хвилин, так і декілька днів і не усуватися прийомом НПЗП.

Окрім того, пацієнт скаржиться на розлади травлення, печію, неприємний запах із рота, дискомфорт і важкість у шлунку, різка зміна настрою, схуднення, прояви анемії (внаслідок нестачі фактору Кастла, що призводить до фолієводефіцитної анемії).

Якщо вас турбує різкий «кинджальний біль», блювання згустками чорної крові, напруження живота, відсутність стільця і відраза до м’ясного – негайно зверніться до лікаря! Це свідчить про стани, які за лічені години можуть призводити до незворотних наслідків!

Діагностика та лікування виразки шлунка

Із проблемою болю у животі та з підозрою на виразку шлунка необхідно звернутися до лікаря гастроентеролога. Здебільшого, лікар бачить діагноз вже з перших слів пацієнта. Але щоб підтвердити його та оцінити об’єм ураження, необхідно провести низку додаткових обстежень:

 • відеогастродуоденоскопія;

 • внутрішньо шлункова рН-метрія (визначення кислотності);

 • тест на хелікобактерну інфекцію;

 • загально клінічні дослідження;

 • визначення рівня сироваткового заліза та феритину у крові;

 • біохімія крові;

 • дослідження калу на приховану кров.

Згідно із результатами обстежень та індивідуальними особливостями пацієнта, лікар обирає тактику лікування. Вчасно діагностована виразка шлунка піддається консервативному медикаментозному лікуванню. Успіх та результат лікування залежать від старанного дотримання рекомендацій лікаря, який призначає комплексну медикаментозну терапію, дієтичне харчування, фізіотерапевтичні процедури, корекцію способу життя, відмову від куріння.

Спеціалісти медичного центру Оксфорд Медікал Івано-Франківськ гарантують якісне та професійне лікування виразки шлунка за сучасними клінічними протоколами! Запис на прийом: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 4.65, голосів: 31 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом