Лікування холециститу в Івано-Франківську

Нераціональне харчування та нездоровий спосіб життя рано чи пізно призводять до таких наслідків як біль, відсутність апетиту, дискомфорт, проблеми зі стільцем. Основний удар приймають на себе печінка, шлунок та, як не дивно, жовчний міхур. Розвивається таке захворювання як холецистит.

 

Холецистит – це, у буквальному перекладі з латинської клінічної термінології , запалення жовчного міхура. Захворювання буває гостре та хронічне.

 

За статистикою, холецистит найчастіше уражає людей з більш розвинутих країн. Кожен 5-ий житель Європи, США та країн СНД страждає від цієї недуги. Водночас у країнах третього світу холецистит зустрічається раз на 20 випадків. Не бачите зв’язку? Основним чинником є поширення такої насолоди як фастфуд. І хоча кожен розуміє, що вживання жирної та гострої їжі несе досить негативний вплив на функціонування травної трубки, та все-таки спокуса виявляється сильнішою.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ХОЛЕЦИСТИТУ

Лікування холециститу Оксфорд МедікалЯк було сказано вище, нераціональне харчування є основною причиною виникнення будь-яких проблем зі шлунково-кишковим трактом. Проте, є певні специфічні причини виникнення запального процесу у жовчному міхурі. До них відносять:

 • Жовчокам’яна хвороба. Утворення каменів у жовчному міхурі спричиняє закупорку жовчовивідних шляхів і також механічно подразнює слизову оболонку міхура.

 • Проникнення бактерій (стрептококи, сальмонели, стафілококи) у порожнину або у стінку міхура з током крові та лімфи. Там же виникає вогнище інфекції.

 • Дискінезія жовчовивідних шляхів – окрема патологія, що характеризується звуженням просвіту жовчовивідних проток різної етіології (спазм, закупорка, глистна інвазія).

 • Травми жовчного міхура, наявність пухлини в просвіті або в стінці органа.

 • Ендокринні захворювання (патології щитоподібної залози, цукровий діабет)

 • Хронічний панкреатит спричиняє потрапляння ліполітичних та протеолітичних ферментів з ураженої підшлункової залози до жовчного міхура.

ПАТОГЕНЕЗ ТА СИМПТОМАТИКА ХОЛЕЦИСТИТУ

При травматизації стінки жовчного міхура ймовірне потрапляння бактерійної інфекції у ранку, що активізує діяльність тканинних базофілів – клітин, що спричиняють виникнення запального процесу. Тривале запалення спричиняє розростання сполучної тканини, тобто зарубцювання і потовщення стінок органа. Моторика погіршується, що, в свою чергу, викликає порушення відтоку жовчі та утворення нових каменів.

 

Це спричиняє появу таких скарг:

 • здуття та метеоризм;

 • ниючий біль у правій підреберній ділянці;

 • напади нудоти, блювання;

 • гострий біль, котрий виникає після фізичних навантажень;

 • відрижка, печія, наявність металевого присмаку в роті;

 • субфебрильна гарячка під час загострення захворювання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕЦИСТИТУ

Діагностика хронічного холециститу проводиться поетапно. В першу чергу, проводиться збір анамнезу, огляд шкіри та слизових, виявлення специфічних симптомів, що вказують на дану патологію.

Лечение холецистита Оксфорд МедикалНадалі обов’язково проводиться загальний та біохімічний аналіз крові, печінкові проби, кал на яйця гельмінтів. Основним специфічним показником при лабораторній діагностиці хронічного холециститу є стійке підвищення лужної фосфатази у крові. Також лікар-гастроентеролог призначає УЗД органів черевної порожнини.

 

Лікування холециститу в першу чергу вимагає дотримання дієтотерапії. А саме виключення з раціону жирної, копченої, смаженої їжі, адже саме ці продукти спричиняють надмірне подразнююче навантаження на жовчний міхур. Дієта повинна підбиратися індивідуально з допомогою лікаря гастроентеролога-дієтолога.

 

Також призначаються медикаменти, які спрямовані на усунення чинників захворювання. Якщо є глистна інвазія – тоді лікар призначає протигельмінтні препарати. Якщо наявна дискінезія, застій жовчі – жовчогінні. Якщо жовчокам’яна хвороба – літолітики.

 

В жодному разі не варто займатися самолікуванням, адже способи лікування холециститу можуть відрізнятися між собою. Довіртеся спеціалісту і ви гарантовано отримаєте якісне обстеження та лікування на високому рівні.

Для запису Ви може заповнити форму внизу, або просто зателефонувати нам у зручний для Вас час: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

( Рейтинг: 5.00, голосів: 24 )
послуги Відділення ГастроентерологіяЦіна
Консультація гастроентеролога 450.00 грн
Консультація гастроентеролога (повторна) 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Людмила Тимків 23-02-2022 Була на прийомі у лікарів Микитинської Н.І. та Царенко З.Р. Задоволена ввічливістю та простотою спілкування. Результат призначень побачу пізніше.
Ольга Мельничук 08-07-2021 Зоряна Ростиславівна, без перебільшення, - професіонал своєї справи, до лікування підходить комплексно і дуже виважено. Обстежуюсь у неї регулярно, оскільки маю хронічні захворювання. Завжди уважна до деталей, зрозуміло пояснює призначення тих чи інших препаратів. Тактовна і відповідальна. Я їй щиро вдячна.
Ігор Данилевський 07-07-2021 На прийом до Зоряни Ростиславівни потрапив випадково, лікаря вибрав по часу. Лікар швидко розібралася з проблемою та призначила лікування. Дуже вдячний за професійну консультацію, фаховий підхід, уважність та чуйне ставлення! Я отримав кваліфіковану допомогу. Також приємно вражений ввічливістю адміністраторів! Успіхів Вам!!!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом