Лікування холециститу в Івано-Франківську

Нераціональне харчування та нездоровий спосіб життя рано чи пізно призводять до таких наслідків як біль, відсутність апетиту, дискомфорт, проблеми зі стільцем. Основний удар приймають на себе печінка, шлунок та, як не дивно, жовчний міхур. Розвивається таке захворювання як холецистит.

 

Холецистит – це, у буквальному перекладі з латинської клінічної термінології , запалення жовчного міхура. Захворювання буває гостре та хронічне.

 

За статистикою, холецистит найчастіше уражає людей з більш розвинутих країн. Кожен 5-ий житель Європи, США та країн СНД страждає від цієї недуги. Водночас у країнах третього світу холецистит зустрічається раз на 20 випадків. Не бачите зв’язку? Основним чинником є поширення такої насолоди як фастфуд. І хоча кожен розуміє, що вживання жирної та гострої їжі несе досить негативний вплив на функціонування травної трубки, та все-таки спокуса виявляється сильнішою.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ХОЛЕЦИСТИТУ

Лікування холециститу Оксфорд МедікалЯк було сказано вище, нераціональне харчування є основною причиною виникнення будь-яких проблем зі шлунково-кишковим трактом. Проте, є певні специфічні причини виникнення запального процесу у жовчному міхурі. До них відносять:

 • Жовчокам’яна хвороба. Утворення каменів у жовчному міхурі спричиняє закупорку жовчовивідних шляхів і також механічно подразнює слизову оболонку міхура.

 • Проникнення бактерій (стрептококи, сальмонели, стафілококи) у порожнину або у стінку міхура з током крові та лімфи. Там же виникає вогнище інфекції.

 • Дискінезія жовчовивідних шляхів – окрема патологія, що характеризується звуженням просвіту жовчовивідних проток різної етіології (спазм, закупорка, глистна інвазія).

 • Травми жовчного міхура, наявність пухлини в просвіті або в стінці органа.

 • Ендокринні захворювання (патології щитоподібної залози, цукровий діабет)

 • Хронічний панкреатит спричиняє потрапляння ліполітичних та протеолітичних ферментів з ураженої підшлункової залози до жовчного міхура.

ПАТОГЕНЕЗ ТА СИМПТОМАТИКА ХОЛЕЦИСТИТУ

При травматизації стінки жовчного міхура ймовірне потрапляння бактерійної інфекції у ранку, що активізує діяльність тканинних базофілів – клітин, що спричиняють виникнення запального процесу. Тривале запалення спричиняє розростання сполучної тканини, тобто зарубцювання і потовщення стінок органа. Моторика погіршується, що, в свою чергу, викликає порушення відтоку жовчі та утворення нових каменів.

 

Це спричиняє появу таких скарг:

 • здуття та метеоризм;

 • ниючий біль у правій підреберній ділянці;

 • напади нудоти, блювання;

 • гострий біль, котрий виникає після фізичних навантажень;

 • відрижка, печія, наявність металевого присмаку в роті;

 • субфебрильна гарячка під час загострення захворювання.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХОЛЕЦИСТИТУ

Діагностика хронічного холециститу проводиться поетапно. В першу чергу, проводиться збір анамнезу, огляд шкіри та слизових, виявлення специфічних симптомів, що вказують на дану патологію.

Лечение холецистита Оксфорд МедикалНадалі обов’язково проводиться загальний та біохімічний аналіз крові, печінкові проби, кал на яйця гельмінтів. Основним специфічним показником при лабораторній діагностиці хронічного холециститу є стійке підвищення лужної фосфатази у крові. Також лікар-гастроентеролог призначає УЗД органів черевної порожнини.

 

Лікування холециститу в першу чергу вимагає дотримання дієтотерапії. А саме виключення з раціону жирної, копченої, смаженої їжі, адже саме ці продукти спричиняють надмірне подразнююче навантаження на жовчний міхур. Дієта повинна підбиратися індивідуально з допомогою лікаря гастроентеролога-дієтолога.

 

Також призначаються медикаменти, які спрямовані на усунення чинників захворювання. Якщо є глистна інвазія – тоді лікар призначає протигельмінтні препарати. Якщо наявна дискінезія, застій жовчі – жовчогінні. Якщо жовчокам’яна хвороба – літолітики.

 

В жодному разі не варто займатися самолікуванням, адже способи лікування холециститу можуть відрізнятися між собою. Довіртеся спеціалісту і ви гарантовано отримаєте якісне обстеження та лікування на високому рівні.

Для запису Ви може заповнити форму внизу, або просто зателефонувати нам у зручний для Вас час: (067) 3 777 299, (050) 3 777 299

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиМисліборська Людмила Віталіївна лікар-гастроентеролог вищої категорії
Мисліборська Людмила Віталіївналікар-гастроентеролог вищої категорії

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 1974р. – Закінчила Івано-Франківську державну медичну академію, спеціальність «Лікувальна справа».
 • 1974-1975рр. – проходження інтернатури в  Надвірнянській районній лікарні, спеціальність «Терапія».
 • 1975р. – лікар терапевт міської клінічної лікарні №2.
 • 1976р. – лікар-гастроентеролог ОКЛ.
 • 1993-2012рр. – завідуюча гастроентерологічним відділенням ОКЛ.
 • 1997р. – ПАЦ «Гастроентерологія».
 • 2008р. – ТУ «Застосування фізичних факторів при патології внутрішніх органів» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2011р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології» при ЛНМУ ім. Короля Данила Галицького.
 • 2012р. – присвоєння вищої кваліфікаційної категорії у спеціальності «Гастроентерології».
 • 2017р. – ТУ «Сучасні аспекти гастроентерології»  при ЛНМУ ім.Короля Данила Галицького.
 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»
показати повний текст
Скрипник Любов Миронівна лікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук
Скрипник Любов Миронівналікар гастроентеролог першої категорії, кандидат медичних наук Відео-візитка

Незалежності 93А;

інформація про лікаря

 • 2002 рік - закінчила з відзнакою Івано-Франківську державну медичну академію, медичний факультет, спеціальність «Лікувальна справа».

 • з 2002 до 2003 р пройшла навчання в магістратурі за спеціальністю «Терапія» при кафедрі терапії і сімейної медицини ФПО з 2002 до 2003

 • У червні 2003р. - успішно захистила наукову працю магістранта і отримала диплом магістра медицини з відзнакою.

 • У вересні- жовтні 2003 р.-  працювала старшим лаборантом на кафедрі терапії і сімейної медицини ПО.

 • У грудні 2003 р.-  поступила за конкурсом на навчання в аспірантуру за спеціальністю «Внутрішні хвороби».

 • 2005р. – Кандидат медичних наук. Захистила дисертацію за фахом гастроентерологія на тему «Хронічний некалькульозний холецистит у жінок різного віку: лікування з включенням кверцетину і препаратів магнію» у спеціалізованій вченій раді Д 20.601.01 Івано-Франківського державного медичного університету МОЗ України. Рішенням президії Вищої атестаційної комісії України від 15.12.2005 р. (протокол № 26-09/7) видано диплом кандидата наук ДК № 031779.

 • З 20.01.2006р. – по 11.04.2006р. працювала на посаді асистента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • З 12.04.2006 р. – по даний час працює на посаді доцента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

 • Від 16 травня 2014р. - рішенням Атестаційної колегії присвоєно вчене звання доцента кафедри терапії і сімейної медицини ПО (протокол № 4 ⁄ 02-Д, 12ДЦ № 038700).

 • У 2013р. - пройшла спеціалізацію «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 06 грудня 2013року рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» (№ 913-д).

 • 2017р. - пройшла навчання на курсах ТУ «Вибрані питання ЗПСМ» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • З 2018р. - пройшла навчання на передатестаційному циклі «Загальна практика-сімейна медицина» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.Присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Загальна практика-сімейна медицина”.

 • У червні 2015 р. -  пройшла атестацію в атестаційній комісії при Міністерстві охорони здоров'я України і наказом по МОЗ України присвоєна перша кваліфікаційна категорія зі спеціальності «Терапія».

 • У 2016 р. - пройшла спеціалізацію «Гастроентерологія» на базі кафедри терапії і сімейної медицини ННІПО Івано-Франківського національного медичного університету.

 • Від 07 листопада 2016р. -  рішенням атестаційної комісії присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія» (№1108-д).

 • З 2018р. – лікар-гастроентеролог МЦ «Оксфорд Медікал»

 
показати повний текст
Царенко Зоряна Ростиславівна Лікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії
Царенко Зоряна РостиславівнаЛікар-гастроентеролог ІІ кваліфікаційної категорії

інформація про лікаря

1997-2003рр. – навчалась в Івано-Франківській державній медичній академії за спеціальністю “Лікувальна справа”. Закінчила з відзнакою. Здобула кваліфікацію лікаря

2003-2004рр. – проходила інтернатуру на базі Тернопільської державної медичної академії та Рівненської обласної лікарні. Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю “ Терапія”

2004-2006рр. – лікар-терапевт міської поліклініки №3 м.Рівне

2005р. – спеціалізація “Загальна практика – сімейна медицина” при Тернопільській державній медичній академії

2006-2016рр.- лікар-терапевт міської поліклініки №2 м.Івано-Франківська

2016 -2018рр.-  лікар-терапевт міської поліклініки №5 м. Івано-Франківська, позаштатний гастроентеролог закладу

2017р. – ПАЦ “Терапія” на базі Івано-Франківського національного медичного університету. Присвоєння другої кваліфікаційної категорії за спеціальністю “Терапія”

2018р.  – спеціалізація “Гастроентерологія” при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького.Присвоєно звання лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Гастроентерологія»

З 2017р. – член асоціації  регіонального відділення ГО «Українська гастроентерологічна асоціація»

2017р. березень – участь у засіданні Українського Клубу панкреатологів . Участь у міжнародному самміті, присвяченому проблемам мікробіоти

2018р. січень – участь у Всеукраїнській тренінг-програмі “Мистецтво лікування від профілактики до якості життя”

2018р. березень  – участь у XX Національній школі гастроентерологів, гепатологів України, м.Київ

2018р. вересень – участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю “X Український гастроентерологічний тиждень”, м. Дніпро

З 2018р. – лікар-гастроентеролог СП ”Міська поліклініка №5” КНП ЦПМКДД

З 2018р. – лікар-гастроентеролог медичного центру «Оксфорд Медікал»

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом