Лікування соматоформних розладів в Івано-Франківську

Буває таке, коли вас турбує біль чи якесь інше хворобливе відчуття, яке швидко зникає, знайомі жартують: «це все психосоматика». Чи знаєте ви, що саме закладено в контексті цієї фрази? І чи дійсно наша психіка може викликати симптоматику без наявної хвороби?

Соматоформні розлади – що це?

Соматоформний розлад – це психічне відхилення, коли пацієнт скаржиться на появу певної симптоматики без наявного соматичного відхилення, грубо кажучи, без реальної хвороби. Соматоформні розлади мають певну схожість із іпохондричними розладами. Звісно ж симптоматика схиляє пацієнта до постійних візитів у поліклініку, проведення маси лабораторних та інструментальних обстежень. 

Коли вже лікар не виявляє патології, пацієнт втрачає довіру до спеціаліста і до лікарів загалом, адже він не вірить в те, що хвороби нема. Тому пацієнти починають звертатися до різних костоправів, консультантів та екстрасенсів. Звісно, ці «фахівці» знайдуть причину і почнуть її лікувати. І звісно ж, спрацює ефект плацебо, адже пацієнт щиро вважає, що йому надали належну медичну допомогу. 

Тільки такі невиважені рішення призводять до своїх проблем:

  • при появі справжнього захворювання пацієнт знову звертатиметься до таких «лікарів» і цього разу проблема може загостритися;

  • пацієнти радять такі методики своїм близьким та знайомим;

  • не всі народні та гомеопатичні методи є безпечними, тому пацієнт може зайти у кабінет здоровим, а вийти із травмою, опіком, алергічною реакцією, отруєнням та ін.

  • пацієнти викидають шалені кошти у кишеню аферистів, що дозволяє останнім процвітати у своїй сфері.

Чому виникають соматоформні розлади і якої допомоги потребують такі пацієнти?

Причиною появи соматоформних розладів є страх перед хворобою та необмежений доступ до інформації. Наприклад, у період пандемії коронавірусу людям здається, що у них болить у грудях, що у них задишка, що вони втратили нюх. Щойно вони відволікаються від цих думок, симптоми різко зникають.  Це явище є дуже поширеним і ще не свідчить при психічне відхилення.

На розвиток соматоформних розладів мають значний вплив також оточення пацієнта, спадкова схильність, особливості характеру, наявність реальних супутніх захворювань. При соматоформних розладах основним та беззаперечних симптомом є біль. Біль може локалізувати в голові, в животі, у серці, у суглобах, у кінцівках. Більше думок про проблему – посилення відчуття болю. Біль може зніматися медикаментозно, але тут більше грає роль віри пацієнта в лікування.

Варто зазначити, що в деяких випадках органічний біль є реальним, але незначним. А психогенний біль в рази підвищує органічний біль. Тому лікарям різних спеціальностей при зверненні таких пацієнтів повинні спочатку звернути увагу на те, як пацієнт описує біль і з чим його пов’язує. Відсутність логіки у словах пацієнта чи конкретної симптоматики, повинні викликати підозру лікаря на психосоматичне порушення. Лікар повинен порекомендувати консультацію психоневролога.

Лікування психосоматичних розладів полягає у активній психотерапії та залученню у процес суміжних лікарів, які докладно опишуть пацієнту стан його здоров’я. Довіра пацієнта є одним з головних чинників успішного лікування, тому лікар повинен докласти неабияких зусиль, щоб правильно підкреслити та прояснити суть проблеми, запропонувати її спільне рішення. За потреби, лікар може призначати певні медикаментозні середники, курс фізіотерапевтичних процедур, релаксуючий масаж, активний відпочинок, нові хобі та ін.

Не варто боятися візиту до лікаря! Нам можна довіритися!

Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом