Лікування обсесивно-компульсивних розладів (ОКР) в Івано-Франківську

«Я мушу це зробити. Я не розумію чому, не розумію наслідків, не розумію цієї жаги, але я мушу це зробити…»

А ви помічали такі думки чи дії за собою? Буває таке, що ви відчуваєте нестримну жагу щось зробити, знаючи, що цього абсолютно не варто робити. Ви можете не спати усю ніч, доки, наприклад, не переставите свою зубну щітку з ванної кімнати у кухню.  

Ці дії прямо вказують на ОКР. Обсесивно-компульсивний розлад (абр. ОКР) – це нейрогенне психічне порушення, яке входить у десятку найпоширеніших захворювань сучасного населення.  Цей розлад характерний появою обсесій (нав’язливого потягу, нестерпної ідеї) та компульсій (патологічна потреба втілити цю ідею, задовольнити свою нестерпну потребу).

Причини обсесивно-компульсивних розладів

Хоча захворювання вважається поліетіологічним, проте головним фактором розвитку ОКР все-таки вважається генетичний чинник. Також існують кілька теорій виникнення цього стану, а саме соціологічна теорія (вплив соціуму на формування психіки індивіда), біологічна теорія (порушення діяльності кори головного мозку, порушення серотонінової регуляції), екзогенна теорія (вплив сім’ї та оточуючих).

10 ознак того, що у вас ОКР

Серед пацієнтів виникає певний дисонанс: психічно здорові люди постійно бояться порушень психіки і постійно порівнюють себе з симптоматикою психічних розладів. Існує навіть такий поширений стан «студента третього курсу», коли студенти медики вперше стикаються з клінічними патологіями і їм здається, що у них подібні симптоми.

Тому зверніть увагу, ці 10 ознак дійсно свідчать про те, що у вас можливий ОКР:

1. Постійне миття рук

Є такий тип пацієнтів з ОКР, які панічно бояться бактерій. Тому вони миють руки інколи 40-50 раз на день після будь-якого контакту з поверхнями. Ці люди будь-яким чином уникають фізичного контакту з іншими людьми, уникають рукостискань та обіймів. Вони завжди мають при собі вологі серветки та кишеньковий санітайзер.

2. Необхідність усе рахувати

Читаєте книжку – постійно рахуєте скільки сторінок до кінця глави, до кінця розділу, коли настане рівно третина книги. Йдете з дому – рахуєте кількість сходинок. Гуляєте у парку – рахуєте кількість дерев, що вам зустрілись і тд.

3. Невірний аналіз дій оточуючих

Пацієнти з ОКР систематично аналізують кожне слово, кожен жарт, кожен жест чи міміку оточуючих, у всьому шукає прихований сенс. У моменти, коли пацієнт проходить повз гучну компанію, що голосно сміється, йому здається, що цей сміх спровокований саме ним.

4. Жага постійно прибирати

Навіть коли навколо ідеальна чистота, пацієнту однаково здається, що навколо брудно і він починає прибирання заново.

5. Незадоволення власною зовнішністю

Людина постійно незадоволена своїм відображенням у дзеркалі, своїми фото. Вона постійно акцентує свою увагу на недоліку, якого насправді не існує. Це призводить до необдуманих пластичних втручань, анорексії та ін.

6. Надмірна організованість

Занадто сильна відповідальність перед поставленим завданням, що інколи доводить пацієнта до манії.

7. Нав’язливі сексуальні наміри

Пацієнт може мати нестримну жагу торкатися себе, часто може уявляти себе у еротичних сценах з оточуючими, інколи може сумніватися у власній сексуальній орієнтації.

8. Патологічна недовіра до своїх дій

Проблема зводиться до того,що пацієнт може перед виходом тричі перевіряти, чи вимкнута праска і однаково сумніватися у тому, а написану дипломну роботу можна перевіряти до безкінечності.

9. Постійний пошук підтримки оточуючих

Пацієнт боїться виглядати смішно чи невідповідно, тому постійно шукає підтримку своїх дій та перепитує про їх відповідність у близьких.

10. Страх потрапити у неприємну ситуацію

Пацієнт боїться вийти вночі на вулицю, спілкуватися з неперевіреними людьми, втекти з уроку чи просто вийти на кілька хвилин раніше з роботи.

Як лікувати ОКР?

Підтвердити наявність проблеми може тільки лікар-психотерапевт або психіатр після детального опитування. Основні методи лікування ОКР – психотерапія та медикаментозні середники. Курс формується індивідуально для кожного пацієнта.

Не варто соромитися, зверніться до лікаря! Ми гарантуємо комфорт та анонімність!

Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом