Лікування посттравматичних стресових розладів (ПТСР) в Івано-Франківську

Психіка людини щоденно піддається дії вражаючих чинників. Чого варті тільки щоденні новини чи перевантаження на роботі. Сприйнятливість та стійкість кожної людини є індивідуальною. Проте у випадку, коли стресовий чинник переходить поріг можливостей психіки конкретного індивіда, можуть виникнути побічні ефекти, які в лікарській практиці називають посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).

Що може призвести до ПТСР?

До ПТСР може призвести саме той чинник, який перевищує поріг психічної стійкості людини. Це явище часто виникає у військових, які пережили збройні конфлікти чи були в центрі бойових дій. Розлад може виникнути у свідка катастрофічного явища як природного, так і техногенного характеру.

Отже, виникнення ПТСР спонукають такі фактори:

 • акт фізичного чи психологічного насилля;

 • дитячі психологічні травми;

 • ситуації, що нанесли травмуючий вплив;

 • звістка про смерть близької людини;

 • спроба самогубства;

 • звістка про наявність невиліковного захворювання у себе чи у когось з близьких;

 • тяжкі органічні нервові та ендокринні захворювання;

 • спадковий фактор схильності до ПТСР.

За статистичними даними, 60% випадків ПТСР – постраждалі від насильницького впливу фізичного, психологічного чи сексуального характеру, 30% - жертви побиття, до 10% - свідки прояву насильницьких дій.

Симптоматична картина ПТСР

Прояви посттравматичного розладу можуть відрізнятися у різних людей. Це залежить від таких чинників, як сила впливу травмуючого фактору, стійкості людини, її типу темпераменту, рівня емпатії, ставлення до свого «Я».

Можемо виділити три основні групи симптомів.

 • Повернення до травматичної ситуації та повторне її переживання. Стан характерний сильним емоційним напруженням навіть при згадці про ситуацію. Пацієнт не може змусити себе забути про цю ситуацію, вона його ніби переслідує. Як наслідок, пацієнт страждає безсонням, у нього різко знижується працездатність, згасають вольові якості. До речі, при згадці про травмуючий чинник, починає реагувати вегетативна нервова система: пацієнт починає пітніти, шкіра може покриватись червоними та білими плямами, виникає сухість слизових, сильний дискомфорт.

 • Уникнення травматичної ситуації. Пацієнт свідомо та підсвідомо робить усе, щоб уникнути самої ситуації, її наслідків і навіть згадки про неї: уникає місця події, людей, які могли бути свідками, навіть одягу, який був на пацієнтові у день події. Виникає апатія, пацієнт втрачає цікавість до власного майбутнього, уся його діяльність зводиться до автоматизму.

 • Психоемоційні розлади. При ПТСР звична поведінка пацієнта змінюється. В нього може різко змінюватися настрій, проявляється дратівливість, інколи байдужість до оточуючих, відчуженість, мовчазність. Знижується якість когнітивних функцій: концентрація уваги, здатність до тверезого мислення, порушення з боку пам’яті. Пацієнтом оволодіває сором і почуття недовіри до оточуючих, навіть до рідних. Можливе безсоння, нічний енурез.

Допомога при ПТСР

Діагноз ПТСР формується при наявності бодай трьох вищеперерахованих симптомів у пацієнта, які тривають понад місяць після травматичної ситуації. Особливо важливим є професійний детальний збір анамнезу.

Лікування ПТСР має за мету повернення сприйняття власного «Я», донести до пацієнта суть і проблематику його переживань, дати йому розуміння того, що він є абсолютно здоровим, відновити його індивідуальність.

Застосовується сучасна психотерапевтична методика, що спрямована на прийняття стресової ситуації, розуміння того факту, що вона вже в минулому. Варто дати пацієнт зрозуміти, що його життя попереду і головне – його майбутнє. Також застосовуються медикаментозні середники, які впливають на зниження інтенсивності тривоги, на усунення безсоння, на покращення когнітивних функцій.

Зроби перший крок для подолання ПТСР – звернись до лікаря!

Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом