Лікування постковідних розладів психіки в Івано-Франківську

Ще недавно ми не знали, що таке обмеження роботи, дотримання дистанції, носіння маски, відмови від святкувань. Спалах інфекції наніс значних збитків, як для фізичного здоров’я, так і для психіки. 

Хтось закриває бізнес через економічну кризу, хтось досі не може розрахуватися із боргами, хтось у розпачі прощається із близькими, а хтось вже місяці не може впоратися із наслідками захворювання. Мова йде про постковідні порушення психіки.

Яким чином коронавірусна інфекція може вплинути на психіку людини?

Збудник корона вірусу проникає в організм людини через верхні дихальні шляхи. Найбільша його концентрація саме у носоглотці. Особливістю вірусу є те, що він здатен проникати всередину клітини та руйнувати її. Руйнуючи клітини слизової, збудник призводить до порушення продукування слизу та вологи, через що відбувається пересушення та атрофія клітин і знайомий нам усім симптом – втрата нюху.

Попри все, вірус може проникати крізь стінку судини, котра живить слизову оболонку, всередину і напряму з током крові вирушити до центральної нервової системи – кори головного мозку, де власне буде наносити свій пагубний вплив. Відповідно, лікарі відмічають кілька механізмів розвитку постковідних порушень психіки:

  • пряме ушкодження вірусом нервової системи;

  • активація аутоімунних процесів;

  • системне ураження організму;

  • розвиток цитокінового «шторму».

Які розлади психіки розвиваються внаслідок коронавірусної інфекції?

Враховуючи мутацію вірусу, наслідки для пацієнта стають дедалі важчими. Останній мутований штам, британський, приніс лікарям новий сюрприз – розвиток постковідних психічних порушень. Проте, щоб пацієнти не вводили себе в оману, ми мусимо звернути увагу на те, які саме психічні розлади можуть розвиватися у пацієнтів із коронавірусною інфекцією.

В першу чергу, розвиваються когнітивні порушення. Це явище спостерігають у себе понад 2/3 пацієнтів. Здебільшого вони зникають після захворювання, проте у понад третини ці розлади ще залишаються протягом тривалого часу. До когнітивних порушень відносять порушення пам’яті та уваги, зниження швидкості та якості мислення, розгубленість, важкість у сприйнятті нової інформації (особливо актуально для школярів та студентів).

Окрім того, понад половина пацієнтів скаржаться на слабкість, апатію, порушення якості сну та млявість після перенесеної патології. Це ознаки класичного постійнфекційного синдрому хронічної втоми. Важливим явищем є постковідні тривожні та іпохондричні розлади.

Якщо попередні психічні розлади є незначними та в жодному разі не завдадуть шкоди пацієнту і оточуючим, то важкі психічні порушення, наприклад делірій, є небезпечними. Інфекційний делірій розвивається у кожного десятого пацієнта. При цьому пацієнт неадекватний, не контролює власних дій, може виражати спалахи гніву та агресії, завдати шкоди.

Як лікувати постковідні порушення психіки?

Самостійно шукати в аптеках та у мережі чудодійні біодобавки – не вихід. До проблеми варто підійти комплексно та професійно. Допоможе у цьому питанні професійний психотерапевт та психіатр. Лікарі детально вислухають пацієнта, визначать наявні розлади та сформують індивідуальний курс психотерапії та медикаментозного втручання. 

Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал докладуть усіх зусиль задля відновлення вашого не тільки фізичного, а й психологічного благополуччя. Ми гарантуємо вам повну анонімність, безпеку та результат!

Для запису до лікаря можна зателефонувати: 0673777299, 0503777299

У нас діє послуга он-лайн консультації психотерапевта! Детальніше

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом