Лікування астено-невротичних розладів в Івано-Франківську

У кожного з нас були моменти повної емоційної відчуженості, відсутності радості чи злості. Ми настільки перенавантажуємо себе в емоційному та інформаційному плані, що в один день ми відчуваємо, що просто втратили будь-яке бажання відчувати. Ми відкладаємо зустрічі з друзями, не можемо змусити себе зателефонувати близьким, шукаємо десятки причин не йти на гулянку і залишитися вдома. Будь-яка дрібниця виводить нас з себе і може довести до сліз. Можливо, це сигнал серйозної проблеми?

Астено-невротичний розлад – суть патології та її причини

Астено-невротичний розлад – це симптомокомплекс, який виникає при виснаженні нервової системи і характерний емоційною втомою, дратівливістю та нервовою збудливістю у комплексі з апатією. Також цей розлад у медичній практиці називають неврастенією.

Причинами астено-невротичного розладу можуть бути:

 • перенавантаження на роботі та відсутність належного відпочинку;

 • напружена тривала одноманітна праця;

 • втрата перспективи, втрата прагнення до кар’єрного росту, розчарування у професії;

 • професійне вигорання;

 • перенесені глибокі психічні травми;

 • затяжні стреси;

 • втрата близької людини;

 • гормональна перебудова;

 • захворювання щитоподібної залози;

 • травми голови.

Варто зазначити, що до астено-невротичних розладів більш схильні особи з нестійкою, слабкою психікою, яким в загальному важко адаптуватися до будь-яких змін.

Симптоматика астено-невротичних розладів

Перебіг астенії зазвичай протікає у таких стадіях: підвищення збудливості, безсоння, депресія. Тривалість та інтенсивність проявів залежить від індивідуальних особливостей психіки пацієнта. Під час першої стадіє поведінка пацієнта стає некерованою, часто оточуючі вважають, що людина або не вихована, або перебуває під дією психоактивних речовин, адже виникають яскраво виражені істерії та зміни настрою.

Друга стадія характерна порушеннями сну. Людині важко засинати протягом кількох годин, а зранку вона відчуває сильну втому та недосипання. Виникає яскраво виражена втома. Можливе зниження опірності імунітету.

Під час третьої стадії виникають прояви депресивних розладів. Відмічається втрата інтересу до оточуючих, до самого життя.

Лікарі виділяють такі характерні риси астено-невротиків:

 • некерована поведінка;

 • схильність вигадувати неіснуючі проблеми;

 • постійна жага привернути увагу;

 • сильна збудливість та дратівливість;

 • непереносимість шуму та різких запахів;

 • примхливість;

 • скарги на періодичні головні болі;

 • мішки під очима;

 • перевтома та ін.

Як лікувати астено-невротичні розлади?

Визначення даного діагнозу є компетенцією виключно лікаря психоневролога або психотерапевта. Дані базуються на анкетуванні, опитуванні, оцінці жестикуляції та міміки. За потреби призначаються додаткові лабораторні діагностичні обстеження для оцінки гормонального статусу та метаболізму. Варто чітко диференціювати астено-невротичні розлади із синдромом хронічної втоми, неврозами, клінічною депресією.

Лікування астено-невротичних розладів полягає у комплексному підході. Лікар допомагає сформувати правильний режим праці та відпочинку, рекомендує релаксуючі методики, масаж. Завдяки медикаментозним середникам лікар досягає відновлення сну, зниження дратівливості та збудливості. Поступова професійна допомога повертає пацієнта у повноцінну соціальну діяльність. При цьому значну роль відіграє робота пацієнта над собою.

Радимо не миритися із проблемою – зверніться до лікаря! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 2.00, голосів: 1 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом