Лікування постстресових розладів адаптації в Івано-Франківську

Ми часто чули фразу «ця ситуація вибила мене з колії». Та який зміст вона в собі приховує? І взагалі, яким чином виникають розлади адаптації та яку роль відіграє у даному процесі стрес? Де знайти межу між тимчасовим порушенням і тяжкою патологією?

Розлади адаптації внаслідок стресу

Цей стан являє собою поєднання емоційних розладів та суб’єктивного дистресу, що перешкоджають соціальній адаптації та орієнтації у навколишніх подіях. Сам розлад розвивається протягом 3 місяців після стресового чинника і може бути гострим (тривалістю до 6 міс) або хронічним (понад 6 місяців). 

Цим стресовим чинником може бути різка зміна, що значно вплине на життя, наприклад, подружня зрада, смерть близької людини, вимушений переїзд, звільнення з роботи, раптова тяжка хвороба.

Звісно, реакція кожної людини на однакові стресові чинники може бути абсолютно різною. Це залежить від віку людини, її типу темпераменту, вразливості, сили характеру. Також можуть відрізнятися і прояви проблеми, але загалом пацієнти в тій чи іншій мірі відмічають:

 • нездатність справлятися з обов’язками;

 • розгубленість у важких ситуаціях;

 • депресивний настрій;

 • відчуття тривоги;

 • соціальна відчуженість;

 • значне зниження якості працездатності;

 • емоційна нестабільність;

 • схильність до спалахів агресії та ін.

Діагностичні критерії розладів адаптації внаслідок стресу

При діагностиці розладів адаптації, лікар повинен врахувати такі критерії:

 • наявність різкого надпорогового для даної особи стресового чинника, після якого перші симптоми виникли протягом першого місяця;

 • симптоматика відповідає невротичним, депресивним, тривожним розладам, при цьому відсутні маячення, ілюзії та галюцинації.

Згідно з сучасною міжнародною класифікацією захворювань, розрізняють такі пост стресові розлади адаптації:

 • короткочасна депресивна реакція – нетривала (до 1 міс) легка депресія;

 • тривала депресивна реакція – легка депресія, що триває до 1 року;

 • змішана форма тривожної та депресивної реакції – відмічається як тривожна, так і депресивна симптоматика;

 • реакція з переважанням інших емоційних розладів – наявність тривоги, занепокоєння, частково депресії, гніву, напруження. Тільки варто зазначити, що інтенсивність цих проявів не перевищує поріг для діагностування інших конкретних психічних розладів;

 • порушення поведінки – порушення поведінки в соціумі, часте виникнення агресії та гніву;

 • інші форми.

Особливості лікування розладів адаптації

Здебільшого лікування розладів адаптації проводиться в амбулаторних умовах. Лікар формує курс психотерапії з відповідним інтервалом. Лікар може вдаватися до релаксаційних методів, арттерапії, когнітивно-біхевіоральної терапії. Також додатковою допомогою буде медикаментозна терапія – лікар призначає медикаментозні препарати, в залежності від розладів (бензодіазепінові транквілізатори,трициклічні і тетрациклічні антидепресанти, нормотиміки та нейролептики).

Ми хочемо, щоб кожен розумів: часто ми чи наші близькі можуть потребувати допомоги лікаря. І це стосується не тільки кардіолога чи гастроентеролога, терапевта чи хірурга, кожен може потребувати психологічної підтримки. Та не кожен може це визнати, хтось через страх, хтось через сором, хтось через банальну впертість.

Не варто боятися лікарів та лікування. Сучасна медицина готова допомогти на належному рівні, без небажаних побічних ефектів! Заплануйте візит до лікаря! Запис за телефоном: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом