Лікування хронічного безсоння в Івано-Франківську

А ви колись гуглили «Як усунути безсоння?» о 3 годині ночі? Якщо таке бувало часто, то у вас хронічне безсоння. 

Хронічне безсоння – це не одноразовий прояв, наприклад, надмірної денної дози кофеїну. Це стійкий розлад, що характерний систематичними епізодами проблем із засинанням та порушень якості сну. Хронічне безсоння – це проблема, при якій необхідна допомога лікаря.

Причини хронічного безсоння

Ми стикалися з періодами в житті, коли важка сесія не дає права спати більше, ніж 3 години на добу, коли підготовка до якоїсь важливої події та постійні переживання просто забирають будь-яке бажання заснути. Такі стресові періоди, звісно, наносять свій вплив, та незначний відпочинок миттєво реабілітує організм та поновлює сили.

Насправді, патологічне хронічне безсоння розвивається тривалим впливом таких чинників:

 • хронічний біль соматичної етіології;

 • стрес;

 • депресія;

 • порушення дихання;

 • ураження ретикулярної формації та гіпокампа;

 • дискомфорт нижніх кінцівок, синдром неспокійних ніг;

 • ніжні жахи;

 • печія в нічний час;

 • менопауза;

 • тривожні стани;

 • обсесивно-компульсивні розлади;

 • ніктурія – позиви до сечопуску вночі;

 • прийом деяких ліків та ін.

Як симптоматично виявити хронічне безсоння?

Встановлено, що патогенетично хронічне безсоння обумовлено надмірним рівнем АКТГ та кортизолу вночі. Також у людей з безсонням відмічають посилений метаболізм та посилений гліколіз. У сукупності ці фактори провокують розлади систем регуляції та когнітивних функцій, які є причиною безсоння.

Безсоння формується тому, що людина не може дійти фази, при якій повинне відбуватися  необхідне відновлення організму. Симптоматично  це виглядає так:

 • постійне відчуття незручності під час спроби заснути (некомфортна поза, надто «голосне» цокання годинника, надмірний холод/спека, нестача повітря і ін.)

 • неможливість заснути протягом кількох годин;

 • прокидання вночі, після якого людина не може заснути знову;

 • передчасне ранкове пробудження.

Розлади сну тягнуть за собою такі порушення, як швидка втома, дратівливість, зниження працездатності, виснаження , головний біль. 

З часом виникають соматичні розлади: проблеми з травленням, порушення моторики кишківника, серцево-судинні захворювання.

Як лікувати хронічне безсоння?

Перш ніж вдаватися до медикаментозних методів лікування, лікарі рекомендують, в першу чергу, дещо змінити свої звички:

 • знизити щоденну дозу кофеїну;

 • провітрювати кімнату перед сном;

 • викинути постільну білизну з неякісних матеріалів;

 • підібрати собі ідеально зручну подушку;

 • не їсти бодай 2-3 години перед сном;

 • за 30хв перед сном не користуватися телевізором і гаджетами.

Також варто виключити органічні причини розладів сну: перевірити гормональний фон, обстежитися на наявність серцево-судинних захворювань та ін.

Професійна допомога при хронічному безсонні полягає у визначенні можливого психологічного чинника проблеми та ліквідації його. Застосовуються спеціальні психотерапевтичні техніки для поступового відновлення повноцінного сну Також лікарі призначають медикаментозне лікування, для підкріплення загального результату.

Лікар надає рекомендації щодо створення сприятливого середовища для сну. Воно полягає у встановленні оптимального температурного режиму, забезпеченні комфортних умов, усуненні чинників, що можуть викликати негативні емоції.

Досить рахувати овечок! Зверніться до спеціаліста! Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом