Лікування булімії в Івано-Франківську

Вас постійно переслідують думки про їжу? Думаєте як би то купити якомога більше їжі на свій сьогоднішній бюджет? Замовивши велику порцію не можете дозволити собі залишити навіть трішки залишків на тарілці? Ви давно забули, що таке відчуття ситості? Біля будки зі свіжою випічкою серце б’ється частіше?

На сьогодні у мережі популярним є діагноз «розлади харчової поведінки». Звісно ж, люди, які «в темі», одразу починають розказувати свою історію РХП і шукати в цьому плані популярність. Проте, що насправді являє собою булімія та РХП загалом?

Булімія – що це, в чому причина?

Булімія – це різновид розладу харчової поведінки, при якому людина постійно відчуває голод, постійно думає про їжу, може їсти навіть неїстівні предмети: крейду, папір. Варто зазначити, що  при цьому пацієнт має страх набрати зайву вагу, тому після прийому їжі для нього стає традицією викликання блювотного рефлексу, прийом олій, сорбентів, проносних засобів.

Причиною булімії є зовсім не розлади шлункового кишкового тракту. Якраз навпаки, саме булімія та виснаження організму провокуванням блювоти і проносу викликають появу різного роду розладів ШКТ. Серед причин булімії виділяють здебільшого психічні роздали та ураження ЦНС, а саме:

 • органічні ураження кори головного мозку різного генезу;

 • дитячі психічні травми;

 • депресія;

 • стрес;

 • захворювання ендокринних розладів;

 • гормональні зміни;

 • порушення самооцінки та ін.

Діагностичні критерії булімії

Помилковим є судження, що особи з булімією мають зайву вагу. Оскільки більшість стараються швидше евакуювати шлунок, то вжита їжа не встигає засвоїтись. Відповідно, особи, що страждають булімією, можуть навіть бути астенічної тілобудови і зовні ніяк не викликати підозр на патологію.

Симптоматично булімія проявляється таким чином:

 • обжерливість, старання з’їсти якомога більше їжі;

 • дуже швидкий прийом їжі, недостатнє пережовування;

 • пацієнт не смакує їжею, а просто поглинає її;

 • розлади шлунку через численне провокування блювотного рефлексу;

 • розвиток синдрому подразненого кишечника;

 • перепади маси тіла;

 • нейровегетативні розлади: пітливість, дратівливість, порушення сну;

 • підвищене слиновиділення;

 • зневоднення організму;

 • проблеми зі шкірою: зниження тургору, сухість, тріщини, схильність до акне.

Небезпека булімії полягає у поступовому розвитку тяжких розладів. Від систематичного блювання виникає ризик стійкого зневоднення. Можуть розвиватися незворотні зміни з боку ШКТ, ендокринні захворювання, супутні психічні розлади.

Принципи лікування булімії

Основним принципом ефективного лікування булімії є поєднання медикаментів та психотерапії. Саме професійність лікаря, бажання пацієнта, старанне дотримання призначень – тандем, який дозволить досягти повного фізичного та психічного відновлення за кілька місяців. На жаль, тривалість лікування прямо пропорційна складності процесу та наявності ускладнень. 

Для лікування застосовуються методи психоаналізу, когнітивно-поведінкової терапії, міжособистісної терапії. Інколи рекомендується сімейна психотерапія. Лікар проводить моніторинг харчової поведінки пацієнта, а саме спільно із гастроентерологом формує детальний раціон харчування, збагачений усіма необхідними поживними речовинами (у чіткій кількості!). Для цього пацієнту рекомендують вести щоденник харчування і чесно описувати кількість вжитої їжі, час прийому, калорійність.

З медикаментозних середників пропонують прийом інгібіторів зворотного захоплення серотоніну, трициклічних антидепресантів, антиеметиків (проти блювотних) та ін.

Не бійтеся визнати проблему – зверніться до спеціаліста. В Оксфорд Медікал вам нададуть якісну психологічну та медичну допомогу. АНОНІМНО!

Запис: 0503777299, 0673777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення Психотерапія Ціна
Консультація психотерапевта 400.00 грн
Консультація психотерапевта (повторна) 250.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Марія 25-07-2021 Лікувала депресивний стан після переїзду. Ірина Вікторівна одразу визначила, в чому була проблема і за кілька місяців я вже прийшла в норму. Всі страхи і тривоги пройшли, і життя налагодилося :)

відділення: Психотерапія

Андрій 18-07-2021 У моєї бабусі вже дуже давно присутня легка форма шизофренії, яка виробилась на фоні стресу через роботу на заробітках. Ми дуже довго йшли до того, яким чином умовити її почати приймати ліки. Дуже вдячний Ірині Вікторівній за проявлений професіоналізм у цій справі і рекомендую всім людям не боятись і не чекати, а діяти! Навіть найгіршу ситуацію можна повернути у сторону позитивних змін!

відділення: Психотерапія

Оксана 29-06-2021 Велике спасибі Ірино Вікторівно за Ваші старання та знання, за Ваші зусилля і поради, за Вашу доброту і розуміння, за Ваш професіоналізм і майстерність. Ви — чудовий лікар! Я вдячна за підтримку в нелегкій ситуації . Бажаю Вам допомогти ще багатьом людям, кожен день відзначаючи перемогою над серйозною проблемою .

відділення: Психотерапія

Богдана 24-06-2021 Вельми вдячна Ірині Вікторівні за детальні консультації, за терпіння та чуйність! Завдяки її підтримці я почала вирішувати свої проблеми яким багато років, і які заважали мені жити повноцінним життям, тепер мені набагато краще!

відділення: Психотерапія

Христина 18-06-2021 Висловлюю найщиріші слова подяки лікарю психотерапевту Гладкій Ірині Вікторівні. Ви справжній професіонал своєї справи, спеціаліст від Бога. Жодної хвилини не сумніівалася в Вашій фаховій компетенції, довірилася Вам . Ви мене вернули до життя . Дякую за уважне ставлення,за турботу до своїх пацієнтів . Хай Бог вас оберігає.

відділення: Психотерапія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом