Зупинка кровотечі з товстого кишечника в Івано-Франківську

Поява крові у стільці – явище непередбачуване та жахаюче для пацієнта. Якщо кров темна, фактично чорна – варто запідозрити кровотечу верхніх відділів ШКТ, адже у шлунку кров вступає у реакцією з хлористоводневою кислотою, компонентом шлункового соку. Якщо кров світлого кольору  - причину варто шукати у нижніх відділах товстого кишечника.

Кровотеча може бути гострою (масивною і постійною) або хронічною (коли крововтрата не постійна, а періодична і мізерна). Попри те, організм не завжди встигає повністю відновити об’єм циркулюючої крові і поступово розвивається анемія (малокрів’я).

Що може бути причиною кровотечі з товстого кишечника?

Етіологічні чинники розвитку кишкової кровотечі класифікують за головною ознакою: виразкові та не виразкові. До виразкових причин відносять:

  • неспецифічний виразковий коліт;

  • інфекційний виразковий коліт (специфічними захворюваннями є туберкульоз, дизентерія, черевний тиф);

  • хвороба Крона;

  • доброякісні новоутворення товстого кишечника, а точніше їх травматизація твердими каловими масами чи розпад;

  • рак товстого кишечника.

До не виразкових причин можна віднести:

  • геморой;

  • анальні тріщини;

  • дивертикуліт;

  • післяопераційні ускладнення (наприклад після видалення новоутворень);

  • травми кишечника сторонніми тілами.

Які ознаки свідчать про кишкову кровотечу?

Як ми вже зазначали, завжди варто звертати увагу на колір калу. Прожилки крові свідчать про свіжу кровотечу. Часто пацієнти впадають у ступор, коли бачать червоний кал після дефекації, при тому вони не відмічають жодного болю чи дискомфорту. Тоді варто згадати, чи не вживали ви недавно буряк, продукти з високим вмістом заліза і препарати заліза. Вони дають фізіологічну зміну забарвлення калу.

Якщо крові у калі багато, вона подразнює слизову оболонку кишківника і прискорює його перистальтику. Тому пацієнт відмічає, що кал рідкий і дефекація відбувається навіть двічі на день.

Загальна симптоматика кровотечі полягає у анемічних проявах: пацієнт стає блідим і млявим, схильний до втрати свідомості, часто скаржиться на мерзлякуватість та запаморочення. Специфічні симптоми залежать безпосередньо від причини кровотечі. Якщо причиною є інфекційна патологія, то пацієнта паралельно турбує сильний біль у животі і тенезми (псевдопозиви до дефекації), підвищення температури тіла і загальна інтоксикація.

Якщо причиною є дивертикуліт, поліпи товстого кишечника, дисплазія товстого кишечника – супутня симптоматика відсутня. Якщо причина – геморой чи анальні тріщини, то пацієнт буде скаржитися на сильний біль і дискомфорт під час дефекації, періодичний анальний свербіж.

Діагностика та лікування кровотечі з товстого кишечника

Для діагностики кишкової кровотечі необхідно поєднати кілька методів діагностики. Допоміжними стануть загальний аналіз крові, коагулограма, аналіз калу на приховану кров. Вони допоможуть в загальному оцінити ступінь крововтрати та стан організму людини. Головним діагностичним обстеженням стане колоноскопія, яка допоможе чітко становити локалізацію кровотечі і звичайно ж одразу зупинити її (коагулювати, або видалити кровоточивий поліп). Якщо кровотеча з нижніх відділів, достатньо провести ректороманоскопію або відеоаноскопію. Варто зазначити, що у випадку гострої ішемії брижових артерій пацієнта варто негайно госпіталізувати. 

Пам’ятайте, що вчасне виявлення проблеми та її усунення є запорукою здоров’я пацієнта. Тому не зволікайте, зверніться до лікаря! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом