З Різдвом та Новим роком!
Поява крові у стільці – явище непередбачуване та жахаюче для пацієнта. Якщо кров темна, фактично чорна – варто запідозрити кровотечу верхніх відділів ШКТ, адже у шлунку кров вступає у реакцією з хлористоводневою кислотою, компонентом шлункового соку. Якщо кров світлого кольору - причину варто шукати у нижніх відділах товстого кишечника.
Кровотеча може бути гострою (масивною і постійною) або хронічною (коли крововтрата не постійна, а періодична і мізерна). Попри те, організм не завжди встигає повністю відновити об’єм циркулюючої крові і поступово розвивається анемія (малокрів’я).
Етіологічні чинники розвитку кишкової кровотечі класифікують за головною ознакою: виразкові та не виразкові. До виразкових причин відносять:
неспецифічний виразковий коліт;
інфекційний виразковий коліт (специфічними захворюваннями є туберкульоз, дизентерія, черевний тиф);
хвороба Крона;
доброякісні новоутворення товстого кишечника, а точніше їх травматизація твердими каловими масами чи розпад;
рак товстого кишечника.
До не виразкових причин можна віднести:
геморой;
анальні тріщини;
дивертикуліт;
післяопераційні ускладнення (наприклад після видалення новоутворень);
травми кишечника сторонніми тілами.
Як ми вже зазначали, завжди варто звертати увагу на колір калу. Прожилки крові свідчать про свіжу кровотечу. Часто пацієнти впадають у ступор, коли бачать червоний кал після дефекації, при тому вони не відмічають жодного болю чи дискомфорту. Тоді варто згадати, чи не вживали ви недавно буряк, продукти з високим вмістом заліза і препарати заліза. Вони дають фізіологічну зміну забарвлення калу.
Якщо крові у калі багато, вона подразнює слизову оболонку кишківника і прискорює його перистальтику. Тому пацієнт відмічає, що кал рідкий і дефекація відбувається навіть двічі на день.
Загальна симптоматика кровотечі полягає у анемічних проявах: пацієнт стає блідим і млявим, схильний до втрати свідомості, часто скаржиться на мерзлякуватість та запаморочення. Специфічні симптоми залежать безпосередньо від причини кровотечі. Якщо причиною є інфекційна патологія, то пацієнта паралельно турбує сильний біль у животі і тенезми (псевдопозиви до дефекації), підвищення температури тіла і загальна інтоксикація.
Якщо причиною є дивертикуліт, поліпи товстого кишечника, дисплазія товстого кишечника – супутня симптоматика відсутня. Якщо причина – геморой чи анальні тріщини, то пацієнт буде скаржитися на сильний біль і дискомфорт під час дефекації, періодичний анальний свербіж.
Для діагностики кишкової кровотечі необхідно поєднати кілька методів діагностики. Допоміжними стануть загальний аналіз крові, коагулограма, аналіз калу на приховану кров. Вони допоможуть в загальному оцінити ступінь крововтрати та стан організму людини. Головним діагностичним обстеженням стане колоноскопія, яка допоможе чітко становити локалізацію кровотечі і звичайно ж одразу зупинити її (коагулювати, або видалити кровоточивий поліп). Якщо кровотеча з нижніх відділів, достатньо провести ректороманоскопію або відеоаноскопію. Варто зазначити, що у випадку гострої ішемії брижових артерій пацієнта варто негайно госпіталізувати.
Пам’ятайте, що вчасне виявлення проблеми та її усунення є запорукою здоров’я пацієнта. Тому не зволікайте, зверніться до лікаря! Запис: 0673777299, 0503777299
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
Акції
Василіянок, 1
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Незалежності 93А
телефон:
+38 (034) 2 777 299;
+38 (067) 3 777 299;
+38 (050) 3 777 299
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом