Зупинка кровотечі з товстого кишечника в Івано-Франківську

Поява крові у стільці – явище непередбачуване та жахаюче для пацієнта. Якщо кров темна, фактично чорна – варто запідозрити кровотечу верхніх відділів ШКТ, адже у шлунку кров вступає у реакцією з хлористоводневою кислотою, компонентом шлункового соку. Якщо кров світлого кольору  - причину варто шукати у нижніх відділах товстого кишечника.

Кровотеча може бути гострою (масивною і постійною) або хронічною (коли крововтрата не постійна, а періодична і мізерна). Попри те, організм не завжди встигає повністю відновити об’єм циркулюючої крові і поступово розвивається анемія (малокрів’я).

Що може бути причиною кровотечі з товстого кишечника?

Етіологічні чинники розвитку кишкової кровотечі класифікують за головною ознакою: виразкові та не виразкові. До виразкових причин відносять:

  • неспецифічний виразковий коліт;

  • інфекційний виразковий коліт (специфічними захворюваннями є туберкульоз, дизентерія, черевний тиф);

  • хвороба Крона;

  • доброякісні новоутворення товстого кишечника, а точніше їх травматизація твердими каловими масами чи розпад;

  • рак товстого кишечника.

До не виразкових причин можна віднести:

  • геморой;

  • анальні тріщини;

  • дивертикуліт;

  • післяопераційні ускладнення (наприклад після видалення новоутворень);

  • травми кишечника сторонніми тілами.

Які ознаки свідчать про кишкову кровотечу?

Як ми вже зазначали, завжди варто звертати увагу на колір калу. Прожилки крові свідчать про свіжу кровотечу. Часто пацієнти впадають у ступор, коли бачать червоний кал після дефекації, при тому вони не відмічають жодного болю чи дискомфорту. Тоді варто згадати, чи не вживали ви недавно буряк, продукти з високим вмістом заліза і препарати заліза. Вони дають фізіологічну зміну забарвлення калу.

Якщо крові у калі багато, вона подразнює слизову оболонку кишківника і прискорює його перистальтику. Тому пацієнт відмічає, що кал рідкий і дефекація відбувається навіть двічі на день.

Загальна симптоматика кровотечі полягає у анемічних проявах: пацієнт стає блідим і млявим, схильний до втрати свідомості, часто скаржиться на мерзлякуватість та запаморочення. Специфічні симптоми залежать безпосередньо від причини кровотечі. Якщо причиною є інфекційна патологія, то пацієнта паралельно турбує сильний біль у животі і тенезми (псевдопозиви до дефекації), підвищення температури тіла і загальна інтоксикація.

Якщо причиною є дивертикуліт, поліпи товстого кишечника, дисплазія товстого кишечника – супутня симптоматика відсутня. Якщо причина – геморой чи анальні тріщини, то пацієнт буде скаржитися на сильний біль і дискомфорт під час дефекації, періодичний анальний свербіж.

Діагностика та лікування кровотечі з товстого кишечника

Для діагностики кишкової кровотечі необхідно поєднати кілька методів діагностики. Допоміжними стануть загальний аналіз крові, коагулограма, аналіз калу на приховану кров. Вони допоможуть в загальному оцінити ступінь крововтрати та стан організму людини. Головним діагностичним обстеженням стане колоноскопія, яка допоможе чітко становити локалізацію кровотечі і звичайно ж одразу зупинити її (коагулювати, або видалити кровоточивий поліп). Якщо кровотеча з нижніх відділів, достатньо провести ректороманоскопію або відеоаноскопію. Варто зазначити, що у випадку гострої ішемії брижових артерій пацієнта варто негайно госпіталізувати. 

Пам’ятайте, що вчасне виявлення проблеми та її усунення є запорукою здоров’я пацієнта. Тому не зволікайте, зверніться до лікаря! Запис: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом