Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Діагностика хелікобактерної інфекції в Івано-Франківську

Хелікобактер пілорі (helicobacter pylori) належить до категорії мікроскопічних бактерій, які зазвичай поселяються колоніями у верхніх шарах слизової оболонки шлунка, та згідно із сучасними дослідженнями, посідає одне з перших місць серед причин патологій у ділянці верхніх відділів травної трубки.

Цікавою особливістю хелікобьактер пілорі є те, що даний мікроорганізм виживає в самих екстремальних умовах, а саме в висококислому середовищі в порожнині шлунка, де практично жодна із інших бактерій не виживає. Своїм впливом на шлунковий сік вона знижує шлункову кислотність шляхом зниження концентрації шлункової кислоти, утворюючи певний поверхневий шар на слизовій. Зазвичай бактерія перебуває на слизовій великою кількісною концентрацією утворюючи цілі колонії.

Як передається Хелікобактер пілорі?

В основному переважна більшість населення є носіями даної бактерії, що зустрічається у віці від 10 років до глибокої старості. Кількість носіїв бактерії на планеті досягає в залежності від сезонності від 65% до 80% населення.

На даний вид бактерії у організмі не виробляється імунітет, а це означає, що після повного її виведення з організму за допомогою антибіотиків та препаратів вісмуту залишається висока імовірність повторного потрапляння бактерії:

 • в шлунок оральним шляхом через зараження від іншого носія;

 • шляхом використання одного спільного посуду та побутових предметів через які зазвичай переноситься бактерія, воду, біоматеріали (блювотні маси, фекалії);

 • від тварин;

 • через поцілунки;

 • при неякісній стерилізації медичного інструментарію та розхідних матеріалів.

Клінічна картина хелікобактерної інфекції

Основними ознаками захворювання є класичні симптоми захворювання шлункового тракту, а саме:

 • відчуття болю «в ямці»;

 • відчуття печії по ходу стравоходу чи відчуття печіння в ділянці шлунка;

 • відчуття нудоти чи навіть поклики до блювання;

 • часта відрижка, незалежно від прийому їжі;

 • неприємний присмак у ротовій порожнині та неприємних запах;

 • відчуття важкості в ділянці шлунка та відчуття застою після спожитої їжі навіть через певний час.

 • наявність висипань на обличчі, які не проходять після лікування у дерматолога.

Ускладнення, спричинені хелікобактерною інфекцією

Через певний час можуть виникати такі захворювання як гастрит гострий, який з часом переходить в хронічну фазу за відсутності лікування, гастро-езофагальний рефлекс, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Побічними симптомами можуть бути розлади кишкового тракту такі як діарея, запор, несформований кал, зниження або повна втрата апетиту.

Додатковими факторами які ускладнюють перебіг захворювань, спричинених  H.pylori, є куріння, вживання алкогольних напоїв, стреси, неякісна їжа, фізичні та емоційні перевантаження, імунодефіцитні стани, які провокують стоншення та пошкодження верхніх шарів слизової оболонки шлунка, що в свою чергу прискорює утворення виразкових дефектів чи ерозій.

Діагностика хелікобактерної інфекції

Виявити даний вид бактерій можна за допомогою різних тестів, та імунологічних аналізів. Через аналіз крові можна виявити рівень антитіл які утворились при контакті імунної системи із збудником. Гістологічний аналіз передбачає забір біоматеріалу слизової оболонки шлунка при проведенні ендоскопічного обстеження. Даний метод вважається інвазивним.

При цьому бактерії виявляються при мікроскопічному дослідженні, хоча можливий забір біоматеріалу із використанням експрес-уреазних тестів, які мають точність до 90% та є швидкими, і допомагають у швидкому виявленні мікроорганізму завдяки хімічній реакції реактиву та біоматеріалу (біоптату). Основними перевагами є те, що він дає швидкий результат, та дозволяє швидко призначити прицільну якісну терапію для ірридикації (знищення) бактерії з організму.

При наявності симптомів захворювання, а також з профілактичною метою, потрібно періодично проводити ендоскопічний огляд шлунково-кишкового тракту з періодичним проведення тесту на хелікобактерну інфекцію. Згідно міжнародних рекомендацій, при відсутності скарг ендоскопічне обстеження верхніх відділів травної трубки проводиться раз у 2-3 роки. При наявності скарг – одразу, потім повторно після закінчення курсу лікування, та через 6 та 12 місяців з метою попередження рецидиву захворювання.

Саме в медичному центрі «Оксфорд Медікал» Ви можете пройти експрес-тест на наявність хелікобактерної інфекції безпосередньо під час проведення відеогастроскопії! Варто тільки зателефонувати нам та домовитися про зустріч! Запис за телефоном: +38(067) 3 777 299, +38(050) 3 777 299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом