Біопсія новоутворень кишечника в Івано-Франківську

Проблеми з кишківником зазвичай не привертають до себе нашу увагу, до того моменту, коли ми не зустрінемось із найбільш жахаючим моментом – появою крові у калі. Тоді звернутися до лікаря варто негайно. Адже першопричиною є новоутворення – так звані поліпи кишківника та безліч інших станів (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона, інфекційні коліти, патології прямого кишечника).

У випадку новоутворень, варто сказати, що у 90% випадків ми діагностуємо доброякісні патології. Але опиратися тільки на візуальні дані неправильно, можна сказати, що навіть не професійно. Єдиним методом верифікації новоутворення є гістологічне дослідження зразка тканини новоутворення, взятого шляхом біопсії.

В чому полягає суть гістологічного дослідження новоутворень кишечника?

Слизова товстого кишечника відіграє важливу роль у пристінковому травленні та всмоктуванні води і мінералів. На жаль, саме слизова оболонка першочергово піддається травматизації і саме на слизовій оболонці формуються специфічні нарости – поліпи. Біопсія та подальше гістологічне дослідження є головним методом діагностики патологічних змін клітинної будови товстого кишечника ти диференціації доброякісних новоутворень від злоякісних.

Дослідження полягає у висіченні дрібно частики новоутворення для подальшого фіксування і дослідження під мікроскопом. Мікроскопічний метод дозволяє лікарю ознайомитися із патологією на клітинному рівні, визначити особливості росту та диференціації новоутворення.

Показання та протипоказання до біопсії новоутворень кишечника

Біопсію кишечника необхідно проводити у випадках виявлення дивних новоутворень, не зафарбованих зон при хромоскопії, при підозрі на онкопатологію. Лікарі рекомендують проведення біопсії в наступних випадках:

  • кровотеча з товстої кишки (поява яскраво-червоної крові у калі);

  • різке зниження рівня гемоглобіну а безпричинна втрата ваги;

  • аутоімунні патології, які схильні до ураження кишечника;

  • тривалі закрепи, що не піддаються лікуванню;

  • діагностові дивертикули товстого кишечника;

  • системний амілоїдоз;

  • целіакія;

  • ректальні нориці.

Протипоказаннями до проведення біопсії новоутворень кишечника є тяжкі інфекційні захворювання, гострі запальні патології, патології згортання крові, високий ризик перфорації кишківника, перитоніт, гострий стеноз кишківника, ниркова, печінкова чи серцева недостатність у стадії декомпенсації.

Особливості біопсії кишечника в медичному центрі Оксфорд Медікал

Біопсія товстого кишечника проводиться в ході проведення колоноскопії. Щоб обстеження не приносило лікареві зайвих труднощів та не призвело до ускладнень, пацієнту необхідно ретельно підготуватися. Підготовка полягає у повному очищенні кишківника. За день до обстеження не можна приймати їжу,тільки воду та спеціальні послаблювальні засоби. У день обстеження варто бути натще. В деяких випадках лікарі рекомендують додаткове очищення прямої кишки з допомогою клізми.

Оскільки дослідження несе діагностичну мету, лікар першочергово проводить ретельне ендоскопічне обстеження слизової оболонки товстого кишківника, звертає увагу на всі нетипові зміни. Всі патологічні зони піддаються біопсії. Деякі новоутворення, наприклад поліпи, лікар може одночасно повністю видаляти і весь зразок утворення відправляти на гістологічний аналіз. Це буде вважатися і діагностичною, і лікувальною процедурою. Результати гістологічного дослідження через 7-10 робочих днів.

Ми гарантуємо якість та комфорт! Запис на обстеження: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом