Увага! 18.01.22 ми працюємо до 17:00

Хромоскопія шлунка в Івано-Франківську

На сьогоднішній день, кожен другий пацієнт страждає захворюваннями травної системи. Левову частку складають виразкові зміни слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки.

Найважливішим у діагностиці та призначенні якісного лікування захворювань шлунка є чітке бачення того, з чим бореться лікар. У випадку поверхневих захворювань та патологій з яскраво вираженою симптоматикою діагностика не приносить труднощів. Проте, в силу деяких обставин, необхідно вдаватися до додаткових обстежень або особливих специфічних методів діагностики. Поширеним методом, який є найоптимальнішим для визначення візуальної картини, є ендоскопія. 

На жаль, під час класичної ендоскопії, лікар може не помітити патологічні зміни тканин через однаковий вигляд. Тому рішенням проблеми стає спосіб контрастування тканин специфічними барвниками. Ми маємо на увазі хромоскопію.

Що таке хромоскопія?

Хромоскопія шлунка являє собою різновид ендоскопічного обстеження шлунка із залученням додаткового забарвлення тканин для чіткого відмежування здорової тканини від патологічно зміненої. Завдяки методу хромоскопії, лікарі можуть діагностувати масу захворювань ще на початку їх формування, а відповідно ліквідувати вогнище ураження на початковій стадії, не чекаючи ускладнень.

Завдяки хромоскопії лікарі діагностують такі патології ШКТ, як:

 • стравохід Баррета;

 • атрофічний гастрит;

 • поліпи шлунка;

 • виразки шлунка та ДПК.

Показання та протипоказання до проведення хромоскопії шлунка

Хромоскопія шлунка рекомендується з профілактичною метою пацієнтам віком від 40 років та особам із групи ризику. Окрім того, позапланове обстеження необхідне у наступних випадках:

 • періодичний біль у епігастрії;

 • порушення ковтання;

 • біль за грудиною при прийомі твердої їжі;

 • різке схуднення;

 • відраза до м’яса;

 • проблеми із апетитом;

 • необхідність підтвердження захворювань ШКТ.

Оскільки хромоскопія є безпечною для пацієнта, лікар може вести динамічне спостереження за перебігом патологічного процесу, перевіряти вплив лікування для проведення корекції, слідкувати за регресом чи прогресом патології.

Важливо чітко знати про протипоказання. До них відносять наявність норицевих ходів, через що виникає ризик потрапляння барвника у черевну порожнину, серцево-судинні патології, гострий інфекційний процес, непереносимість барвника, схильність до алергічних реакцій, шлунково-кишкова кровотеча, відсутність належної підготовки (прийом їжі перед обстеженням).

Хромоскопія шлунка в Оксфорд Медікал

В першу чергу зауважуємо, що хромоскопія – це обстеження, яке призначається виключно лікарем після встановлення показань та протипоказань. Перед обстеженням не можна вживати їжу і напої не менш ніж 6 годин. 

Щоб уникнути блювотного рефлексу, лікар-ендоскопіст зрошує слизову оболонку глотки анестетиком, надалі вводить ендоскоп. Барвник при хромоскопії може наноситися різними методами: пероральний прийом рідини або зрошування слизової оболонки досліджуваної зони через катетер, введений через зонд. Барвниками можуть бути індигокармін, розчин Люголя та ін., в залежності від того, яку патологію підозрює лікар. Метод забарвлення полягає у тому, що патологічно змінені клітини не здатні сприймати барвник, тому вони різко відрізняються від здорових клітин.

Під час хромоскопії лікар оцінює розміщення вогнища патології, його розміри і глибину, судинні зміни, межі та контур, рельєф. З патологічно-зміненого місця лікар одразу ж може провести забір клітин для подальшого гістологічного дослідження. В медичному центрі Оксфорд Медікал вам гарантують якісне та безпечне обстеження у досвідчених лікарів! Запис: 0503777299, 0673777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом