Проведення рН-метрії шлункового соку в Івано-Франківську

Вас колись турбувало відчуття важкості у шлунку після їжі? Чи неприємний запах з рота? Можливо часто стикаєтесь із відрижкою? Вже з печією, гадаємо, стикався майже кожен. Ви можете здивуватися, але усі ці стани мають спільну причину – порушення кислотності шлункового соку!

В нормі у шлунку повинне бути кисле середовище, а саме рівень рН 1,5-2,5.  Ці показники можуть змінюватися в силу як фізіологічних (зміна добових ритмів, стрес, деякі харчові продукти, куріння), так і патологічних причин, а саме кислотозалежних патологій травного тракту. Для того, щоб визначити рівень кислотності у шлунку та оцінити стан слизової оболонки шлунку і 12-палої кишки лікарі призначають відеогастроскопію із внутрішньошлунковою рН-метрією.

Суть, показання та протипоказання до внутрішньошлункової рН-метрії

Внутрішньошлункова рН-метрія являє собою класичне і водночас інформативне обстеження, яке полягає у введенні зонда через ротову порожнину у шлунок,я кий оцінює рівень кислотності відповідного середовища.

Здебільшого дану процедуру призначають лікарі гастроентерологи, коли пацієнт скаржиться на біль у шлуну, пов’язаний із прийомом їжі, відчуття печії, кислий або гнилий запах з рота, важкість у шлунку та порушення травлення. Проведення рН-метрії показане для діагностики таких захворювань:

 • запальні стани слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки (гастрити, виразки, дуоденіти);

 • синдром Золлінгера-Елісона;

 • гастроезофагеальна рефлексна хвороба;

 • функціональна диспепсія;

 • стравохід Баррета та ін.

Також обстеження проводиться з метою оцінки функціонування шлунка після прийому відповідних медикаментів або після часткової резекції шлунка.

В той же час протипоказаннями до даного обстеження будуть:

 • гіпертонічна хвороба у стадії декомпенсації;

 • бронхіальна астма у важкій стадії;

 • наявність кардіостимулятора;

 • гострі запальні захворювання;

 • інші індивідуальні стани, які лікар визначає під час огляду.

Як підготуватися до проведення внутрішньошлункової рН-метрії?

Якість та результат обстеження залежать не тільки від професійності лікаря чи устаткування. Вагому роль відіграє ретельна підготовка пацієнта. Підготовка до внутрішньо шлункової рН-метрії полягає у:

 • відмова від їжі не менш ніж 12 годин до обстеження;

 • відмова від тютюнопаління не менш ніж за 24 години до обстеження;

 • відмова від води за 4 години до обстеження;

 • попереднє погодження з лікарем , які медикаменти дозволяється приймати перед обстеженням, а які заборонено.

Особливості проведення внутрішньо шлункової рН-метрії в Оксфорд Медікал

Першочерговим завданням лікаря-ендоскопіста є забезпечення комфорту та безпеки для пацієнта. Дослідження проводиться за допомогою сучасної ендоскопічної стійки – OLYMPUS-180. Через ротову порожнину вводиться ендоскоп, який на кінці містить камеру, освітлення та зонд, який аналізує рівень кислотності шлункового соку.

Здебільшого внутрішньошлункова рН-метрія разом із обстеженням на хелікобактерну інфекцію під час відеогастроскопії – ендоскопічного дослідження шлунка та 12-палої кишки.

 Тривалість усіх обстежень не перевищує 30 хвилин, що є оптимумом для планування вашого вільного часу. Отримані результати лікар ендоскопіст фіксує у протоколі обстеження. Мусимо зауважити, що інтерпретація даних, встановлення діагнозу та призначення лікування – не фах пацієнта, а робота лікаря-гастроентеролога. Не займайтесь самолікуванням!

Запис на обстеження: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення ЕндоскопіяЦіна
Фіброгастродуоденоскопія (у вартість входить тест на визначення Helicobacter pylori) 475.00 грн
Колоноскопія ускладнена 1350.00 грн
Сигмоскопія 600.00 грн
Ендоскопія ЛОР-органів 450.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (034) 2 777 2 99

відгуки
Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом