Проведення рН-метрії шлункового соку в Івано-Франківську

Вас колись турбувало відчуття важкості у шлунку після їжі? Чи неприємний запах з рота? Можливо часто стикаєтесь із відрижкою? Вже з печією, гадаємо, стикався майже кожен. Ви можете здивуватися, але усі ці стани мають спільну причину – порушення кислотності шлункового соку!

В нормі у шлунку повинне бути кисле середовище, а саме рівень рН 1,5-2,5.  Ці показники можуть змінюватися в силу як фізіологічних (зміна добових ритмів, стрес, деякі харчові продукти, куріння), так і патологічних причин, а саме кислотозалежних патологій травного тракту. Для того, щоб визначити рівень кислотності у шлунку та оцінити стан слизової оболонки шлунку і 12-палої кишки лікарі призначають відеогастроскопію із внутрішньошлунковою рН-метрією.

Суть, показання та протипоказання до внутрішньошлункової рН-метрії

Внутрішньошлункова рН-метрія являє собою класичне і водночас інформативне обстеження, яке полягає у введенні зонда через ротову порожнину у шлунок,я кий оцінює рівень кислотності відповідного середовища.

Здебільшого дану процедуру призначають лікарі гастроентерологи, коли пацієнт скаржиться на біль у шлуну, пов’язаний із прийомом їжі, відчуття печії, кислий або гнилий запах з рота, важкість у шлунку та порушення травлення. Проведення рН-метрії показане для діагностики таких захворювань:

 • запальні стани слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки (гастрити, виразки, дуоденіти);

 • синдром Золлінгера-Елісона;

 • гастроезофагеальна рефлексна хвороба;

 • функціональна диспепсія;

 • стравохід Баррета та ін.

Також обстеження проводиться з метою оцінки функціонування шлунка після прийому відповідних медикаментів або після часткової резекції шлунка.

В той же час протипоказаннями до даного обстеження будуть:

 • гіпертонічна хвороба у стадії декомпенсації;

 • бронхіальна астма у важкій стадії;

 • наявність кардіостимулятора;

 • гострі запальні захворювання;

 • інші індивідуальні стани, які лікар визначає під час огляду.

Як підготуватися до проведення внутрішньошлункової рН-метрії?

Якість та результат обстеження залежать не тільки від професійності лікаря чи устаткування. Вагому роль відіграє ретельна підготовка пацієнта. Підготовка до внутрішньо шлункової рН-метрії полягає у:

 • відмова від їжі не менш ніж 12 годин до обстеження;

 • відмова від тютюнопаління не менш ніж за 24 години до обстеження;

 • відмова від води за 4 години до обстеження;

 • попереднє погодження з лікарем , які медикаменти дозволяється приймати перед обстеженням, а які заборонено.

Особливості проведення внутрішньо шлункової рН-метрії в Оксфорд Медікал

Першочерговим завданням лікаря-ендоскопіста є забезпечення комфорту та безпеки для пацієнта. Дослідження проводиться за допомогою сучасної ендоскопічної стійки – OLYMPUS-180. Через ротову порожнину вводиться ендоскоп, який на кінці містить камеру, освітлення та зонд, який аналізує рівень кислотності шлункового соку.

Здебільшого внутрішньошлункова рН-метрія разом із обстеженням на хелікобактерну інфекцію під час відеогастроскопії – ендоскопічного дослідження шлунка та 12-палої кишки.

 Тривалість усіх обстежень не перевищує 30 хвилин, що є оптимумом для планування вашого вільного часу. Отримані результати лікар ендоскопіст фіксує у протоколі обстеження. Мусимо зауважити, що інтерпретація даних, встановлення діагнозу та призначення лікування – не фах пацієнта, а робота лікаря-гастроентеролога. Не займайтесь самолікуванням!

Запис на обстеження: 0673777299, 0503777299

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом