Хромоскопія гортані в Івано-Франківську

Різні патології гортані можуть проявлятися подібними симптомами, чим збивають лікаря з пантелику. Тому якісна діагностика є головною умовою забезпечення ефективного лікування для пацієнта. Найбільш чітким та результативним методом обстеження є ендоскопічна ларингоскопія.

Метод ендоскопії дозволяє лікарю оглянути всі зміни слизової оболонки зсередини. Оскільки зміни слизової не завжди здаються видимими, лікарі задля більш чіткого бачення картини вдаються до контрастування тканин – методу хромоскопії.

Що являє собою хромоскопія?

Хромоскопія гортані – це специфічний метод обстеження, який полягає у забарвленні слизової оболонки спеціальними барвниками. Суть методу полягає у тому, що дефектні тканини не можуть сприймати барвник, тому будуть чітко вирізнятися з-поміж здорових забарвлених тканин.

Через носоглотку вводиться тонкий та гнучкий ендоскоп, всередині якого є зонд, через який лікар може подати місцево барвник. На дистальному кінці ендоскопа зафіксована міні-камера та освітлювач. Технічне оснащення дозволяє транслювати відео-зображення на екран у надчіткому режимі NBI. В медичному центрі Оксфорд Медікал хромоскопію проводять під час гнучкої ларингоскопії.

В яких випадках рекомендовано проводити хромоскопію гортані?

Під час непрямої ларингоскопії лікар може пропустити важливі зміни, які не помітні неозброєним оком. Оскільки пряма жорстка ларингоскопія є тривалою процедурою та вимагає загального наркозу, вона завдає масу незручностей, як лікарю, так і пацієнту. Гідною альтернативою є метод гнучкої ларингоскопії, який дозволяє оглянути слизову оболонку гортані з кожного кута. 

Показаннями до ларингоскопії є:

  • дистонія або афонія;

  • хронічний біль у горлі;

  • кровохаркання (при відсутності патології легень та бронхів);

  • підозра на передракові та пухлинні зміни слизової оболонки;

  • порушення ковтання;

  • відчуття клубка у горлі;

  • кровотеча з горла нез’ясованої етіології.

Здебільшого лікар бачить причину патології під час стандартної гнучкої ларингоскопії. Але в конкретних випадках, коли важко встановити чітку межу між здоровою та патологічно зміненою тканиною, або коли вогнище патології не помітне на екрані, необхідно надати додаткового контрасту, чого можна досягти завдяки методу хромоскопії

Протипоказаннями до хромоскопії  є непереносимість барвника, гострі запальні стани носоглотки, висока температура тіла, схильність до алергічних реакцій.

Хромоскопія гортані в Оксфорд Медікал

Хромоскопія є важливим діагностичним втручанням, яке призначається виключно лікарем після огляду та ларингоскопії. Зваживши всі показання та виключивши всі протипоказання, лікар може через зонд подати барвник. Для хромоскопії в якості барвника можуть застосовувати розчин Люголя або індигокармін.

Тканини забарвлюються одразу після нанесення контрасту. Лікар в процесі обстеження встановлює наявність патологічних вогнищ, їх топографічне розміщення, контури, рельєф та розміри. Всі дані одразу ж вносяться у протокол дослідження. 

Особливої підготовки процедура не потребує. Лікарі рекомендують пацієнтам перед обстеженням бути натще.

Обстеження проводиться із дотриманням всіх вимог безпеки та стерильності. В медичному центрі Оксфорд Медікал Івано-Франківськ кожному пацієнту гарантують дбайливе відношення та професіональний підхід! Довіртесь найкращим, адже ми попіклуємося про найцінніше! Для запису на обстеження та прийом лікаря необхідно попередньо зателефонувати: 0673777299, 0503777299.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Kateryna 18-01-2022 Це бізнесмен, а не лікар. Під час обстеження тричі розмовляв по мобільному, оперуючи апаратом записував пацієнтів на прийом до себе в іншому закладі ( лікарня на Мазепи), давав детальні вказівки по підготовці по процедурі, продиктовував назви препаратів, перепитував чи співбесідник сам бажає прийти на обстеження чи її мама! Дуже вже поспішав лікар пошвидше додому, перетелефоновував що 'вже біжить'.Одним словом подбав про кожного пацієта, крім того, який був у нього на обстеженні!Дуже неприємне враженння...Лікар не проявив ні такту, ні поваги до пацієта на делікатній процедурі. Не пояснював свої дії, маніпуляції, не питав про самопочуття, тільки розмовляв по телефону.Не розумію за що я заплатила кошти, бо це все здавалось якимось поганим жартом.Жахливий досвід. Не рекомендую!

відділення: Ендоскопія

Наталія 22-07-2021 Хочу подякувати Ярославу Михайловичу за професіоналізм і чуйне відношення ! Багато років не наважувалася звернутися із своєю хворобою але вчора, була направлена на обстеження - нервувала , переживала , але все ж таки прийняла рішення і не шкодую . Дуже важливо вчасно зустріти справжнього лікаря , який знає свою справу досконало і відноситься до неї відповідально . Після обстеження всі "страхи" лишилися позаду . А головне, тепер є розуміння , як лікуватися далі до повного одужання. Безмежно вдячна Вам , лікарю , подальших успіхів Вам :-)

відділення: Ендоскопія

Галина 31-05-2021 Хочу подякувати лікарю п. Ярославу Михайловичу. Була приємно здивована професіоналізмом, чуйністю, відповідальністю, розумінням і людяністю лікаря. Бажаю здоров'я йому і його сім"ї. Рекомендую всім!З повагою п. Шалай Галина

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом